b_300_300_16777215_10_images_650x344deasincocukmilitanlari1482740876461.jpg

   

 

 

 

 

اساس نیوز: بر کسی پوشیده نیست که گروه تروریستی داعش , در جنگ ها و در بسیاری از اقدامات تروریستی و جنایات خود از کودکان استفاده می کند. در این مورد توضیحاتی از یک استاد دانشگاه ترکیه  در رسانه های اینترنتی این کشور چاپ و منتشر شده است . سرویس بین الملل اساس نیوز ترجمه آن را تقدیم شما می نماید.

  

b_400_400_16777215_10_images_militanlari1482740998058.jpg

 

اساس نیوز/ " ساواش اگیلمز " عضو هیات علمی دانشکده تاریخ دانشگاه آتاتورک واقع در شهر ارزروم ترکیه , با یادآوری اینکه تعداد بسیار زیادی از کودکان شبه نظامی خردسال در صف داعش وجود دارند گفت : این گروه تروریستی بعضی از این کودکانی که ربوده را با سوء استفاده از احساسات دینی نابالغ آنها و بعضی دیگر را نیز با استفاده از مواد شیمیایی (اعتیاد) و بعضی دیگر را نیز از طریق تهدید خانوادگی , به شبه نظامیان خود تبدیل کرده است. وحشتناک ترین جنبه مسئله اینکه , داعش از این کودکان بعنوان عناصر انتحاری استفاده می کند.

" اگیلمز " همچنین با بیان اینکه داعش شبه نظامیان خردسال خود را قانع می کند که قهرمانان آینده خواهند بود و پیروزی الهی به دست آنان خواهد بود , افزود : داعش آنها را طوری شستشوی مغزی می دهد که حاضر شوند برای هر ذره از خاک سرزمین خلیفه , جان خود را فدا کنند. " عبدالخالق" پسر 12 ساله ای که در دست داعش است در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده چنین می گوید که " به لطف الهی , در سرزمین خلیفه زندگی می کنم . با پذیرفته شدن در اینجا از جهالت , بی اعتباری و دروغ نجات یافتیم".

 

" اگر در راه خلیفه بمیرم وارد بهشت خواهم شد "

 پسر سیزده ساله اندونزیایی نیز چنین می گوید : " اگر در راه خلیفه بمیرم وارد حنت خواهم شد , در آنجا نعمت های بی شمار منتظر من هستند . برای رسیدن آن روز , هر روز دعا می کنم".

 

" مبارزه اصلی ما با ابلیس های مسلمان نما است"

پسر دیگری نیز با بیان اینکه 14 ساله است و از فرانسه آمده , با هیجان بسیار می گوید که تمامی دنیا را با کمک خلیفه از کفار پاک خواهند کرد و با علاقه بسیار , جان خود را فدا خواهند کرد. عبدالله شمر , عرب 12 ساله سوری نیز دنیایی که وارد آن شده را چنین توصیف می کند :" مبارزه اصلی ما با ابلیس های مسلمان نما است. اگر یکی از آنها به خاک بیافتد خلیفه صعود می کند . قوی تر می شویم".

عضو هیات علمی دانشکده تاریخ دانشگاه آتاتورک ترکیه  در ادامه  اظهار داشت : گفته می شود تعداد کودکانی که از قبایل ترکمن , عرب و ایزدی ربوده شده و به شبه نظامیان داعش تبدیل شده اند هزاران نفر می باشند. این وضعیت که در گزارش های نمایندگان حقوق بشر سازمان ملل در امور عراق و سوریه بطور پیوسته به زبان رانده می شود در مورد آینده نگرانی ایجاد می کند.

" ساواش اگیلمز " با اشاره به اینکه در یکی از آن گزارش ها گفته شده که در یکی از واحدهای متشکل از کودکان بیش از یک هزار نفر که مابین سنین 9 تا 15 سال هستند وجود دارند , گفت : داعش و گروه های پ.ک.ک و پ.ی.د که مدت مدیدی است در مناطق درگیری در قاچاق انسان , اعضای بدن و مواد مخدر همکاری دارند در ربودن کودکان نیز بطور منسجم به این همکاری ادامه می دهند.نمایندگان حقوق بشر منطقه , بارها در مورد ربوده شدن کودکان عرب , ترکمن و ایزدی توسط گروه پ.ک.ک و فروش آنها به گروه تروریستی داعش گزارش داده اند .کودکان داعشی عمدتا از  کشورهای مسلمان و در راس آنها سوریه , عراق , لبنان , یمن , اردن و اندونزی هستند. در کنار آنها , کودکانی هم هستند که توسط تروریست های اروپایی از اروپا به مناطق درگیری  آورده می شوند. تا جایی که می دانیم داعش دارای بیش از 30 هزار شبه نظامی است که از ده ها کشور به آن پیوسته اند.

 

" داعش از کودکان برای انجام حملات انتحاری استفاده می کند"

عضو هیات علمی دانشکده تاریخ دانشگاه آتاتورک ترکیه  در ادامه گفت: داعش این کودکان را علاوه بر استفاده در جنگ , در حملات انتحاری نیز مورد استفاده قرار می دهد. به مدت چندین روز به این کودکان دارو (مواد) می دهند و انواع تلقین ها را انجام می دهند وقتی به مرحله ای رسیدند که می توانند وسیله ای برای امیال مخوف آنها باشند آن کودکان را روانه اهداف مورد نظر خود می کنند. کودکانی که خود را منفجر می کنند به همراه خود دهها انسان بی گناه را نیز به کشتن می دهند.

وی همچنین در مورد خطرساز بودن کودکانی که به منازل خود بازگشته اند نیز هشدار داده و گفت: وضع خطرناکی که آنها داشته اند به احتمال زیاد بصورتی بسیار خطرناک تر در آینده انعکاس خواهد یافت. کودکان زیر 15 سالی که در مناطق شکست خورده داعش , زنده و سالم گیر افتاده اند به کشور و خانواده خویش تحویل داده می شوند . این کودکان که تحت فشار داعش و انواع فشارهای روانی قرار داشته اند اگر کمک های کارشناسانه به آنها داده نشود خطری بزرگ و بالقوه در آینده خواهند بود و با کوچکترین تحریک باعث فلاکتی بزرگ خواهند بود.

25/385

سرویس بین الملل اساس نیوز: احمد هلاکویی

منبع: İHA

مطالب مرتبط:

مبارزه مسلمانان مالاوی با ترویج تعصبات ضداسلامی از

خاطرات یک جوان تاجیک از داعش

ی

مرکز جهانی فرهنگ اسلامی در مصر افتتاح می‌شود

سازمان ملل کره شمالی را تحریم کرد

الحسبه - پلیس جدید داعش در نینوا

داعش بیماران موصل را از بیمارستان ها خارج کرد

مولانا ساداتی: احراز صلاحیت و نیز رد صلاحیت داوطلب

تظاهرات مخالفان دموکراسی‌خواه در ترکیه

تکذیب خبر خدمت سربازی زنان در ترکیه

ا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز