b_300_300_16777215_10_images_8997screen_shot_20170719_at_105116_am585_329.jpg

اساس نیوز: ناظران معتقدند با گذشت هرروز موقعیت داعش تضعیف می گردد، به همین خاطر آنها با با سوء استفاده از کودکان در تلاش اند نفوذ روبه تضعیف خود را به هرنحوی حفظ کنند.

به گزارش سایت "سنترال-آسیا.نیوز" ، از شاخه ای  گروهک تروریستی " دولت اسلامی" به نام " ولایت خراسان" ویدیویی در فضاهای مجازی پخش شده است که درآن کودکان 7 تا 12 ساله ، دو نوجوان دیگر را اعدام می کنند.

براساس این گزارش، ولایت خراسان که شعبه ای از دولت اسلامی یا همان داعش است با انتشار این ویدیو در مکانی نامشخص از افغانستان یک بار دیگر پستی وجنایتکار بودن گروهشان را به نمایش گذاشتند.

  جلادان 7 تا 12 ساله داعش که لباس سیاه برتن دارند، پشت سر زندانیان زانوزده با لباس نارنجی( لباسی که داعش برتن اسیران خود می پوشاند) ایستاده اند و با تپانچه هایی از فاصله بسیارنزدیک بر سر اسیران شلیک می کنند.

در ادامه این ویدیوی 10 دقیقه ای نشان داده می شود که یک کودک دیگر درلباس خاکستری نظامی استتاری ، یک مرد زانو زده دیگر را با شلیک تپانچه اعدام می کند والبته یک داعشی با لباس استتاری نظامی خاکستری بر روند اجرای اعدام نظارت می کند.

b_400_400_16777215_10_images_8999screen_shot_20170719_at_104740_am_copy.jpg

b_400_400_16777215_10_images_8998screen_shot_20170719_at_104932_am_copy.jpg

ناظران می گویند، این فیلم ویدیویی نشان می دهد که چگونه دو کودک متعلق به داعش برای اعدام کردن آموزش می بینند. شبه نظامیان داعش ، کودکان را می دزدند و یا به زور آنها را به گروه خود اضافه می کنند وپس ازآنکه افکار خود رابه آنها تلقین می کنند آنها را به اعدام کردن، انجام بمب گذاری ها ویا دیگر جنایات تروریستی وا می دارند.

دراین ویدیو همچنین صحنه ای نشان داده می شود که درآن 4 داعشی با صورتهای پوشیده شده 4 اسیر گروه داعش را اعدام می کنند.

ناظران همچنین معتقدند: این فیلم بیانگر تلاش مذبوحانه داعش برای القای ترس و وحشت برجامعه است ، درحالی که این گروه هر روز مواضع و شمار اعضای خود در افغانستان را ازدست می دهند.

ناظران همچنین گفته اند، تصاویر این فیلم ویدیویی نشان دهنده تلاش کورکورانه اعضای " ولایت خراسان" برای حفظ نفوذ خود در افغانستان پس ازیک سری شکست های سنگین در سال گذشته در سراسر افغانستان است.

ربودن کودکان:

مقامات وتحلیل گران افغانستانی می گویند، کودکانی که فرزندان خلافت نامیده می شوند، توسط داعش استخدام می شوند  ویا توسط آنها ربوده شده اند.

   این کودکان شستشوی مغزی می شوند و با روش های خشونت آشنا می شوند. فضل الله وحیدی فرماندار سابق استان هرات در مصاحبه با "سلام تایمز" افغانستان گفت: استخدام کنندگان گروه داعش درافغانستان کودکان را استخدام می کنند و یا اینکه این کودکان توسط اعضای داعش ربوده می شوند.

   وحیدی افزود: داعش از بیسوادی وفقر افغانها استفاده می کند وافکار وعقاید را به کودکان این افغانها القاء می کنند. بعد از استخدام کودکان این کودکان آموزش های انجام عملیات های انتحاری را می گذارنند و نیزکار با مواد منفجره را یاد می گیرند.

استاندار سابق هرات همچنین خاطر نشان کرد، این کودکان به حدی رادیکالیزه می شوند که دیگر به چیزی غیر از انجام عملیات های تروریستی وانتحاری وقتل فکر نمی کنند. وحیدی افزود: من خود شخصآ مواردی را مشاهده کردم که درآن کودکان ونوجوانان تازه استخدام شده داعش حتی به خویشاوندان خود رحم نمی کنند وبرادران خود راهم می کشند.

داعش در افغانستان تحت فشار مواضع خود را ازدست می دهد:

  دولت وزیری سخنگوی وزارت دفع افغانستان هم در مصاحبه با سلام تایمز اعلام کرد: داعش تلفات زیادی را در افغانستان متحمل می شود وافغان ها دائمآ اخبار شکست های این گروهک را درتمام نقاط کشور می شنوند.

  کشته شدن سه رهبر این گروهک در یک سال گذشته ازجمله هلاکت ابوسعید در 11 جولای گذشته در استان کونار از مهمترین تلفات داعشی هاست. دولت وزیری افزود، این گروهک تروریستی برای تضمین بقای خود درافغانستان به کودکان بی گناه ونمایش جعلی قدرت خود دلبسته است.

وزیری همچنین گفت: داعش جنایات نفرت انگیزی راعلیه مردم افغانستان مرتکب شده است و به مردم بی گناه رحم نمی کند.

وی همچنین افزود: داعش دیگر قادرنیست از میان بزرگسالان افغانستان نیرو جذب کند،به همین دلیل هم به دنبال کودکانی هستند که از اصول اسلام چیزی نمی دانند وقواعد تعامل ورفتار در جنگ را درک نمی کنند ونیز از اصول حقوق بشر هم چیزی یاد نگرفته اند.

دولت وزیری همچنین خاطرنشان کرد: گروه داعش با زور خانواده های افغانی را مجبور می کند تا فرزندان شان را به عضویت این گروهک تروریستی درآورند.

  اسدالله ولولجی تحلیلگر سیاسی وافسر نظامی سابق افغانی از کابل هم گفت: طبق گزارشات دولتی واخبار رسانه ها ، داعش بیشتر نیروهای نظامی وشبه نظامیان خود را ازدست داده است ومرکز اصلی آنها در استان ننگرهار هم کاملآ تخریب گشته است. ولولجی در مصاحبه سلام تایمز افزود: همه این موارد ظرفیت های نظامی داعش را کاهش داده است.

  داعش همچنین برای اینکه شکست های خود را پنهان کند مجبور به استفاده از کودکان شده است که عملآ ناقض تمامی قوانین بین المللی وحقوق بشراست.

داعش تلاش دارد، رعب و وحشت را درجامعه ایجاد کند تا برنامه های خود را از طریق القای افکار خود به کودکان عملی کند، اما نقشه های داعش در افغانستان هیچ وقت عملی نخواهد یافت چون افغانها همیشه داعش را نفی کرده اند.

نقض آشکار حقوق کودکان:

عبدالباقی سمندر کارشناس مدافع حقوق کودکان از کابل هم اعلام کرد: کلیپ های منتشرشده توسط داعش که درآن کودکان هم سن وسالان خود را اعدام می کنند، جنایت آشکار علیه کودکان در افغانستان است. کودکان پایه های آینده هر کشور می باشند، متاسفانه داعش سعی دارد پایه های جامعه افغانستان را نابود کند.

استخدام کودکان توسط تروریستها وشبه نظامیان داعش با قوانین افغانستان ، کنوانسیون های حقوق کودکان وارزشهای اسلام وملت افغانستان مغایر می باشد. کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز شدیدآ از استخدام کودکان توسط داعش ابراز نگرانی کرده است.

   بلال صدیقی نماینده  کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان ، استخدام کودکان به عنوان سربازان توسط داعش وآماده کردن آنها به عنوان قصابان این گروهک واجرای حکم اعدام بدست این کودکان مستقیمآ متضاد با قوانین حقوق بشر وحقوق بین المللی است.

    وی همچنین افزود: کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از دولت افغانستان، جامعه بین المللی ونهادهای مدافع حقوق بشر بین المللی می خواهد به هر وسیله ای از عضویت کودکان در داعش واستخدام آنان به وسیله استخدام کنندگان داعش وسوء استفاده آنها جلوگیری کنند.

حدود سه سال پیش ابومحمد العدنانی سخنگوی وقت داعش درپیام ویدیویی با اعلام ولایت خراسان به عنوان بخشی از مرزهای‌شان گفته‌است که مجاهدان(گروه مربوط به داعش) با بیعت ‌شان از امیرالمومنین(ابوبکر البغدادی) شرط اعلام ولایت خراسان را برآورده کرده‌اند. 

طبق این گزارش، هدف داعش از ولایت خراسان بخشی از شمال‌غرب افغانستان است که شامل قسمت‌هایی از خاک ترکمنستان و ایران نیز می‌شود.

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

وزیر کشور ترکیه داعش یا پ.ک.ک مسئول تیراندازی استا

دولت هند اجرای حکم سه طلاق را ممنوع کرد

تبعیت از سیره پیامبر،صحابه و اهل بیت امت را از فتن

داعش، حقوق عناصر خود را به نصف کاهش داد

آداب و شیوه های مباحثه اسلامی

وزیر دفاع قطر از آمادگی دفاعی کشورش در برابر تجاوز

زنی 7000 هزار دلار را خورد

رشد اسلام‌ستیزی در سوئد

شورای امنیت سازمان ملل نظامیان میانمار را به نسل ک

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات