b_300_300_16777215_10_images_22232224780090.jpg

اساس نیوز:سازمان اطلاعاتی آمریکا , شبه نظامیان خارجی داعشی را مورد پیگرد قرار می دهد.چرا؟ آیا خطری از جانب آنها متوجه غرب می باشد؟

اساس نیوز/"HaberTürk" به قلم "Serdar Turgut": جماعت امنیت ملی و اطلاعات در واشنگتن , تحرکات شبه نظامیان داعشی که مراحل آخر دوره نابودی خود در سوریه و عراق را طی می کنند و نقشه های جدید این گروه را از نزدیک پیگیری می کنند.

به گفته این اهالی , در حال حاضر بغیر از حدود سه هزار شبه نظامی ای که در منطقه ای به وسعت 24 کیلومتر مربع در مرز عراق گیر کرده اند بقیه افراد بدنبال پیدا کردن راه فرار , درحال پراکنده شدن هستند.

 

شبه نظامیان خارجی

کارشناسان امنیت ملی آمریکا به این نتیجه رسیدند که اکثر شبه نظامیان خارجی که خیلی وقت پیشتر به داعش پیوسته اند وغالبا غربی هستند برخلاف انتظار اکثر اطلاعاتی ها , در پی بازگشت به خانه هایشان نیستند.

بنا به عقیده این منابع , گروه داعش برای بازسازی سعی دارد در لیبی یا فیلیپین مستقر شود.

 

مرز ترکیه

همان منابع , تاکید کردند که بعد از بمباران شدید آن منطقه 24 کیلومتر مربعی در مرز عراق , شبه نظامیان خارجی وحشت زده به اطراف پراکنده شده اند , بخشی از آنان به صحرای جنوب دمشق رفته و بخشی دیگر نیز در مرز ترکیه , زیر زمین پنهان شده اند. این منابع ضمن بیان اینکه ترکیه در جهت جلوگیری از عبور شبه نظامیان داعش از مرز بطور جدی مبارزه کرده اند اذعان می دارند که با این وجود عدم کنترل کامل بعضی از مرزها گریزناپذیر است و لازم است در مناطق شانلی اورفا و غازی آنتپ , فعالیت های اطلاعاتی افزایش یابد.

 

بغدادی کشته خواهد شد

یکی از دوستان روزنامه نگارم که با مسئولین رده بالای امنیت ملی آمریکا روابط خوبی دارد گفت که واشنگتن قصد دارد در شش ماهه اول سال 2018 , بغدادی , رهبر داعش را به قتل برساند و برای حصول به این هدف نیز فعالیت های جاسوسی خود را افزایش داده است.

او همچنین گفت که دولت جایزه بر سر بغدادی را به 25 میلیون دلار افزایش داده است.

 

پامپئو, رئیس سیا

اخیرا در واشنگتن جلسه مهمی برگزار شد. بنیاد دفاع از دموکراسی ها که با سرویس های اطلاعاتی همکاری نزدیکی دارد با شرکت مایک پامپئو , رئیس سازمان سیا و مک مستر , مشاور او در کاخ سفید جلسه امنیت ملی ترتیب داد. "زارات" کسی بود که با پامپئو مصاحبه کرده بود. زارات یک مامور اطلاعاتی است که در زمینه سیستم تحریم های آمریکا و در موضوع تامین مالی تروریسم یک متخصص در امور پیگیری تحرکات مالی جهانی است.

همچنانکه انتظار می رود اگر مایک پامپئو روزی در واشنگتن وزیر خارجه گردد انتر بر این است که زارات نیز در موضوع منشا مالی تروریسم و پولشویی بعنوان معاون او منصوب گردد.

 

جلسه سری در لیبی

مایک پامپئو گفت که تحرکات داعش را در این دوره از نزدیک پیگیری می کند و توانسته اند یک دیدار سری را در لیبی شناسایی نمایند.

سازمان سیا توانست ثابت نماید که عامل بمب گذاری در شهر منچستر انگلستان با تیمی که حملات پاریس را ترتیب داده بود در لیبی دیدار کرده است. به همین دلیل نیز سازمان سیا کاملا مطمئن است که داعش در آینده حملات جدیدی را ترتیب خواهد داد و به همین دلیل نیز تعقیب و پیگرد شبه نظامیان خارجی داعش را مهم می داند. پامپئو همچنین بیان داشت که فعالیت های اطلاعاتی آنها در ترکیه نیز شدید می باشد.

25/633

منبع:  haberturk

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکوئی

مطالب مرتبط:

بازتاب خبر ازدواج یک خواهر و برادر در پاکستان +عکس

امارات متحده عربی ساخت نخستین معبد هندو در خلیج فا

ا

مجازات پیشنهادی سنگین ترکیه برای فتح الله گولن

نقض سخنان ترامپ از طرف مقام ارشد نظامی آمریکا

چگونه هیتلر 85 سال قبل به قدرت رسید؟

آیا دین و مذهب ما گرفتار پاپیسم شده است؟

نماینده فرانسه در سازمان ملل:در حلب جنایت جنگی رخ

زلزله زدگان کرمانشاه را ....

ترامپ در پاسخ به فاکس‌نیوز: چرا فکر می‌کنید آمریکا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات