b_300_300_16777215_10_images_ima345g6es.jpg

اساس نیوز: " در دنیا فشارها علیه اسلام افزایش می یابد " این عنوان مطلبی است که در سایت "furkanhaber" به چاپ رسیده است.در این مطلب برخی اقدامات که علیه اسلام و مسلمانان در دنیا انجام گرفته , گردآوری شده است.  به توجه به اهمیت این موضوع , سرویس بین الملل اساس نیوز ترجمه آن را تقدیم کاربران سایت می نماید:

اساس نیوز/ furkanhaber : در سطح دنیا , فشارها و ظلم ها  علیه اسلام و نهضت های اسلامی ادامه دارد.

چین در ترکستان شرقی , به کلاس قرآن حمله کرد

"شی جین پینگ" دبیر کل حزب کمونیست چین به لیست اقدامات بی رحمانه و خشونت بار فاشیسم چینی در ترکستان شرقی , یک مورد دیگر اضافه نمود. دولت چین با حمله به یک آموزشگاه قرآن در شهر اویغورنشین "غۇلجا" 300 نفر را دستگیر نمود.

 

فرانسه,  مساجد را تعطیل کرد

"برنار کازانوو " وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که از سال 2015 تا کنون در راستای مبارزه با ترور و در چارچوب وضعیت فوق العاده در کشور , بیش از 20 مسجد به دلیل افراط گرایی تعطیل شده و در مورد دیگر مساجد نیز تحقیقات ادامه دارد.

" کازانوو " همچنین گفت که از آغاز سال 2015 تا کنون در مورد 80 خارجی الاصل به دلیل ارتباط با اقدامات تروریستی حکم اخراج از فرانسه صادر شده که اغلب آنها مسئولان دینی هستند که از سخنان حاوی نفرت استفاده کرده اند.

وزیر کشور فرانسه همچنین با بیان اینکه 201 نفر خارجی به دلیل تمایل به افراط گرایی و ایجاد ریسک امنیتی به فرانسه ممنوع الورود شدند  اضافه کرد که 430 نفر نیز به ظن تمایل به عضویت در گروه های تروریستی در خاورمیانه , ممنوع الخروج گردیده اند.

وی همچنین با اشاره به به اخذ تدابیر در مورد سایت های اینترنتی که " ترور " را تبلیغ می کنند گفت در فرانسه 54 سایت اینترنتی و 319 آدرس پست الکترونیکی به دلیل مرتبط بودن با گروه های افراطی از دسترس خارج گردیده اند.

 

قانون شرم آور در اتحادیه اروپا ! هروقت که بخواهند می توانند مساجد را تعطیل کنند

در قانون جدید ضد ترور مدعی دموکراسی "اتحادیه اروپا", مسلمانان مورد هدف قرار گرفته اند. بر اساس این قانون , مساجد می توانند به راحتی تعطیل گردند. مسلمانان به اندک سوء ظن می توانند از اروپا اخراج شوند.

حملاتی همچون حمله به دفتر نشریه " شارلی ابدو" و حملات پاریس در سال 2015 , حملات بروکسل و نیس در سال 2016 و حملات برلین در پایان سال قبل میلادی , باعث شد تا در قانون مبارزه با ترور اتحادیه اروپا, تمهیدات بسیار سختگیرانه ای علیه مسلمانان لحاظ شود.

در قانون مبارزه با ترور اتحادیه اروپا  , ماده ای نیز گنجانده شده که اجازه می دهد سازمان ها و موسسات مربوط به مسلمانان به راحتی تعطیل شوند. در سایه همین ماده , در روز 15 نوامبر سال 2016 , پلیس آلمان در 10 ایالت به دویست آدرس مربوط به مسلمانان حمله نمود. این قانون اجازه می دهد تا افراد مسلمانانی که مظنون واقع می شوند به راحتی دیپورت شوند. همچنین در مورد آن دسته از مسلمانانی که به دلیل نداشتن پاسپورت به کشورهای خود اعاده نمی شوند نیز مصوب گردیده است آنها تا زمانی که برای آنها پاسپورت تهیه گردد تحت بازداشت نگهداری شوند و بعد از صدور پاسپورت از اتحادیه اروپا اخراج شوند.

 

در اینجا هر چیزی که با اسلام مرتبط باشد ممنوع است

" آسوتهالوم" روستایی در مجارستان , دروازه های خود را بر روی مسلمانان کاملا بست . پوشیده لباس مسلمانان , گفتن اذان و ساخت مسجد ممنوع گردید. " لازلو توروسزکای" دهدار" آسوتهالوم"  با بیان اینکه این تصمیم " اعلام جنگ علیه فرهنگ اسلامی " است گفت : دروازه های ما فقط به روی کسانی که از غرب اروپا می آیند باز است چون آنها نیز همانند ما از گسترش فرهنگ اسلامی ناراضی اند. به نظرم اقدام ما الگویی برای دیگر دهات و شهرها خواهد بود و به مناطق دیگر نیز سرایت خواهد کرد.

 

در ترکیه نیز آموزش قرآن ممنوع بوده است.انگار در دهه 1940 بسر می بریم.

قانونی که در سال 1949 تصویب شد اکنون نیز درترکیه درحال اجرا بوده و بر همین اساس نیز "آموزش قرآن " ممنوع بوده است. ! حزب مخالف ترکیه با محکوم کردن سیستم تک حزبی دهه 1940 , مشخص کرد قوانین آن دوره که مساجد را تبدیل به آغل ها نموده بودند و فکر می شد آن دوره  پشت سر نهاده شده  ,  در سال 2017 نیز همچنان به قوت خود باقی بوده است. حتی کسانی که از جامعه روحانیت هستند نیز اجازه ندارند خارج از مساجد خدمات قرآنی بدهند . بر اساس آن قانون , کسانیکه در خانه های خود حتی به آشنایان خود قرآن آموزش بدهند مجرم شناخته خواهند شد...

25/439

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکویی

 

مطالب مرتبط:

شیخ یعقوب دریانورد:دین مداری از ضروریات خانواده ها

امام جمعه اهل سنت درمیان: شهامت آزادگان را برای نس

انتشار تصاویری از دستگیری نیروهای داعش در روسیه

امام جمعه موقت بانه: طلاق یکی از معضلات اساسی در ب

ناو هواپیمابر شارل دوگل عملیات نظامی خود بر علیه د

دو شهروند به اتهام قتل یک بُز محکوم به حبس شدند

موگرینی:باید از ترامپ پرسید چه کسی دوست آمریکاست!

ترامپ فرمان به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولا

تظاهرات در شهرهای مختلف عراق علیه حضور نظامی ترکیه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات