b_300_300_16777215_10_images_americaaa.jpg

اساس نیوز :دونالد ترامپ رئيس جمهور جديد ايالات متحده امريكا در مراسم تحليف خود به همه جهان اعلام کرد كه خواهان نابودی اسلام راديكال است. سخنان اسلام ستيز ترامپ درحالی مطرح می شود كه امت اسلامی در همه نقاط دنيا تحت شديد ترين حملات نظامی غرب و اشغالگران غربی قرار گرفته است.

اگر نگاهی گذرا به حال اسف بارمسلمانان جهان بیاندازیم ،خواهيم ديد كه آمريكا چگونه مردم مسلمان را به خاک و خون کشید و آن ها را از خانه و كاشانه شان بيرون راند.

اين اوضاع و شرایط تنها منحصر به یک یا دو کشورنیست . بلكه در افغانستان، فلسطين، ليبی، يمن و ميانمار نيز اوضاع به همین منوال است. مسلمانان ميانمار در سكوت ننگ آور سازمان ملل و رسانه های غربی قتل عام می شوند و كسی نيست كه به داد شان برسد.

   مردم محاصره شده غزه هر روز مورد ظلم و ستم دولت غاصب يهود قرار می گيرند، اما هيچ كس نيست كه بگويد چرا مسلمانان چنين قتل عام می شوند؟  هم چنین مردم يمن و مردم آواره ليبی نيز به بدترين حالت زندگی می كنند.

  لذا با بيان كلی اوضاع امت اسلامی در سراسر دنيا، پاسخ پرسش خويش را به دست می آوريم. بلی! دونالد ترامپ و امثال وی ، هدف شان در كُل مبارزه با تمام امت اسلامی و دين اسلام است. وگرنه آيا كودكان تكه تكه شده سوريه، يمن و ميانمار، مسلمانان راديكال و تروريست اند؟

هرگز نه، بلكه سخن ترامپ ريشه ای است و او همانند ساير رؤسای جمهور گذشته آمريكا، تنها سياست های طراحی شده دولت مردان پشت پرده امريكا در قبال مسلمانان را پياده می نمايد و هدف اصلی این کشور بدون شك نابودی مسلمانان است.

  در این ایام شاهد این هستیم که بعضی از حرکت های اسلامی و بعضی از افراد نا آگاه مسلمان جهت حل مشکلات خود دست به دامان  کفار می شوند و مشکلات خود را به شورای امنیت، سازملل ملل متحد، اتحادیه اروپا و ... عرضه می کنند، تا با وساطت آنها به حل مشکلات خود بپردازند.

  گویا این کفار تنها کسانی هستند که می توانند مسلمانان را از مشکلات کنونی رهایی بخشند. غافل از این که هر آنچه امروز از مشکلات بر سر امت اسلامی می آید ،ناشی از نقشه های شوم و دسیسه های این کفارمستعمر از جمله آمریکا، انگلیس، فرانسه و ... توسط همین سازمان های کاریکاتوری است.

 

 اما چنان که می دانید راهکارهایی  که کفار مستعمر برای حل مشکلات امت اسلامی ارائه دادند ، هرگز نتوانسته اند ذره ای از مشکلات امت را حل و فصل نماید و جز افزودن بر مشکلات و سختی ها برای مسلمین ارمغان دیگری را به همراه نداشته اند. برای مثال در طی چند سال اخیر مشکلات موجود در کشورهایی مانند سودان، عراق، افغانستان، فلسطین، سوریه و ... تنها نمونه های کوچکی از آشوب هایی است که نشان دهنده طلب یاری از مزدوران کفار در سرزمین های اسلامی است.

  چنان چه این سوال را بپرسیم که آیا کفار مستعمر از جمله آمریکا خواهان خیر برای امت اسلامی هستند؟ در جواب خواهند گفت خیر. اما در نهایت تاسف می بینیم که خود این افراد همانند سایر عوامل کفار در بلاد اسلامی روبه کفار می کنند و خواهان حل مشکلات شان از طرف آنها هستند.

به طور قطع طلب و امید کمک از کفار و ظالمین شرعا حرام بوده و گناهی بزرگی در نزد الله تعالی است.چنان که الله تعالی در قرآن می فرماید:

(وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُم مِّن دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ). پس چنان چه تا زمانی که حل مشکلات خود را از این کفار ظالم طلب کنیم ،از نصرت الله تعالی به دور هستیم و این یعنی خسران در دنیا و آخرت. چرا که این عین خیانت به الله رسولش و مومنین می باشد.

 در اینجا اشاره به یک داستان در ارتباط با عدم اجازه و رد راه حل های پیشنهادی از طرف کفار به مسلمین می کنیم باشد که سبب عبرت گردد:

داستان از خود رسول الكريم محمد صلى الله عليه و آله وسلم  است. زمانی که کفار قریش راه حل شان را به او عرضه کردند و این راه حل ها زمانی مطرح می گردد که آن حضرت و اصحاب کرامش در زیر شکنجه های سنگین قریش قرار داشتند ،به گونه ای که حتی تکه نانی برای خوردن پیدا نمی کردند. در آن زمان کفار ابوطالب عموی پیامبر را پیش رسول الله (ص) فرستادند تا این حل را برایش عرضه کند.

  ابوطالب به رسول الله می گوید: "قریشیان امروز پیش من آمدند و برای حل مشکلی که  بین تو و آنان وجود دارد پیشنهاداتی دادند، که اگر سروری را می خواهی به تو می دهند و یا اینکه از مال و ثروت و ملک و زن هرچه طلب داری در اختیار تو و اصحابت می گذارند. یا اینکه حتی می توانی یک سال تو حکومت قریش را بر عهده داشته باشی و یک سال آنها".

 جواب رسول الله (ص) با وجود مشکلات و سختی های بسیار در آن زمان بسیار جای تامل و عبرت دارد. ایشان این جواب قاطع و سرشار از ایمان را به عمویش می دهد: "يا عم ، والله لو وضعوا الشمس في يميني ، والقمر في يساري على أن أترك هذا الأمر ، ما تركته حتى يظهره الله، أو أهلك فيه ".  بله آن رسول بزرگوار این چنین راه حل پیشنهادی آنها را رد کرد و بر راهکار خود و الله خویش استقامت کرد تا اینکه نصرت الله تعالی شامل حالشان گردید.

تهیه کننده :عبا محمدنژاد

مطالب مرتبط:

وزیر کشور دولت مبارک تبرئه شد

قربان محمد آخوند اونق در نماز جمعه اهل سنت بندرترک

همه پرسی قانون اساسی جدید ترکیه احتمالا اوایل آوری

ضرورت های پاسخگویی به شبهات غیر مقلدان

سفر اعضای طالبان از پاکستان به افغانستان به همراه

دو برادر به کمک مالی به «مفتی القاعده» متهم شدند

نویسنده مسلمان برنده جایزه ادبی آگوست استریندبرگ س

داشتن حجاب در ورزش بسکتبال آزاد شد(هنگ کنگ)

متقاضیان پُست جلادی در کشور زیمباوه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات