b_300_300_16777215_10_images_1405389673_israelwahhabiat.jpg

اساس نیوز : در پی طرح برخی از شبهات و مسائل در مورد منابع مالی و درآمد شبکه های ماهواره ای منتسب به اهل سنت در فضای رسانه ای، یکی از جوانان اهل سنت در مطلبی که برای سایت اساس نیوز ارسال کرده است به طرح سوالاتی درباره عقبه مالی این شبکه ها پرداخته است .

ذیلا متن ارسالی بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در سایت اساس نیوز منتشر می گردد .امید که مدیران این شبکه ها پاسخگوی افکار عمومی اهل سنت ایران باشند :

در سال های اخیر شبکه های مختلفی منتسب به اهل سنت در شبکه ماهواره ای به زبان فارسی با هدف ایجاد شکاف در بین امت اسلامی ایجاد شده ودرحال فعالیت هستند.

این شبکه ها با مدیریت افراد مغرض وابسته به کشورهای بیگانه وغربی تاسیس شده وعوامل آن با انتخاب نام های مقدس سعی دارند در فضای رسانه ودر بین جامعه اهل سنت برای خود جایگاه ومقامی را کسب کنند.

این شبکه های بظاهر اهل سنت در دوره فعالیت های خود در راستای برجسته کردن اختلافات مذهبی وقومی وهمسو با سیاست های شیطنت آمیز دولت های غیر مسلمان فعالیت می کنند. این شبکه ها خود را منتسب به مذاهب اسلامی اهل سنت معرفی می کنند ومدعی هستند که آنان تنها صدای اهل سنت در دنیا هستند، درحالی که این ادعا از سوی عالمان وفعالان  طراز اول اهل سنت مردود است.

ایجاد تفرقه بین مسلمانان مخصوصا بین علمای اهل سنت وجوانان یکی از اهداف این شبکه های منتسب به اهل سنت است.

   کارشناسان دلسوز جامعه اهل سنت بر این باور هستند که شبکه های منتسب به اهل سنت مانند کلمه و نورو... که از ماهواره پخش می شود ماهانه مبلغ درخور توجهی را برای پخش برنامه های خود از طریق ماهواره وهزینه کارکنان وساختمان اداری متعلق به این شبکه ها پرداخت می کنند وبا در نظر گرفتن سایر هزینه ای راه اندازی آن، که تمامی دنیا را تحت پوشش خود قرار داده اند، بانیان وحامیان مالی این شبکه ها در مورد تامین هزینه های هنگفت خود توضیحاتی شفاف را ارائه نداده ونمی دهند.

با اندکی تامل می توان به راحتی پی برد که اغلب این شبکه ها اقدام به پخش آگهی نمی کنند .در حالی که برای گرفتن یک پهنای باند خیلی معمولی از شبکه ماهواره ، نزدیک به  30 هزار دلار پرداخت می شود.

حال سوال اینجاست که این هزینه های زیاد از کجا تامین می شود؟ این مسئله مدرک بسیار قوی ومحکمی است برای وابستگی این اهل سنت نماها، به دلارهای سیاه آمریکا وانگلیس.

این شبکه هایی که ندای اهل سنت بودن را سر می دهند، باید به جامعه اهل سنت جهان پاسخ شفافی را ارائه دهند که هزینه این ها را از کجا واز دست چه کسانی تحویل می گیرند ودست چه دولت هایی پشت پرده مخفی شده است؟

یکی از علل ونشانه هایی که این برنامه ها از سوی آمریکا وحامیان آن حمایت وپخش می شود این است که بر طبق قوانین ماهوارها اگر یکی از شبکه های ماهواره ای به مذاهب رسمی توهین ویا قصد تخریب وایجاد اختلاف افکنی را داشته باشد، محکوم شده وبلافاصله از روی ماهواره قطع می گردد، اما این شبکه ها همچنان به فعالیت های تفرقه افکنانه خود ادامه می دهند وهر روز کیفیت برنامه های خود را ارتقاء می بخشند وبر دامنه دریافت شبکه هایشان می افزایند.

با نگاهی اجمالی وظریفانه بر فعالیت ودر تولید برنامه های به ظاهر اسلامی آنان، به راحتی می توان به این نتیجه رسید که هدف این شبکه ها خدمت به استعمارگران وهم پیمانان آنان وبرهم زدن وحدت مسلمانان است.

اغلب این شبکه ها در دامان دولت های وابسته به غرب ویهودیان بزرگ شده وپرورش یافتند وحامیان اصلی آنان همان دولت ها هستند. آنان با حمایت از این شبکه ها  برای دست یابی به اهداف شوم وتفرقه انگیز خود گام برمی دارند.

چرا استکبار جهانی وشیطان بزرگ از این شبکه ها حمایت می کند؟ در حالی که آنان از اسلام ومسلمانان بیزار وکینه دیرینه دارند. آنان با ضربه زدن بر پیکره اسلام وجدا کردن نسل جوان از روحانیت وارزش های اسلامی تلاش شبانه روزی را دارند.

بنده بعنوان یک جوان اهل سنت این سوال را از مجریان این برنامه ها دارم، آیا هدف شما تبلیغ دین است یا نوکری وخادمی برای اجانب؟ چرا دفتر ومحل کار شبکه های ماهواره ای تفرقه افکنان در لندن است؟ چرا برنامه های شما باعث وحدت در بین مسلمانان نشده وباعث تفرقه وایجاد تشتت در بین جامعه اهل سنت شده است؟  آیا مسیر شما، همان مسیر دشمنان اسلام است؟

آیا واقعا مجریان این شبکه ها و صاحبان تریبون، نمی دانند که زمینه سلطه بیشتر کفار را بر مسلمانان فراهم می کنند ودر حال تقسیم قدرت اسلام هستند؟

نکته مهم این است که این شبکه ها پخش برنامه های تبلیغاتی را ندارند واساسا کسی به آنها تبلیغات قابل توجهی را نمی دهد، پس از تنور آگهی بازرگانی وتبلیغاتی برای آنان نانی نیست.

مجریان این برنامه ها بارها ادعا کردند که هزینه این شبکه ها را از طریق کمک های مردمی تهیه می کنند ولی آنچه که بدیهی است از جیب مردم روغن زیادی به نان این شبکه ها مالیده نمی شود.

اکنون این سوال پیش می آید که واقعا هزینه های سنگین ومیلیاردی این شبکه ها از کجا واز طریق چه کسانی فراهم می شود؟ آیا شبکه هایی مانند کلمه وامثال آن آیا گنجی را در لندن انگلستان پیدا کرده اند؟ و یا اینکه کمک های بی حد ومرز استعمارگران در پشت پرده وجود دارد؟

صاحبان ومجریان این شبکه های منتسب به اهل سنت لطفا اعلام کنند که این حمایت های هنگفت از کجا واز طریق کدام دولت های خیرودست ودل بازی  تغذیه می شوند تا از موضع اتهام خارج گردند؟

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

رمز پیروزی صحابه کرام اطاعت کامل از پیامبراکرم(ص)ب

حدود سه میلیون و 700 هزار جرم و جنایت در فرانسه ثب

ا

داعش مسئولیت حمله به کلیسای گروزنی را برعهده گرفت

حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های جمعه (01 دی

مولانا عبدالحمید: ایران و سایر کشورهای اسلامی جنای

 

650هزار نفر خواهان استیضاح ترامپ هستند

محتوای طرح فرانسه برای نجات برجام

داعش ۶۱ عراقی را اعدام کرد

 

فرار داعش از منبیچ

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات