b_300_300_16777215_10_images_130820161558191103537_241.jpg

اساس نیوز: " عبدالله آصلان " تحلیلگر روزنامه "  dogruhaber " چاپ ترکیه , در مطلبی که ترجمه آن تقدیم شما می شود به بیان سیاست آمریکا در خاور میانه و کشورهای اسلامی پرداخته است :

اساس نیوز / روزنامه "dogruhaber" چاپ ترکیه : سیاست شیطانی آمریکا علیه دنیای اسلام بطور مستمر ادامه دارد . از هیچ یک از رژیم های خاورمیانه هیچ امتیازی را نمی پذیرد. در شرایطی که شمار کشته شدگان در حملات مستقیم آمریکا بطور دقیق مشخص نیست هر روز شاهد صحنه ای جدید از نفاق هستیم که توسط این کشور به دنیای اسلام تزریق شده است  .

مرزهای ذلت آنقدر گسترده شده اند که ... اگر در دنیا بزرگترین حامی او هم باشید , با این وجود به آن بسنده نمی کند و اگر صد در صد مطیع او نباشید به شما خواهد فهماند که از شر او در امان نخواهید بود.

حتی اگر پایگاه های نظامی غول آسای آمریکا را در خاک خود مستقر نمایی , منابع نفتی خود را در اختیار او قرار دهی و مردم و سربازان خود را در جنگ ها فدای او نمایی , با این وجود فقط در یک موضوع یعنی آن دسته از شهروندان خود را که تروریست شناسایی کرده و شما آنها را تروریست نشناسید هیچ کاری برای در امان ماندن شما از شر او کفایت نخواهد کرد .

همانگونه که در آیه کریمه قرآن آمده است :" از تو راضی نخواهند شد مگر آن‌که پیروی از آیین آن‌ها کنی ...".  تابلویی که اکنون دیده می شود کاملا اینگونه است .

صحیح نخواهد بود اگر گفته شود که این موارد فقط مورد یک کشور خاص می باشد. آمریکا در مورد تمامی کشورهای دنیای اسلام سیاستی مشابه را به اجرا می گذارد . سالهاست که ترکیه میزبان پایگاه نظامی آمریکا می باشد , با این وجود ترکیه را آن چنان وارد کودتا و فتنه کردند که علاوه بر میلیاردها دلار زیان مالی , سندروم دشمنی و بدبینی مردم نسبت به یکدیگر که در جامعه ایجاد کردند معلوم نیست چه زمانی رفع خواهد شد. آن هم در شرایطی که ترکیه در بسیاری از موضوعات , متفق اوبود و به قولی مطیع امر او بود.

در مورد دیگر کشورها نیز شرایط به همین گونه است . بخشش هایی که عربستان به بهانه خرید سلاح به آمریکا می کند حد و حسابی ندارد . بر اساس خبرهای منتشر شده ,به بهانه خرید سلاح ,  آخرین بخشش مالی عربستان به افتخار دیدار ترامپ از این کشور 110 میلیارد دلار بوده است .

ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در کشور خود با اتهاماتی از قبیل " نقض حقوق ها " و ضد آزادی بودن " مواجه بود و روی آرامش نمی دید روحیه ای که پس از دریافت پاداش از عربستان کسب نمود برای ایجاد فتنه های جدید به او فکر تازه و جسارت بخشید .

حال آنکه تا چند ماه قبل , تصویب لایحه حمایت عربستان از حملات یازده سپتامبر در آمریکا با واکنش تند ریاض مواجه شده بود . مقامات عربستان اعلام کرده بودند که اگر این لایحه تصویب شود سرمایه های خود را از آمریکا خارج خواهند کرد . عربستان جمعا  750 میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری نموده است . لایحه در آمریکا بصورت یک قانون تصویب شد و با این وجود عربستان سرمایه های خود را از آمریکا خارج نکرد بلکه به نام خرید سلاح , باز هم میلیون ها دلار سرمایه را روانه آمریکا کرد.

مسئله به اینجا ختم نمی شود . بعد از تصویب قانون حمایت عربستان از عاملان حملات یازده سپتامبر و در شرایطی که آسیب دیدگان از گروه های مورد خمایت عربستان برای دریافت غرامت از این کشور به دادگاه ها مراجعه می کنند , همزمان با دیدار ترامپ از عربستان , آمریکا طرح مبارزه با حامیان همان گروه ها را توسط کشورهای خلیج فارس نیز قبولاند . به این ترتیب شهروندان آمریکایی سریع تر از دادگاه نتیجه می گیرند و در جغرافیای اسلام نیز کشورهای مسلمان به نیابت از طرف آمریکا , به حساب کسانی که علیه آمریکا و همپیمانان آن خط و نشان می کشند وارد عمل می شوند یا خواهند شد .

به این معنی که در مورد حامیان اسلام , نیازی نیست آمریکا خود را به زحمت بیاندازد چون کشورهای این منطقه سعی خواهند کرد با دریدن یکدیگر , حساب ها را تسویه کنند. حساب قطر را نباید با این حوادث ارزیابی نمود . قطر با وجود آن که میزبان بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا است اما تصمیمات و اقدامات این کشور در مورد حماس , اخوان المسلمین و تا حدودی در مورد ایران , باید آمریکا را ناخشنود کرده باشد که طبل بازخواست از قطر به بهانه خمایت از گروه های تروریستی به صدا درآورده می شود .

در واقع آمریکا به دنیای اسلام اعلام می کند که همپیمانی آنها با او کفایت نمی کند و یا باید تماما مطیع او باشید و یا آن قدر با یکدیگر بجنگید تا یکدیگر را وادار به آن نمایید.

از تخم فتنه ای که در سفر اخیر ترامپ به عربستان کاشته شد نگرانی جدی وجود دارد. تا چه زمان ؟ تا زمانی که سر عقل آییم.

25/495

منبع: dogruhaber

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکویی

 

 

مطالب مرتبط:

بیش از 5 میلیون دام آماده عرضه و ذبح در عید قربان

وزیر مهاجرت دانمارک کاریکاتور پیامبر اسلام را در ف

احیای خلافت از رویا تا واقعیت

حمله مردم به خانه «جن ها» در مصر / تصاویر

«احمد حسین»تبعه سومالی بعنوان اولین وزیر مسلمان کا

ا

قریب به 300 ایرانی در زندان‌های ترکمنستان به سر می

هاشمی رفسنجانی دار فانی را وداع گفت

بزرگترین مسابقه حفظ قرآن کریم در طول ماه رمضان در

کره شمالی موتور موشکی جدیدی را آزمایش کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات