b_300_300_16777215_10_images_ghjzjy_my53253.jpg

اساس نیوز به نقل از business tech : براساس گزارش جدید مؤسسه اقتصاد و صلح، افغانستان بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است. بر اساس این گزارش، افغانستان بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از تروریسم را داشته است که نسبت به سال قبل ۵۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین در بخشی از این گزارش آمده که برای اولین بار از سال ۲۰۰۳، تعداد قربانیان تروریسم در عراق کمتر شده است. به غیر از افغانستان سه کشور دیگر نیجریه، مالی و موزامبیک در سال ۲۰۱۸ شاهد رشد قابل توجه مرگ‌و میر ناشی از تروریسم بودند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده که در سال ۲۰۱۹، طالبان با پشت سر گذاشتن داعش، مرگبا‌رترین گروه تروریستی جهان شد. این گروه مسئولیت ۳۸ درصد کل مرگ افراد بر اثر تروریسم را در سطح جهان در سال ۲۰۱۸، بر عهده داشت.

افزایش فعالیت‌های تروریستی در افغانستان، همراه با کاهش درگیری‌ها در سوریه و عراق، منجر به غلبه طالبان بر داعش به عنوان مرگبارترین گروه تروریستی جهان در سال ۲۰۱۸ شد.

براساس گزارش جدید مؤسسه اقتصاد و صلح، مرگ و میر ناشی از تروریسم در سال ۲۰۱۸ با ۱۵,۲ درصد کاهش به ۱۵ هزار و ۹۵۲ نفر در جهان رسیده  که چهارمین سال متوالی بهبود را نشان می‌دهد. از نظر اقتصادی، تأثیر منفی تروریسم در اقتصاد جهان، در سال ۲۰۱۸ معادل ۳۳ میلیارد دلار بود که نسبت به سال قبل ۳۸ درصد کاهش یافته است.

مطالب مرتبط:

تهدید مرگبار داعش این بار علیه چه کشورهایی است؟

دانشمند مجتهد امام ابوحنیفه نعمان

 

استفاده کُردهای سوریه از موشک های آمریکایی علیه نی

بازداشت شهروندان اسرائیل در فرودگاه مسکو

«رب من»خوانی؛ نماد تجلی ماه مبارک رمضان در تاجيکست

همکاری سازمان‌های اسلامی انگلیس برای رؤیت ماه ذی‌ا

گزیده ای از اصول اساسی اقتصاد اسلامی

مسلمانان کشمیر؛محاصره در تنهایی و سکوت +تصاویر

بن سلمان در عید فطر بر تخت پادشاهی عربستان می نشین

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات