b_300_300_16777215_10_images_151255710055011700.jpg

عبا آخوند محمدنژاد: ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه «قدس شریف» را پایتخت رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام کرد و بنیامین نتانیاهو،  نخست‌ وزیر رژیم غاصب صهیونیستی، این تصمیم ترامپ را «تاریخی» دانست ... نتانیاهو راست می گوید. راست می گوید در این که فرمان  اخیر رئیس جمهور ایالات متحده، تصمیمی تاریخی است؛ چرا که واکنش ها و نمایان شدن اراده ها در برابر آن در جهان اسلام، تاریخ ساز خواهد بود. یا سرآغاز علنی شدن سقوط مدعیان اسلام و آشکار شدن خیانت سران سازشکار خواهد بود و یا نقطه عطف تاریخی خواهد بود تا بار دیگر عظمت و ابهت اتحاد اسلامی را به رخ تمام جهان بکشد.

 

اساس نیوز: فلسطین یعنی قلب جهان اسلام. فلسطین، تکه زمینی نیست که توسط راه حل های غیر اسلامی سیاسیون غربی  نجات یافته یا تحقیر شود. فلسطین بلاد و ارض المبارکی است که باید توسط مسلمانان آزاد شده و توسط ایشان اداره شود.

 

سرزمین مبارک فلسطین، یک سرزمین اسلامی اشغال شده است. حل قضیه فلسطین، بنابر گزینه های مطرح شده توسط استعمارگران، خیانتی به الله سبحانه و تعالی، خیانتی به پیامبراکرم صلی الله علیه و سلم و خیانتی عظیم به همه مسلمانان می باشد. به همان نسبت، کوتاهی و تفریط در حق فداکاری های اهل فلسطین و مسلمانان و خون هایی که برای آزادی آن ارض مبارک ریخته شده است، خیانتی نابخشودنی به شمار می رود؛ چرا که هر راهکاری از جانب اشغالگران و استعمارگران، تنها به سود صهیونیست های اشغال گر و استعمارگران بوده و این، طرح و نقشه ای خبیثانه علیه یکی از مقدسات لاینفک جهان اسلام و قلب مسلمین عالم است.

 

خداوند تبارک و تعالی می فرماید: «سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ البَصِيرُ» (1 اسرا). یعنی: «پاك و منزّه است آن (خدايي) كه بنده اش را از مسجدالحرام تا مسجدالاقصي كه اطرافش را بركت داده ايم شبانه برد، تا از نشانه هاي خود به او نشان دهيم. همانا او شنوا و بيناست».

 

دشمنان اسلام، شمشیر خود را از رو بسته و چنگال خود را نمایان کرده اند. حال، این امت اسلام است که می بایست دوباره عزت و قدرت خود را بازپس گیرد و خود اداره امور امور داخلی جهان اسلام را به دست آورد. حال، نوبت مسلمین است که ارتش خود را به سوی رژیم صهیونیستی به حرکت در آورد و این رژیم را از ریشه نابود سازد. انشاالله که این بار، «عدوی مسلمین سبب خیر امت اسلام شده است» و آشکار شدن بیش از پیش دشمنی دشمنان اسلام، موجب وحدت ایشان گردد تا تمام امت اسلام دست به دست هم دهند و فارغ از دعواهای خانوادگی، در برابر دشمن خبیث و اهانت پیشه رسم برادری و وحدت کلمه را به جای آورند. چرا که هر مسلمان و هر کشور مدعی اسلام که چنین نکند، خود مرتکب خیانتی نابخشودنی به جهان اسلام و به میراث پیامبر (ص) خواهد شد.

 

حال، زمان آن است تا همگی با هم فریاد برآوریم: «ای مسلمانان، ای دولتمردان مدعی اسلام، ای مردم فلسطین، دولت های غربی  چیزی غیر از ذلت و خواری در برابر کافران برای شما به ارمغان نیاورده اند. صهیونیست هایی که سرزمین شما و محل اسرا و معراج پیامبرتان را اشغال کرده اند؛ شما را در برابر آزمونی تاریخی قرار داده اند تا در برابر فرزندانتان در این دنیا و در برابر رب متعال و پیامبر نور و رحمتش در جهان آخرت سربلند باشید».

 

ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه قدس شریف را پایتخت رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام کرد. وی  تأکید کرد که به وعده خود برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل عمل کرده و به وزارت خارجه‌اش دستور داده تا مقدمات انتقال سفارت به قدس را فراهم کند. رئیس جمهور ایالات متحده  با بی شرمی تمام اعلام می کند که تنها راه حل برای پایان دادن جنگ بین فلسطین و اسرائیل، به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی است.

 

در برابر آن، بنیامین نتانیاهو،  نخست‌ وزیر رژیم غاصب صهیونیستی تصمیم ترامپ را «تاریخی» اعلام کرد و گفت که هر توافق صلح با فلسطین مشروط به این است که اورشلیم (قدس) پایتخت اسرائیل شناخته شود. نتانیاهو همچنین از تمامی کشورها خواست همانند آمریکا سفارت‌هایشان را از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل کنند.

 

نتانیاهو راست می گوید. راست می گوید در این که فرمان  اخیر رئیس جمهور ایالات متحده، تصمیمی تاریخی است. چرا که واکنش ها و نمایان شدن اراده ها در برابر آن در جهان اسلام، تاریخ ساز خواهد بود. یا سرآغاز علنی شدن سقوط مدعیان اسلام و آشکار شدن خیانت سران سازشکار خواهد بود و یا نقطه عطف تاریخی خواهد بود تا بار دیگر عظمت و ابهت اتحاد اسلامی را به رخ تمام جهان بکشد. تاریخ شاز خواهد بود تا به همگان نشان دهد که ماهیت واقعی بسیاری از مدعیان چیست.

 

بسیاری معتقدند که این تصمیم ترامپ، باعث اتحاد مسلمین و یپارچه شدن ایشان در برابر این تجاوز آشکار خواهد شد. برخی نیز مدعی اند که آمریکا قبل از اعلام این تصمیم با سران دولت ها و همپیمانان خود در بین مسلمین مشورت کرده است و این «همپیپانان کفار» در امور مسلمین کارشکنی خواهند کرد و به رغم واکنش های ظاهری، عملا اتحاد مورد نظر در جهان اسلام شکل نخواهد گرفت.

 

با تمام این ها، قلب های دردمند مسلمانان آرزومند است تا یک بار برای همیشه، جهان اسلام از این فرصت تاریخی بهره برده و کار این رژیم غاصب را یکسره کند. انتفاضه ای جدید، گسترده تر و قدرتمندتر ازآنچه که تاکنو بوده است، شکل گیرد و به تمام جهان نشان دهد که اگر مسلمانان متحد شده و اراده کنند، هیچ نیرویی را یارای تقابل با قدرت و عظمت اسلامی نخواهد بود. چرا که خداوند به مسلمانان و مؤمنان وعده نصرت الهی داده است.

 

عبا آخوند محمدنژاد

مطالب مرتبط:

اعترافات خطرناک کودک انتحاری در کرکوک

داعش ۱۳ معلم افغان را ربود(افغانستان)

ا

نشست تخصصی مختوقلی و دغدغه های جامعه انسانی در یک

حمله زن طرفدار داعش به نیروهای پلیس در آلمان

ا

جمعیت مسلمانان در کشورهای مختلف

رآکتور اتمی عربستان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

ا

رونمایی از نخستین کتاب کردی در مدارس کردستان

 

توزیع قرآن در نیوزیلند و کشورهای حوزه اقیانوس آرام

جنگ کرکوک آغاز شد !

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات