b_300_300_16777215_10_images_798665.jpgاساس :بر اساس گزارش برخی از خبرگزاریها و سایتهای منطقه، ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش در روز پنج شنبه با انتشار پیامی خطاب به هواداران این گروه تروریستی خاطر نشان کرد که اسلام دین صلح نیست و دین جنگ است ،پس همه باید برای جنگ سلاح بدست بگیرند .

این برای اولین بار نیست که ادعا می شود اسلام دین صلح نیست واسلام دینی است که ذات آن با جنگ عجین شده است .اما نکته جالب در این زمینه این است که در گذشته این ادعا از طرف غربیها و دشمنان دین اسلام زده می شد ،اما اکنون این بیان بوسیله افرادی گفته می شود که ادعای دفاع از اسلام و مسلمانان را دارند .
نکته قابل تامل دیگر در پیام رهبر داعش این است که وی نیز به مانند دوستان غربی خود ادعا می کند که پیامبر گرامی اسلام(ص) به پیامبری برگزیده شدند که جنگ کنند.
بعد از ظهور دین مبین اسلام و گسترش سریع آن در مناطق و کشورهای مختلف، مسیحیت و یهود با اشاره به جنگهای حضرت رسول اکرم (ص)در صدر اسلام مدعی شدند اسلام دینی است که با جنگ و خونریزی توسعه پیدا کرده است و این دین هیچ سنخیتی با صلح و آرامش  ندارد .
در دنیای معاصر هم مساله ای که دشمنان اسلام بر روی آن تاکید دارند این است که در هرنقطه ای از کره زمین که خشونت و ترور مشاهده می شود، حتما می توان رد پایی از اسلام را در آن خشونت مشاهده کرد .بر این اساس نیز در هر حادثه تروریستی  که در کشورهای غربی  رخ می دهد قبل از هر گونه بررسی انگشت اتهام به سوی مسلمانان دراز می شود .
در فیلمها و سریالهای غربی نیز چهره ای که از اسلام معرفی می گردد یک چهره خشن و همراه با قتل  عام است .حال رهبر داعش نیز همسو با حامیان غربی خود فریاد می زند که اسلام دین جنگ است و دین صلح نیست .
اگر اندکی در ماهیت و فعالیتهای گروههای افراطی که در چند دهه اخیر در دنیای اسلام ظهور و بروز داشتند دقت کنیم ، متوجه خواهیم شد که عقبه مالی و تسلیحاتی گروههایی مثل طالبان ،القاعده ،بوکوحرام ،الشباب و داعش یا دولتهای غربی هستند یا هم پیمانان منطقه ای آنها در دنیای اسلام .
بیشترین آمار خشونت و ترور نیز در دو دهه اخیر به اسم این گروهها ثبت شده است .دراین شرایط کسی که دارای کمترین قوه تحلیل باشد به راحتی متوجه خواهد شد که هدف از ایجاد این گروهها معرفی یک چهره خشن و جنگ طلب از اسلام و مسلمانان است .
این گروهها با نادیده گرفتن این فرمایش خداوند متعال که پیامبرش را رحمتی برای جهانیان قلمداد کرده است، با انجام اقدامات خشن و غیر انسانی و نمایش دادن آن در شبکه ها و سایتهای مختلف به عنوان بخشی از اجرای فرامین شرع مقدس، چهره اسلام را خراب کرده اند. سخنان  اخیر ابوبکر البغدادی هم در همین راستا است.این سخنان همان حرف دشمنان اسلام است که از زبان مترسک آنها در منطقه صادر شده است .
نکته مهم دیگر در رابطه با رویه گروههایی مثل داعش این است که این گروهها از میان این همه فریضه و واجبات صرفا بر جهاد به عنوان یکی از اصول دین تاکید کرده و این اصل را بجای اینکه بر علیه کفار و دشمنان مسلمانان بکار ببرند بر علیه برادر دینی مان در مناطق مختلف جهان اسلام بکار می برند .یکی باید به این افراد جاهل بگوید که شارع مقدس جهاد را در صورت ضرورت برای مقابله با فتنه کفار جایز دانسته نه برای کشتار انسانهای بیگناه در عراق ،سوریه و در روزهای اخیر کراچی !!!

مطالب مرتبط:

حضور روحانی در نماز جمعه مسلمانان حیدر آیاد و سخنر

ساخت واکسن«ارزان قیمت» که سلولهای سرطانی را از بین

مولانا مطهری:با وحدت و همدلی می توان از بحران های

آخرین طرح اروپا برای نجات برجام

 

آتش‌سوزی هتل حجاج هندی در مکه / عکس

حضور کودکان در اماکن مذهبی قزاقستان ممنوع اعلام شد

جان باختنِ 25 پناه جو مقابل سواحل ترکیه

2

ایجاد منطقه امن برای فرماندهان گروه طالبان که دست

ناکارآمدی سازمان ملل و ناتو

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات