b_300_300_16777215_10_images_656566568.jpg

اساس نیوز،مولوی عبدالله بلوچ:طبق اطلاعات و داده های دریافتی از اهالی مناطق مرزی بلوچستان، بخشی از نواز مرزی توسط ارگان های نظامی مین گذاری شده و عرصه تردد را برای بسیاری از مردم به ویژه قشر آسیب پذیر جامعه که همواره نیازمند فرایند حمایت اقتصادی مطلوب بوده، تنگ کرده است .

به جهت حجم بالای فقر و بیکاری در بطن جامعه بلوچستان، افراد کم درآمد جهت برآورد ما یحتاج زندگی خود، مجبورند به آن سوی مرز رفته و جان خویش در اثر مین های کار گذاشته توسط ارگان های نظامی در نوار مرزی از دست بدهند.

فرایند مین گذاری در نوار مرزی، جنبه ی کارشناسی نداشته و قطعا باعث می گردد که جان مردم بی گناه، جوانان، چوپانان و احشام و . . . به خطر افتاده و تبعات ناگواری را برای مناطق مرزی در بلند مدت نیز ببار آورد .

عدم توجه به خواسته های کلیدی اهالی مناطق مرزی راجع به مطالبات اقتصادی شان و رو آوری به عمل کاشت مین های مختلف در نوار مرزی بدون نصب علائم هشدار جهت پیشگیری آنان به بهانه قاچاق سوخت و مواد مخدر، موجب افزایش حجم بالای فقر و بیکاری در بطن جامعه بلوچستان شده و بروز نارضایتی عمومی را نسبت به عملکرد مسئولان دولتی را در دراز مدت ارتقا خواهد داد. آنگاه فضای ظهور شورش های اجتماعی خطرناک در بطن جامعه آبستن شده و همچون سیلی خروشان آنها را همراه خود به جای نامعلومی خواهد برد . ‌

متاسفانه، طی ماه های اخیر چندین مورد از جوانان، زنان، کودکان و افراد مسن که جان خود را در اثر انفجار مین های کار گذاشته شده توسط ارگان های نظامی در نوار مرزی از دست داده، در رسانه های منصف و بی طرف گزارش شده است.

بنابراین، نیاز مبرم است که مسئولان دولتی در اسرع زمان راجع به جمع آوری مین های کار گذاشته اقدام کرده و جان شهروندان بلوچ به ویژه مناطق مرزی در اثر حمل چند گالن گازوئیل و . . . برای برآورد مایحتاج زندگی خویش، قربانی آنها نیز نشوند . ‌

کانال شخصی مولانا عبدالله بلوچ

اساس نیوز : ما در ماه های گذشته در چند مطلب به بررسی شرایط نامناسب معیشتی مرزنشینان کشور پرداختیم.اوج مشکلات این بخش از جامعه در مرزهای جنوب شرقی و مرزهای غربی خود نمایی می کند.در این مناطق و بویژه استان های کردستان و سیستان و بلوچستان سالیانه شاهد فوت دهها نفر از شهروندان در مسیر کولبری یا تردد مرزی به پاکستان هستیم.

در این زمینه بیشتر بخوانید :

مطالب مرتبط:

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 4

ن

داعش پس از کشتار انبوه مسلمانان، ترامپ را متهم کرد

 

تبعیض بر اساس دین و مذهب در امارات جرم تلقی شد

پدیده شوم تکفیر و جهان اسلام

فراخوان تلگرامی داعش خطاب به اعضای خود

کودکان در جهنم داعش

رئیس جمهور عراق از تابعیت انگلیسی خود صرف نظر کرد

امام جمعه کلاله در پیامی سخنان اخیر ترامپ را به شد

بازار شناور در بانکوک

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات