b_300_300_16777215_10_images_15_10_im2ages_dfddss.jpg

 

 

 

 

 

 

اساس نیوز:خانم" حوریه مرال دگیرمنجی" یکی از اعضای هیئت امنای موسسه خیریه" یاردئم الی" است.اخیرا در یکی از سایت های ترکیه , مطلبی بسیار تاثیرگذار از او منتشر شد که مطالعه آن , خواننده را به تامل و فکر کردن وامی دارد. گروه بین الملل اساس نیوز  این نوشته را به زبان فارسی برگردانده و تقدیم شما می نماید.

اساس نیوز - خانم حوریه مرال دگیرمنجی: من از نظر ریشه قومیتی , یک ترک هستم.در بین پدران پدر بزرگ هایم مادربزرگ هایی از قوم کرد هم بوده اند.یعنی من ترک اصیل نیستم.

از زمان تولدم سنی حنفی هستم.شیعه نیستم.علوی نیستم. نام مادربزرگ مادری ام فاطمه است. نام دخترانم زینب و زهرا است . نام همسرم حسن , نام پدر شوهرم حسین و نام های  برادرزاده هایم حسن و حسین است. با حکایات غم انگیز حادثه کربلا و شهادت حضرت حسین بزرگ شده ام.

در نزد ما,  به دلیل اینکه سربازان یزید ظالم , سر مبارک حضرت حسین را قطع کرده و همانند یک توپ با پاهایشان با آن بازی کرده اند فوتبال بعنوان یک بازی ناپسند شناخته شد و سالهای درازی , فوتبال مورد قبول قرار نگرفت.به آنهایی هم که بازی می کردند نگاهی منفی داشتیم.بازی فوتبال بی احترامی به خاطرات حسین جان تلقی می شد.

مادربزرگم هربار که به کناره های فرات می رفتیم آه می کشید .رو به فرات می گفت " ای فرات , یک قطره آب نداشتی که به نوزاد حسین بدهی؟. حالا برای چه , به کجا و چه بیهوده,  روان هستی " و گریه می کرد.

در روستایی که ما زندگی می کردیم و ساکنان آن همگی سنی  مذهب بودند مادربزرگم و دیگر روستائیان به بدترین و بدکارترین اشخاص , یزید می گفتند. در گویش ما , ناسزایی بدتر از یزید نبود.

حالا با خود می اندیشم  اگر من سنی هستم چرا هنوز هم واقعه کربلا دلم را به درد می آورد؟

اگر من علوی هستم , من ابوبکر , عمر,عثمان و علی , همه را دوست دارم و نام های نوه هایم عایشه , اسما و یوسفعلی است.

اکنون ای مسلمانان, به سرپیچی از این فرموده الهی که " شما برادرید" چه می توان گفت؟

اگر برادر مومن شما در دلتان جای نمی گیرد , خدای رحمان و رحیم عالم هستی چگونه در دل تنگ شما جای بگیرد؟ و اگر خدا در دلتان نمی گنجد ادعای مسلمانی شما آیا اعتباری خواهد داشت؟ کمی بیاندیشید.

این راه , مسیر درستی نیست. مومنان برادرند. ما را چه می شود.من در خانواده ام تمامی اهل بیت و اصحاب گزین را جمع کرده ام. پدرم نامش بلال و مادرم نامش مریم است . نام خان دایی ام علی , پدربزرگ هایم احمد و محمد ,نام دو تن از برادرزادهایم محمد و مصطفی است. حال با این توصیف , ای برادری که ادعای مسلمانی می کنی و به دلایل تعصب مذهبی در دل خود آتش نفرت را شعله ور ساخته ای , با من چه خواهی کرد؟ من علوی هستم ؟ یا سنی هستم؟

25/318

به قلم : حوریه مرال دگیرمنجی

مترجم:احمد هلاکویی

منبع

 

b_400_400_16777215_10_images_huriye.jpg

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

مطالب مرتبط:

راهبرد جدید آمریکا، توسعه همکاری ها با عربستان و ا

ایالت بایرن آلمان حجاب کامل چهره را ممنوع می‌کند

انتفاضه سوم؛ فلسطین برای صهیونیستها نا امن شد

قرآن‌های خطی در حراجی «سوتبی» لندن + عکس

پرویز مشرف: تقاضای مردم حل مشکلات و پیشرفت کشور اس

بن لادن در سوریه اعلام "جهاد" کرد!

احتمال درگیری نظامی داعش با القاعده در یمن

برگزاری اولین دوره مسابقات قرائت قرآن در تاتارستا

مناطق تحت کنترل داعش محدود تر میشود!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز