b_300_300_16777215_10_images_photo_2019-05-27_20-41-52.jpg

اساس نیوز، ماموستا دکتر رسولی :نمی‌دانم با چه شروع کنم ؟! دفاع کنم .. از دردها بگویم .. کلمات وحدت آمیز به کار برم یا تند برخورد کنم؟!


راستی کلمه «وحدت» خیلی کلمه‌ی جالبی است؛ چون اخیراً، معانی عملی غیر علمی زیادی به آن اضافه شده است، داستان زیبایی را شنیده‌ام: (دو نفر با هم جر و بحث داشتند، یکی به دیگری گفت: «بیا منطقی حرف بزنیم، ولی هر چه من گفتم همان درست است»!!!).

وحدت امروزه به جای «همدلی و همزبانی» معانی متعدد دیگری پیدا کرده است:
وحدت؛ یعنی، هر چند وقت یکبار با هتاکی و عبور از خطوط قرمز ما اهل سنت و توهین به مقدسات ما، چند روزی سرگرم شویم و خودمان را تخلیه روانی کنیم ...
 وحدت؛ یعنی، در ایام فاطمیه در و دیوار شهرمان پر شود از پارچه نوشته‌های: لعنت بر قاتل حضرت فاطمه، یا تسلیت باد شهادت فاطمه زهرا ...
 وحدت؛ یعنی، سانسور در کتاب‌های اعتقادی اهل تسنن و نوشتن عبارت «بر اساس منابع اهل سنت» بر روی جلد آن ... و ...

 من به مشکلات دولت و ملت ایران تا حدودی واقفم و وضعیت نابه‌سامان ایران را درک می‌کنم، ولی به من حق بدهید نسبت به پیامبر محبوبم و خانواده و یاران وفادارش بی‌تفاوت نباشم. می‌خواهم بدانید که ما «می‌بینیم» و «می‌شنویم» و «لمس می‌کنیم» و «دل آزرده می‌شویم»، ولی تا به حال هیچ حرکت نا به‌جایی انجام نداده‌ایم.

 این واقعا درد است که هر بی سر و پایی با زبان نجس خود به محبوب‌ترین همسر پیامبر اسلام و خلفای راشدین توهین کند، ولی:
مه فشاند نور و سگ عوعو کند
هر کسی بر خلقتِ خود می‌تند
در شب مهتاب، مه را بر سِماک
از سگان و عوعو ایشان چه باک؟
بانگ سگ هرگز رسد در گوش ماه!
خاصه ماهی کو بود خاصِ اِله


 درد من این است تا کی باید این توهین‌ها ادامه داشته باشد؟ تاکی باید از شعارهای بزرگان ایران پیروی نشود و به مقدسات اهل سنت توهین شود؟ تا کی باید ما شهروند درجه سوم باشیم؟ تا کی باید وحدت را به معنای واقعی کلمه تفسیر نکنیم؟


 درد دیگر این است که احزاب به نام دینیِ منطقه ما، برای همه چیز بیانیه صادر می‌کنند، ولی سران این احزاب حتی یک پیام کوتاه هم در جواب این اهانت‌ها منتشر نکرده‌اند و سکوت مطلق اختیار کرده‌اند! شاید می‌خواهند داعیه‌دار وحدت باشند! یا منافع حزبشان را به خطر نیندازند؟!

همین آقایان حزبی از هر ترفندی برای فریفتن و جذب اذهان عمومی استفاده می‌کنند، در مورد سرفطره، رمضان، عید، مراسم میلاد و ... مقاله بی سر و ته می‌نویسند و خود را مدافع حقوق فقرا می‌نامند، و یا با نوشتن و ترجمه کتاب‌های متعدد به دفاع از شخصیت‌های ظالم و خون‌خوار، می‌پردازند، ولی دلیل سکوتشان در این مورد را فقط خدا می‌داند⁉️

به هر حال به مصداق اینکه، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی است، چند توصیه به اقشار مختلف جامعه دارم:

توصیه به مسؤولان جامعه: لطفا در فکر رفاه معیشتی مردم باشید و حقوق همه اقشار جامعه را مد نظر داشته باشید و وحدت را به معنای واقعی کلمه، جامه عمل بپوشانید.

 توصیه به مردم شریف ایران: یکی از مظاهر زیبایی ایران، اختلاف نژادی، قومیتی، زبانی و دینی موجود در آن است، پس بیاییم با وحدت واقعی آن را زیباتر کنیم.

 توصیه به مردم غیور اهل سنت: با اثبات بیش از پیش شایستگی‌های خود و ترجیح عقلانیت بر احساسات از حقوق خود دفاع کنید.

 توصیه به احزاب سیاسی ـ دینی منطقه: دست از کارهای عوام فریبانه بردارید و منافع حزبی را بر منافع عمومی ترجیح ندهید.


 در پایان از تمام مسؤولانی که به هر وجهی از حقوق اهل سنت دفاع کرده‌اند، نهایت تشکر را داریم و نیز از عزل و برکناری مسؤولین شبکه پنج صدا و سیما تقدیر می‌کنیم و امیدوارم در روزهای آینده شاهد ارتقای رتبه و سِمت آن افراد نباشیم.

🖊 دکتر ماموستا محمد امین رسولی

مطالب مرتبط:

طالبان یک دانشجوی افغان را اعدام کرد

ترکیه آماده عملیات زمینی در سوریه است

شیخ عبدالرئوف قتالی:داعشی ها جنایتکارانی هستند که

صاحبان تفکر افراطی فرقی میان مسلمانان، مسیحیان و د

عدم محبوبیت ترامپ رکورد زد

نقش زنان در تثبیت قدرت و ایدئولوژی داعش/جعبه سیاه

واکنش بازیکن «منچستر یونایتد» به ربط دادن داعش به

بررسی علل حضور ترکیه در عراق

داعش " گنجشک " دو ساله عراقی ها را اعدام کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات