b_300_300_16777215_10_images_552221212141.jpg

اساس: عبارات و کلمات دوست ودشمن بصورت روزمره درزندگی ما بارها تکرار می شود .انسانها براساس برخی از معیارهای تعریف شده خود برخی از افراد را دوست و برخی دیگر را دشمن خود قلمداد می کنند.

مساله مهم در این زمینه این است که انسانها و جوامع، دوستان و دشمنان خو درا به درستی بشناسند وبرای دفع دشمنی ها و خصومت های پرهزینه محیط اطراف برنامه ریزی و مقابله مناسب داشته باشند .گاهی اوقات عدم شناخت دوستان و دشمنان واقعی باعث می شود که انرژی و توان مثبت یک کشور در اموری غیر ضرور صرف گردد.
با این مقدمه سراغ بحث اصلی خود می رویم .بحث اصلی ما این است که دشمنان اصلی مسلمانان و بویژه اهل سنت کدامند ؟در پاسخ به این سوال برخی از جریانات رسانه ای تلاش دارند تا با انحراف افکار عمومی مسلمانان دشمنان اصلی ما را به عنوان دوست و دوستان و برادران ما را به عنوان دشمنان ما معرفی نمایند .
اجازه بدهید این بحث را با صحبت های پخش شده در یکی از آخرین ویدئوهای منتشر شده بوسیله یکی از اعضای داعش ادامه دهیم .بر اساس گزارش برخی از سایتهای متعلق به اهل سنت ، بهاء الدین محمدیان از جمله افرادی است که در ماههای گذشته به گروه تکفیری داعش ملحق شده است .وی در ویدویی که از طریق سایتهای منتسب به این گروه منتشر شده است به صراحت و به زبان صریح فارسی اعلام می کند که از نگاه داعش تمامی مذاهب اهل سنت و حتی جماعت تبلیغ تا زمانی که دیدگاههای این گروه را قبول نکنند کافر هستند !!!
وی در ادامه مباحث مضحک خود خاطرنشان می کند که همه باید از سرزمینهای خود کوچ کرده و برای کمک به دولت اسلامی عراق و شام به سوریه و عراق هجرت نمایند .
البته این نخستین بار نیست که یک عضو داعش به صراحت اهل سنت پیرو مذاهب اربعه را به کافر بودن متهم می کند .جنایات این گروه در حق اهل سنت عراق و سوریه نیز نشان دهنده این مساله است که داعش تا زمانی با اهل سنت مدارا می کند که تفکرات قرون وسطایی این گروه را قبول کنند .در غیر این صورت برای اعضای داعش شیعه و سنی تفاوتی ندارد .
در این شرایط هم برخی از افراد با عدم آگاهی از ماهیت و اهداف پشت پرده این جریانات گروههای تندرو تکفیری را نماینده جنبشهای پیشرو اهل سنت قلمداد می کنند.متاسفانه این برداشت علاوه بر خود اعضای داعش بوسیله برخی از بدخواهوان اهل سنت در خارج از جامعه ما نیز تبلیغ می گردد و با تمسخر گفته می شود که تفکری که داعش نمایندگی آن را می کند آینده و مسیر حرکتش مشخص است .
در سالهای اخیر غالب علمای شاخص اهل سنت با هشدار نسبت به فتنه جریان تکفیر در جهان اسلام این جریان را بدترین ضربه به جایگاه و منزلت اهل سنت دانسته اند .اگر با واقع بینی  به عمق تاثیرات نامناسب فعالیت این گروهها برعلیه اهل سنت  نگاه بیاندازیم متوجه می شویم که به راستی اهل سنت بزرگترین قربانی جریانات تکفیری بوده و این گروهها  بزرگترین دشمنان ما هستند .
جهان اسلام بطور کلی و اهل سنت به شکل اخص بیش از هر زمان دیگری محتاج شناخت دشمنان حقیقی خود هستند .این مساله از ضروریات اولیه شرایط کنونی مسلمانان است .مسلمانان باید متوجه این واقعیت باشند که رسانه های غربی و دستهای منطقه ای آنها با طراحی های پیچیده رسانه ای در صدد انحراف مسیر نگاه ما به سمت دشمنان تخیلی هستند .این دشمن تراشی تخیلی هم بیش از همه در مسیر منافع اسرائیل و کفار غربی صورت گرفته است .بنابراین باید هوشیار باشیم که این جریان سازی رسانه ای جای دوست و دشمن را در ذهنیت ما جابجا نکنند.

مطالب مرتبط:

سخنان رهبر کلیسای ارتدکس روسیه درباره فرا رسیدن قی

مولانا ساداتی : تحصیل اخلاق نیک از صفات مومن و نجا

جایگاه صدور فتوا و تعجیل در آن در تعالیم اسلامی

روزنامه ینی شفق:کار ولیعهد تمام است

فرمانیان:شیعه انگلیسی برای تشدید اختلافات به مقدسا

جنایت داعش در حق اهل سنت رمادی

 

حمله نژاد پرستانه به مسجدی در بلغارستان

رژه های نظامی در کشورهای مختلف جهان

امام جمعه اهل سنت خاش : در حال حاضر آمريكا در اوج

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات