b_300_300_16777215_10_images_1486983474.jpg

اساس نیوز/ MepaNews : فاطمه یکی از زنان زنج کشیده مسلمان آراکان است که تا رسیدن به کمپ پناهندگان در بنگلادش مصمم بود برای زنده ماندن طاقت بیاورد.

به سختی راه می رفت و تمام استخوانهایش درد می کردند. یک هفته قبل از رسیدن به کمپ پناهندگان ,  سربازان ارتش میانمار او را مورد حمله قرار داده بودند.

یکی از روزهای آغازین سال بود . یک واحد نظامی وارد ده آنها شدند. خانه ها را به آتش کشیدند و مسلمانان را در یک محل جمع کردند. بنا به اظهار فاطمه , او سعی کرد فرار کند , و در کلبه شان پنهان شد . سه سرباز او را یافتند و در مقابل چشمان مادرش که به شدت گریه می کرد به دفعات او را مورد تجاوز قرار دادند.

فاطمه می گوید: "مادرم همه چیز را فقط تماشا کرد . چه می توانست بکند ؟ آنها یک لشکر بودند و او فقط یک زن تنها بود ".

فاطمه از شدت درد بی هوش شده است. وقتی بهوش آمد دید که ده به آتش کشیده شده و بطور وحشتناکی سکوت حکمفرماست. سربازان رفته بودند . همه اهالی از جمله پدر و مادرش از ده فرار کرده بودند. فاطمه تب کرده بود , تنها بود و خونریزی شدیدی داشت.  فاطمه فقط 13 سال داشت.

 فاطمه بخاطر غریبه هایی که او را پیدا کردند خدا را شکر می کند . دهات دیگر منطقه نیز مورد حمله سربازان قرار گرفته بودند و چند نفری که توانسته بودند از آن جهنم فرار کنند بطور اتفاقی از نزدیکی خانه آنها گذر می کردند .

فاطمه می گوید : آنها به من گفتند " نباید اینجا بمانی, باید با بیایی. داریم به طرف کمپ ها در بنگلادش فرار می کنیم" .

فاطمه نیز به این گروه پیوست پس از اینکه چندین روز به سختی  از میان شالیزارها عبور کردند به مقصد مورد نظر رسیدند.

b_400_400_16777215_10_images_getimage.jpg

 

کمپ کوتوپالونگ:

سازمان ملل, سازمان عفو بین الملل , سازمان دیده بان حقوق بشر و دیگر سازمان های حقوق بشر با بسیاری از زنان ساکن در این کمپ مصاحبه کرده اند.

یعنی , فقط وضعیت فاطمه اینگونه نیست.

واحدهای نظامی میانمار بطور سیستماتیک به زنان مسلمان تجاوز می کنند . تاکتیکی است که آنها برای فراری دادن مسلمانان از کشور در پیش گرفته اند.

ظاهرا بسیار هم موثر واقع شده است.

 

رهبری دارای مدال صلح که با کمک آمریکا به قدرت دست یافت!

از ماه اکتبر تا کنون حدود 70,000 مسلمان از آراکان میانمار به بنگلادش که همسایه است پناه برده اند . به این تعداد 300,000 تا 500,000 نفری که طی سال های قبل از کشور فرار کرده اند را هم اضافه کنیم.

این رقم , به این معنی است که جمعیتی برابر با جمعیت کشور بلیز و لوکزامبورگ وطن خود را ترک کرده و آواره شده اند.

کاری که انجام شده پاکسازی نژادی است که توسط ارتش میانمار در قرن 21 به اجرا درآمده است. شریک جرم این پاکسازی نژادی نیز حکومتی است که توسط «آنگ سان سو چی»  که تحت حمایت آمریکا به قدرت رسیده و صاحب مدال صلح نوبل می باشد اداره می شود.

 

هدف این است که مسلمانان میانمار را ترک کنند

آنطور که به نظر می رسد وظیفه اصلی ارتش میانمار غیرقابل تحمل کردن زندگی برای مسلمانان آراکان است بطوری که آنها برای همیشه میانمار را ترک کنند.

درمیان مقامات بودایی میانمار کسانی هستند که مسلمانان آراکان را بطور کل یک نوع مهاجم تصور می کنند. یکی روزنامه های دولتی آنها را بعنوان " کک های انسان نمایی که از بو و خون آشامی آنان نفرت می شود " توصیف می کند.

یکی از نمایندگان معروف مجلس با بیان اینکه زنان آراکان آنقدر " کثیف " هستند که سربازان را تحریک نمی کنند , ادعاهای تجاوز سربازان به زنان مسلمان آراکان را تکذیب نمود.

 

سازمان ملل صدور بیانیه های نرم را ترجیح می دهد

همه چیز به همین مقدار , محدود نیست . سالهاست که دولت در مورد حدود یک میلیون مسلمانی که در آراکان سکونت دارند سیستم نژادپرستانه پیچیده ای را به اجرا می گذارد. حدود ده درصد از آنان در کمپ های بازداشت محصور هستند. بقیه نیز در مناطق نظامی ترک شده اند و حق تغییر مکان ندارند.

حتی مسئولین سازمان ملل که معمولا صدور بیانیه های نرم را ترجیح می دهند  نیز این کارها را بعنوان" پاکسازی نژادی " و " پروسه نسل کشی " توصیف نموده اند.

بعضی از ناظران حقوق بشر ,از جمله چندین تن از شخصیت های دارای مدال نوبل ,  بحران موجود در  میانمار را به جنایات انجام شده در دارفور , بوسنی و رواندا شبیه دانسته اند. آنها خواهان بازجویی به شکلی امن در مورد تجاوزها و جنایات انجام شده هستند.

 

یک " پاکسازی دینی " سیستماتیک

همانند فاطمه , صدها شاهد و قربانی و تصاویر ویدئویی وجود دارند که نشان می دهند اقدامات واحدهای ارتش و پلیس میانمار , کارهایی نیستند که فقط در لحظه عصبانیت و جنون آنی انجام شده باشند. به نظر می رسد این واحدها وقتی وارد دهات آراکان می شوند بر اساس یک سناریوی ازپیش تعریف شده عمل می کنند.

25/436

ادامه دارد...

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکویی

لینک بخش دوم مقاله

مطالب مرتبط:

همه امکانات برای بازگشایی مسیرهای ارتباطی گمیشان (

آیا حسنی مبارک از دنیا رفته است؟

اعترافات خطرناک کودک انتحاری در کرکوک

جذابیت بازار مد اسلامی برای برندهای معروف جهانی

ممنوعیت حجاب در دانشگاه‌ های فرانسه از سر گرفته شد

آخوند خوجملی :باید قدر فرصت های طلایی ماه رمضان را

مولانا شیخ عبدالغفار جامی :انسان مومن باید هر لحظه

مولانا ساداتی: با افراد خائن و فاسد بدون اغماض برخ

ا

نخست‌وزیر اسرائیل : همکاری‌های پشت‌پرده وسیعی میان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات