b_300_300_16777215_10_images_656566568.jpg

اساس نیوز،مولوی عبدالله بلوچ:طبق اطلاعات و داده های دریافتی از اهالی مناطق مرزی بلوچستان، بخشی از نواز مرزی توسط ارگان های نظامی مین گذاری شده و عرصه تردد را برای بسیاری از مردم به ویژه قشر آسیب پذیر جامعه که همواره نیازمند فرایند حمایت اقتصادی مطلوب بوده، تنگ کرده است .

به جهت حجم بالای فقر و بیکاری در بطن جامعه بلوچستان، افراد کم درآمد جهت برآورد ما یحتاج زندگی خود، مجبورند به آن سوی مرز رفته و جان خویش در اثر مین های کار گذاشته توسط ارگان های نظامی در نوار مرزی از دست بدهند.

فرایند مین گذاری در نوار مرزی، جنبه ی کارشناسی نداشته و قطعا باعث می گردد که جان مردم بی گناه، جوانان، چوپانان و احشام و . . . به خطر افتاده و تبعات ناگواری را برای مناطق مرزی در بلند مدت نیز ببار آورد .

عدم توجه به خواسته های کلیدی اهالی مناطق مرزی راجع به مطالبات اقتصادی شان و رو آوری به عمل کاشت مین های مختلف در نوار مرزی بدون نصب علائم هشدار جهت پیشگیری آنان به بهانه قاچاق سوخت و مواد مخدر، موجب افزایش حجم بالای فقر و بیکاری در بطن جامعه بلوچستان شده و بروز نارضایتی عمومی را نسبت به عملکرد مسئولان دولتی را در دراز مدت ارتقا خواهد داد. آنگاه فضای ظهور شورش های اجتماعی خطرناک در بطن جامعه آبستن شده و همچون سیلی خروشان آنها را همراه خود به جای نامعلومی خواهد برد . ‌

متاسفانه، طی ماه های اخیر چندین مورد از جوانان، زنان، کودکان و افراد مسن که جان خود را در اثر انفجار مین های کار گذاشته شده توسط ارگان های نظامی در نوار مرزی از دست داده، در رسانه های منصف و بی طرف گزارش شده است.

بنابراین، نیاز مبرم است که مسئولان دولتی در اسرع زمان راجع به جمع آوری مین های کار گذاشته اقدام کرده و جان شهروندان بلوچ به ویژه مناطق مرزی در اثر حمل چند گالن گازوئیل و . . . برای برآورد مایحتاج زندگی خویش، قربانی آنها نیز نشوند . ‌

کانال شخصی مولانا عبدالله بلوچ

اساس نیوز : ما در ماه های گذشته در چند مطلب به بررسی شرایط نامناسب معیشتی مرزنشینان کشور پرداختیم.اوج مشکلات این بخش از جامعه در مرزهای جنوب شرقی و مرزهای غربی خود نمایی می کند.در این مناطق و بویژه استان های کردستان و سیستان و بلوچستان سالیانه شاهد فوت دهها نفر از شهروندان در مسیر کولبری یا تردد مرزی به پاکستان هستیم.

در این زمینه بیشتر بخوانید :

مطالب مرتبط:

عامل مسدود شدن حساب کاربری ترامپ در توییتر مشخص شد

شیخ الازهر:قدرت رژیم صهیونیستی بخاطر ضعف مسلمانان

ژنرال «عبدالله محمد الهاشمی» : امارات و اسرائیل ما

حمله به یک مرکز اسلامی در دانمارک

ا

آموزش نحوه حمایت از مسلمانان در خیابان های بوستون

امام جمعه بندر ترکمن : عمل به قرآن کلید حل مشکلات

برقراری تدابیر شدید امنیتی علیه‌ آوارگان در کرکوک

ا

تا وقتی که قطر نخواهد، پایگاه هوایی خود را تعطیل ن

مرکز آمریکایی گزارش داد : اسلام پس از سال 2050، دی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز