b_300_300_16777215_10_images_896543.jpgاساس:دنیای امروز معروف به دنیای ارتباطات است .یکی از ویژگیهای عمومی عصر ارتباطات این است که به علت گردش آزاد اخبار و اطلاعات ادامه عصر مخفی کاری و حفظ پشت پرده جریانات مختلف سخت تر شده است .

همزمان با این روند غالب کارشناسان بر این باور هستند که در عصر کنونی، انتقال اطلاعات غلط به مخاطبان یا به قول ساده تر دروغگویی بسیار سخت تر از دوره ها و دهه های گذشته شده است .
اما علی رغم حاکمیت این شرایط گویا برخی از افراد تصور می کنند هنوز هم شرایط زندگی انسان شرایط یک قرن پیش است وبه راحتی می توان دروغ گفت آن هم از نوع شاخدار و بزرگ آن .
چند روز قبل یکی از شبکه های ماهواره ای که به قول خودشان برای اهل سنت برنامه پخش می کنند  را نگاه می کردم .مجری – کارشناس این شبکه در حالی که بسیار احساسی شده بود، در حال ارائه اطلاعاتی بود که دود از سر همه مخاطبان بلند کرد .مجری این برنامه می گفت جمهوری اسلامی ایران تا حدی در حق اهل سنت ظلم می کند که اجازه تدریس کتب و منابع اهل سنت را در حوزه های علیمه اهل سنت را نمی دهد و برای طلبه های اهل سنت منابع شیعی تدریس می گردد!!
مجری در ادامه گفت جمهوی اسلامی در مناطق اهل سنت نشین اجازه استفاده از اذان مخصوص ما را نمی دهد و برای برگزاری نماز جمعه در مناطق سنی نشین هم مشکلاتی داریم !!!
در ادامه این برنامه هم مجری این شبکه که از قضای روزگار از کارشناسان شاخص آن نیزهست اطلاعات و مباحثی بیان کرد که به علت دور بودن آن از فضای واقعی جامعه اهل سنت حتی صدای مادر بچه های ما  را هم در آورد .
ما نمی دانیم این شبکه ها از تشدید جو نارضایتی و نا امیدی در بین اهل سنت بدنبال چه مقصدی هستند .اما چیزی که واضح و بدیهی است این است که برخی از دروغهای این شبکه ها در حدی عیان و بزرگ است که انسان برای لحظاتی در سلامت عقلی عوامل آن دچار شک و تردید می گردد.
ما سابق بر این هم در مطالب دیگر منتشر شده در سایت اساس خاطر نشان کردیم که منکر وجود برخی از مشکلات و تنگناها در زندگی اهل سنت ساکن کشور نیستیم .اما این را هم باور داریم بخش عمده ای از این مشکلات مانند بیکاری جوانان و تورم ،عمومی بوده و منحصر به مناطق اهل سنت نشین نیست .بخش دیگری از این مشکلات هم زاییده کم کاریهای مدیرانی است که با عملکرد ضعیف خود باعث ایجاد زمینه های برخی از نارضایتی ها شده اند .در این زمینه می توانیم یک گام هم جلوتر برویم این گام این است که حتی در شرایطی که بخش عمده این مشکلات زاییده غرض ورزی نظام نسبت به اهل سنت باشد ،چراشبکه هایی مثل کلمه ،وصال و نوربرای بزرگ نمایی آنها به دروغهایی متوسل می شوند که اعتماد همین اندک مخاطبان خود را نیز از دست می دهند .
تصور ما این است که این شبکه ها در دروغ پردازی خود به یک اصل انگلیسی متوسل می شوند .این اصل انگلیسی هم این است که دروغ هر قدر بزرگتر باشد قابل قبول تر است .شاید هم زندگی در لندن و برخورداری از حمایتهای دولت فخیمه بریتانیای کبیر باعث نهادینه شدن این رویه در نزد عوامل این شبکه ها باشد .
به هر حال همانگونه که چند وقت پیش یکی از علمای بزرگوار ما درسیستان و بلوچستان خاطرنشان کردند،اهل سنت مشکلات خود را در چارچوب ظرفیتهای قانونی موجود در کشور حل خواهند کرد و در این زمینه نیازی به دایه های مهربانتر از مادر ندارند .
نکته تاسف بار دیگر در رابطه با این شبکه های ماهواره ای حمایت صریح و آشکار آنها از روشهای خشونت آمیز و مسلحانه برای پیگیری مطالبات است .این رویه نیز مورد نقد غالب علمای اهل سنت قرار گرفته و اعتقاد غالب علمای ما این است که کارکرد اصلی این شبکه های فریب جوانان پاک اهل سنت و ایجاد ناامنی در کشور است .واضح است که این رویه بر اساس دستور و سیاست گذاری کدام کشورها در حال انجام است و نیازی به بازگویی عقبه این قبیل حرکتها نیست .

مطالب مرتبط:

قطع شریان کولبری

رهبر جبهه ملی فرانسه به دلیل انتشار عکس‌های داعش ت

توزیع سلاح در میان شهرک‌نشینان صهیونیست

پرداخت مستمری بیکاری برای سگ ها در آمریکا

کُردها و اهل سنت متضررین اصلاحات العبادی هستند

ترامپ برای دیدار و بازی گلف با نخست وزیر ژاپن ابرا

پیش بسوی جنگ جهانی چهارم با سنگ و چماق !

مشارکت نظامیان استرالیا برای حمله به داعش در عراق

ارتش اردن برای عملیات در جنوب غرب سوریه آماده می ش

دیدگاه‌ها   
علي احمدي فريدني
0 #1 علي احمدي فريدني 1394-02-01 22:09
با سلام فراوان خدمت شما عزيزان با اين سايت خوبتان، از اينكه حقيقت را مي گوئيد و دشمنان دوست نما را خوب معرفي كرديد بسيار عالي بود من لذت بردم. درست است آنهائي كه آن ور مرز هستند چه شيعه وچه سني، دنباله رو برنامه هاي استعارگراني چون انگليس هستند تا بين مسلمين جهان اعم از شيعه وسني اختلاف اندازي كنند و خود دورا دور به ريش ما بخندند هم چنان كه متاسفاه وبا هزار تاسف بين كشورهاي اسلامي جنگ هاي خانمان سوزي را راه اندازي كرده اند. وبا هزار تاسف بعضي از كشورهاي اسلامي وسران مرتجع آنها چشم بسته دنبال روبرنامه آنها هستند. قطعا همه اينها نقشه هاي استعمار گراست بجاي اينكه پول نفت و درآمد حاصل از حجاج كشورهاي اسلام خرج مسلمانان جهان شود خرج جنگها و ترورها و برنامه هاي اختلاف افكن مي شود به اميد آن روزي كه مسلمانان جهان اعم از شيعه وسني از اين خواب غفلت بيدار شوند. سايت خوبي داريد لذت بردم ولي دوست دارم كه اندكي هم از اهلبيت عصمت وطهارت هم نوشته داشته باشيد كه در قرآن كريم سفارش به محبت و مودت آنها شده است. با تشكر فراوان.
نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات