b_300_300_16777215_10_images_Capt33444445455555ure.jpg

اساس نیوز: یک استاد دانشگاه در ترکیه ادعاهای عجیبی در مورد حضرت نوح و طوفان نوح و استفاده آن حضرت از تکنولوژی فوق پیشرفته مطرح نمودکه باعث تعجب همگان گردید.

"یاووز اورنک" استاد دانشکده علوم دریایی دانشگاه استانبول , به مدت شش سال درباره طوفان نوح تحقیق نموده و کتاب قطوری تحت عنوان "طوفان , کشتی 46 طبقه" را چاپ و منتشر نموده است. وی که اخیرا مهمان برنامه زنده خانم "پلین چیفت" تحت عنوان "فراتر از خبر" در شبکه "TRT1" ترکیه بود به سئوالات مجری برنامه پاسخ داد. پاسخ هایی که در داخل و خارج از ترکیه باعث حیرت بینندگان و شنوندگان گردید.

اساس نیوز بخش هایی از این برنامه را به فارسی ترجمه و تقدیم کاربران سایت می نماید:

 

سئوال مجری : در مورد کشتی نوح چه اطلاعات علمی ای وجود دارد؟

یاووز اورنگ: آنگونه که در کتاب ها گفته شده , در مدتی کوتاه یک کشتی ساخته می شود و از همه نوع حیوانات دنیا یک جفت به آن کشتی برده می شود, دنیا را آب فرامی گیرد , کشتی ای ساخته می شود که در مقابل امواجی به بزرگی کوه مقاوم می باشد و به اعتقاد آنهایی که به آن باور دارند به این ترتیب نسل انسان ها و حیوانات نجات می یابد. وقتی از این منظر به موضوع نگاه کنیم گفته می شود که این اتفاق ده هزار سال قبل روی داده است و در آن زمان در دنیا هیچ تکنولوژی ای وجود نداشته است. در کتابهای تاریخی چنین آمده است. این منطق چندان مورد قبول نیست . امکان ندارد مردمان آن زمان با تکنولوژی بسیار عقب افتاده  خود آن کشی ای که در میان امواجی به بزرگی کوه ها شناور بوده را ساخته باشند. گفته می شود که طوفان نوح 6 ماه ادامه داشته است. وقتی چنین است باور ما این است که در زمان نوح (ع) تکنولوژی بسیار پیشرفته تری از زمان کنونی ما وجود داشته است و ما آن را از نظر علمی هم ثابت کرده ایم. در کتابی که چاپ کرده ایم این موارد قید شده است. در قرآن کریم گفته نمی شود که آن کشتی از تخته چوب ها ساخته شده است. کشتی نوح از ورق های مقاومتر از فولاد که در برابر امواج مقاومند و هنوز هم کشف نشده , ساخته شده است. وقتی کشتی شش ماه روی آب بوده ما نظرمان این است که آن کشتی نه از سوخت مایع بلکه از سوخت هسته ای استفاده می کرده است. شاید هم از سوخت مایع استفاده می شده است اما با ارجاع به قصص منجمله قصه حضرت سلیمان پی می بریم که در گذشته های دور تکنولوژی پیشرفته وجود داشته است . نه یک بار بلکه چندین بار بنی بشر به تکنولوژی پیشرفته دست یافته اند. نظر ما این است که کشتی نوح با استفاده از یک تکنولوژی بسیار پیشرفته ساخته شده است .

 

سئوال مجری: طبیعی است که خداوند بر هر چیزی قادر و تواناست. می گوید باش و خواهد شد. در این هیچ شکی نداریم. حال سئوال من این است که آن تکنولوژی پیشرفته تر از امروز که می گویید در آن زمان وجود داشته , آیا این علم و دانش کرامتی از طرف خداوند برای حضرت نوح بوده , مثل معجزه یا اینکه علم و دانش مردم آن زمان بسیار پیشرفته بوده است؟

 

یاووز اورنک: باید بگویم که ما هم به کرامت و معجزه عقیده داریم. در ماجرای طوفان نوح فقط یک معجزه وجود دارد و آن هم اطلاع داده شدن طوفان به حضرت نوح از طریق جبرئیل و شکل کشتی می باشد. یعنی آن کشتی به شکل کشتی های امروزی نبود. زیرا کشتی ای که بتواند در امواج سهمگین تاب بیاورد باید چیزی شبیه بشقاب پرنده باشد در غیر اینصورت امکان ندارد که کشتی ای همانند کشتی های امروزی بتواند درمقابل امواجی به بلندی سیصد – چهارصد متر دوام بیاورد. اگر امروز چنان طوفانی روی دهد در روی زمین هیچ کس حتی آدم فضایی ها نجات نخواهند یافت. یعنی در گذشته تکنولوژی بسیار پیشرفته تر وجود داشت.

 

سئوال مجری : شما یک دانشمند هستید , عضو هیات علمی دانشگاه استانبول هستید و می گویید که در شش سال اخیر در مورد طوفان نوح تحقیق کرده اید. چگونه ادعا می کنید که در آن زمان تکنولوژی بسیار پیشرفته وجود داشته است؟ چه اثباتی برای این ادعای خود دارید؟

 

یاووز اورنک: خداوند در قرآن کریم می فرماید که ما برای حضرت سلیمان مس را همانند آب روان گردانیدیم. این(آیه) به ما می گوید که در آن زمان تکنولوژی پیشرفته ای وجود داشته است. همچنانکه مفسران هم می گویند به ذوالقرنین (از طرف خداوند) علم داده شده است . اگر بخواهید در اینجا با ارائه اسناد , ثابت می کنیم که در زمان های گذشته تکنولوژی پیشرفته وجود داشته است. بعنوان مثال , نشانه هایی از انفجار اتمی در هندوستان وجود دارد. یک دانشمند آمریکایی می گوید که در سیاره مریخ انفجار اتمی روی داده است. این خبر را منتشر کرده است . همچنین قبیله ای در آفریقا هست که اینها از ستاره ای خبر داده اند که علم آن را در  سالهای 1920 کشف کرد. هر سانتیمتر مربع از مواد تشکیل دهنده آن ستاره به اندازه 5 تن وزن دارد. ستاره سیریوس است که آن قبیله حتی در مورد نحوه گردش آن ستاره نیز خبر می دهند. این انسانها چگونه به این تکنولوژی دست یافتند؟ جمعیت این قبیله حدود یکهزار نفر است و در چادرها زندگی می کنند. یعنی این را می خواهم بگویم که در مورد وجود تکنولوژی پیشرفته در زمان های گذشته مدارک بسیاری وجود دارند که انکار آن ممکن نیست. چیزهای دیگری هم هستند مثلا در بغداد باطری ای را یافته اند که قدمت دوهزار ساله دارد و وقتی درون آن سرکه ریخته می شود تولید برق می کند. در آمریکای جنوبی هم خطوط و نقش هایی وجود دارند که آنها هم نشان دهنده وجود تکنولوژی های پیشرفته هستند. اما چیزی که قادر به فهمیدن آن نیستیم این است که آنان چگونه آن تکنولوژی پیشرفته خود را ازدست دادند؟

 

سئوال مجری: در مورد این مواردی که گفتید من هم از اینترنت چیزهایی را مشاهده کرده ام و کسانی هم هستند که آن را به آدم فضایی ها مرتبط می دانند که البته هر کسی باورهای متفاوتی می تواند داشته باشد. از کجا می دانید که مردمان آن زمان ها دارای تکنولوژی پیشرفته ای بوده اند؟

 

یاووز اورنک: در قرآن کریم گفته می شود که حضرت نوح به همان پسرش که در آب غرق شد می گوید که بیاید و سوار کشتی بشود. وقتی کشتی در میان امواجی به بزرگی کوه ها حرکت می کرد پسرش را صدا می زند تا سوار کشتی شود. وقتی گفته می شود امواج همانند کوه , یعنی حرف از امواجی به بلندای سیصد – چهارصد متر می باشد. یعنی تصور نمایید که کشتی بر روی موجی به بلندی چهارصد متر می باشد و در چنین وضعیتی پسر نوح در مسافتی به فاصله صدها کیلومتر دورتر خواهد بود.  می گوید که نوح با پسرش صحبت کرد. در قرآن این نکته ذکر شده است. اما این صحبت چگونه انجام گرفت. بله , می تواند معجزه ای روی داده باشد اما از نظر ما او از طریق موبایل با پسرش صحبت کرد. فرض کنید که پسرش گفته باشد "آری , می آیم" . در آنصورت او چگونه می توانست بیاید؟ چگونه می توانست سوار کشتی ای بشود که در میان موج های چهارصد متری حرکت می کند؟ او فقط می توانست با یک جسم پرنده بیاید. غیر از آن راه دیگری نداشت. پسر نوح می گوید که من بالای کوه می روم و خود را نجات می دهم. در آن طوفان گویی که باران نبود و آب همانند یک آبشار سرازیر می شد. پسر نوح چگونه می توانست خود را به قله آن کوه برساند ؟ چیزی که با پیاده روی اصلا ممکن نیست و حتما باید با پرواز کردن و سوار بر یک جسم پرنده شدن می رفت. خداوند در قرآن می فرماید که " وقتی کشتی در میان امواجی بسان کوه حرکت می کرد...آیا ده هزار سال قبل , ساخت چنین کشتی ای و نجات از آن امواج امکانپذیر بود؟ امکان ناپذیر بود.

 

سئوال مجری:بحث با یک کارشناس مهمان دیگر ادامه پیدا می کند تا به مورد محل طوفان می رسد) آیا طوفان در تمام دنیا اتفاق افتاد یا فقط در منطقه ای خاص؟

 

یاووز اورنک: در این مورد اگر آنچه را که از کتابها و علوم و غیره می دانیم را به کناری نگذاریم آن را بخوبی درک نخواهیم کرد. مثلا در تورات گفته می شود که طوفان در تمام دنیا روی داد اما در قرآن این موضوع به صراحت بیان نشده است. اما وقتی قرآن هم با دقت بررسی شود متوجه می شویم که آن طوفان در تمام دنیا برپا شده است. در قرآن گفته می شود که به نوح امر شد که از هر آنچه که نر و ماده دارد یک جفت بگیرد , این نشان می دهد که طوفان در سراسر دنیا اتفاق  می افتد.

 

سئوال مجری: نوح این حیوانات را چگونه جمع آوری کرد؟

 

یاووز اورنک: سئوال بسیار خوبی است. ببینید , تکنولوژی پیشرفته وجود داشته است . حشراتی وجود دارند که عمر بعضی از آنها چند ساعت و عمر بعضی دیگر هم چند روز است. نوعی از زنبور هم در آمریکا هست که هر هفده سال یکبار پدیدار می شوند و چند روز یا چند هفته بعد می میرند و دوباره هفده سال بعد پدیدار می شوند. فرض را بر این می گیریم که کشتی ساختید و از انواع آن حشرات را هم به کشتی آوردید اما آن حشرات پس از چند ساعت یا چند روز همگی خواهند مرد و شما قادر به انتقال آنها نخواهی بود. از نظر ما از هر نوع جاندار یک تخم نر و یک تخم ماده برداشته شد. در غیر اینصورت امکان نداشت که بتوان سه میلیون نوع جاندار را در آن کشتی جای داد. نه از هر نوع جاندار بلکه از گونه های متعدد هر نوع جاندار تخم های آنان برداشته شد. این تخم ها از سراسر دنیا برای او آورده شد و او آنها را به کشتی برد و بعد از طوفان مزرعه ای ساخت و با کمک آن تکنولوژی پیشرفته ی خود , آن تخم ها را در آنجا نگهداری نمود تا جانداران سر از تخم ها درآوردند.

 

b_400_400_16777215_10_images_Capt44567890909ure.jpg

سئوال کارشناس دوم: این تخم ها را چه کسی برای نوح آورد؟

 یاووز اورنک: برای او فرستاده شده بودند.

سئوال کارشناس دوم: چه کسی فرستاد؟

یاووز اورنک: در آن موقع در دنیا کشور آمریکای بسیار پیشرفته تر و فرانسه و انگلیس بسیار پیشرفته تر از امروزی وجود داشته اند.

سئوال کارشناس دوم: محل زندگی حضرت نوح کدام منطقه بوده ؟

یاووز اورنک: کسی آن را نمی داند. هیچ کسی نمی تواند ادعا کند که او در فلان منطقه زندگی کرده است.

سئوال مجری: آنطوری که شما می گویید در آن زمان علم ژنتیک هم بسیار پیشرفته بوده است ؟

یاووز اورنک: قطعا چنین بوده است.

سئوال مجری: بعد از طوفان محل توقف کشتی نوح کجا بود؟

یاووز اورنک: خداوند می گوید که بعد از طوفان اولین درختی که کاشته شد درخت زیتون بود. بنابراین کشتی نوح باید در جایی توقف کرده باشد که زیتون پرورش می یابد و این منطقه آنطور که بعضی ها می گویند کوه "آغری" (آرارات در ترکیه) نیست. کشتی نوح بر روی قله هیچ کوهی ننشست.

 

مجری برنامه , پیام توئیتری یکی از بینندگان را می خواند که نوشته است بعد از طوفان , حضرت  نوح برای اینکه بداند طوفان پایان یافته یا خیر , یک کبوتر را پرواز داد و پس از مدتی آن کبوتر با شاخه زیتونی در نوک خود بازگشت.

 

یاووز اورنک: حضرت نوح از کشتی هیچ پرنده ای را نفرستاد. بلکه یک جسم پرنده , یک پهپاد , یک هواپیمای بدون سرنشین فرستاده شد.

 

مجری برنامه , خنده کنان می پرسد که این را دیگر از کجا درآوردید؟

یاووز اورنک: در تکنولوژی بسیار پیشرفته آن زمان وجود داشته است. مگر در تکنولوژی امروزی چنین چیزی وجود ندارد؟

 

مجری: استاد , ما مجبور نیستیم هر چیزی را با تکنولوژی توجیه کنیم. وقتی می گوییم از هر جانداری یک جفت را برداشته , چه می شود اگر خیلی ساده بگوییم که یک کبوتر را به پرواز درآورد  ؟ چرا اینگونه فکر نمی کنیم؟

 

یاووز اورنک : وقتی این تکنولوژی را داشته باشم چرا آن پرنده را پرواز بدهم؟

مجری: آخر ما از کجا می دانیم که چنین تکنولوژی پیشرفته ای وجود داشته است؟

یاووز اورنک: با دلیل و سند می گویم که وجود داشت.

مجری : اثبات کنید لطفا؟

یاووز اورنک: در سال 1902 در یونان شیئی در دریا یافت شد که شبیه چرخ دنده های درون ساعت است. دانشمندان هنوز نفهمیدند که آن چیست. شیئی که عمر آن دو هزار ساله است. آن را در یک کشتی باربری غرق شده ای بین آتن و رم یافته اند . هنوز هم کاربرد آن را کشف نکرده اند فقط می گویند که ممکن است در ارتباط  با علم نجوم باشد و برای تعیین مسیر خورشید یا ستارگان بکار برده می شده است.

 

مجری: اما این چیزی که گفتید اثبات چه چیزی بود؟

یاووز اورنک: اثبات این که در دو هزار سال پیش , تکنولوژی وجود داشته است.

مجری:اما این چیزی را اثبات نمی کند. می گویید وسیله ای پیدا شده که معلوم نیست کاربرد آن چه بوده , اما اگر وسیله ای پیدا می شد که مشخص می شد این کار یا آن کار را می کرده , جریان فرق می کرد.

یاووز اورنک: ببینید دو هزار سال قبل یک وسیله ای را ساخته اند که زمین لرزه را پیش بینی می کرده است. یعنی بین سال های 78 تا 140 میلادی.

مجری: گیرم که چنین بوده باشد.

کارشناس دوم: شما یک دانشمند هستید . فقط با این یافته ها , چگونه به این نتیجه می رسید که در زمان حضرت نوح راکت و پهپاد و درون وجود داشته است؟

یاووز اورنک:ببینید , آخر ما چه می دانیم که در دو هزار سال قبل چه بوده است؟!

مجری: یعنی شما می گویید که اگر دو هزار سال قبل چنین چیزی ساخته شده , پس حتما در زمان حضرت نوح هم چنین چیزهایی وجود داشته است!

یاووز اورنک: دوباره به موضوع قبلی برمی گردم. حال شما بگویید حضرت نوح در میان امواجی به بزرگی کوه ها , چگونه با پسرش صحبت کرد؟ و اگر پسرش می خواست به کشتی بیاید چگونه می آمد؟

کارشناس دوم: نوح با پسرش صحبت می کرده و ناگهان بین آنها موجی می آید و  پسرش را غرق می کند. چیز غیر عادی ای در این نیست. آن طور نبوده که امواجی به بلندی کوه ها بوده باشد.

مجری:  با این توصیف , حضرت نوح به پسرش آنقدر نزدیک بوده که می توانسته است با او صحبت کند و اگر پسرش ایمان می آورد و یا نظرش را تغییر می داد می توانسته با سه دست و پا زدن سوار کشتی بشود. کشتی هم کشتی غول آسایی نبوده است. شما این موبایل و غیره را از کجا آوردید؟

یاووز اورنک: در آن زمان وجود داشته اند...

مجری:  اما از معنی این آیات در قرآن چنین چیزی استنباط نمی شود. قرآن می گوید نوح پسرش را بانگ در داد , نمی گوید که کیلومترها از هم فاصله داشته اند . می گوید با هم صحبت می کردند و موجی آمد و پسر نوح را با خود برد. یعنی خداوند در این آیات برای ما مثال می آورد که حتی اگر فرزند پیامبر هم باشی اعمال و ایمان خودت تعیین کننده است.

 کارشناس دوم: پیامبر خدا هم که باشد نمی خواهد فرزندش در میان مردگان جای بگیرد و فرزندش را صدا می زند که بیاید و سوار کشتی بشود. یعنی در نقطه ای بوده اند که پسرش می توانسته سوار کشتی شود.

یاووز اورنک: خیر چنین نبوده . (قرآن) می گوید وقتی کشتی در میان امواج کوه آسا می رفت ...

مجری: به نظرم مفهوم آیات به اندازه کافی روشن هست. تفکر و تدبر در آیات قرآن کریم و درس گرفتن از آن چیز بسیار خوبی است ولی به نظرم شما خود را هم زیادی دچار مشکل کرده و سخت گرفته اید! یعنی در اینجا چیز غیر قابل فهمی وجود ندارد.

25/640

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکوئی

 

 

b_400_400_16777215_10_images_istanbuluniversitesiden.jpg

کتاب دکتر یاووز اورنک تحت عنوان " شاه قصه ها , طوفان , کشتی 46 طبقه"

مطالب مرتبط:

توزیع قرآن‌های هوشمند میان روشندلان و کم‌بینایان

معارضان سوریه وارد ژنو شدند

اهل سنت ایران و مقوله انتخابات

افتتاح اوّلین هتل حلال در تایلند

به دلیل 1 برگه بدون مهر انتخابات شهری باطل شد

برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان حل مشکلات

احکام صدقه ونذر در فقه اهل سنت

مالزی زندانی های اویغور را آزاد کرد

آخوند کسلخه :رفتار و رویه های گروه های تکفیری جایی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات