b_300_300_16777215_10_images_3360409_179.jpg

اساس نیوز:اعلام انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس از طرف دونالد ترامپ رئیس جمهور پر حاشیه آمریکا به خبر نخست رسانه های بزرگ جهان تبدیل شده است .

این اقدام با علم به فضای چند دستگی حاکم در جهان اسلام رخ داده است .اگر ما مسلمانان در چارچوب اهداف و منافع مشترک اسلامی یک دل و یک زبان بودیم آمریکا و اسرائیل جرات نی کردند که با مقدسات اسلامی این گونه برخورد نمایند.متن زیر در این زمینه از طرف یکی از کاربران اساس نیوز برای سایت ارسال شده است .

مسجد الاقصی در چند دهه قرن اخیر به یکی از دردهای بزرگ امت اسلامی تبدیل شده است .

اشغال سرزمین فلسطین با یک تاریخ سازی جعلی در شرایطی که کشورهای مسلمان به عرصه تاخت و تاز قدرت های بزرگ تبدیل شده بودند، مسجد الاقصی به عنوان نخستین قبله مسلمانان را تقدیم به یهودی های افراطی کرد .

مسجد الاقصی نماد ملت فلسطین است .صهیونیست ها بهتر از هر کسی این نماد و جایگاه آن در ذهنیت مسلمانان فلسطینی را می شناسند . بر اساس همین شناخت نیز تلاش می کنند با اقدامات مختلف بتدریج مسلمانان ساکن در سرزمین های اشغالی فلسطین را از این مسجد دور نمایند.
     چند سالی است که رژیم اسرائیل در سایه غفلت و ترس دولت های اسلامی ورود مسلمانان پایین 45 سال را به مسجد الاقصی محروم کرده است و بارها شاهد یورش نظامیان این رژیم بر علیه نمازگزاران مسلمان در صحن عمومی مسجد الاقصی بودیم .
     رژیم اسرائیل با سوء استفاده از دوره غفلت حکام اسلامی پروژه الحاق کامل شهر بیت المقدس را به دولت غیر قانونی خود نیر در پیش گرفته است .

  مقامات این رژیم برای رسیدن به این هدف و در چارچوب طرح کلی تغییر ترکیب جمعیتی این شهر بزرگ اسلامی اقدام به ساخت شهرک های صهیونیست نشین در اطراف این شهر کرده و امروز با حمایت های رسمی و غیر قابل انکار امریکا در صدد انتقال رسمی پایتخت خود به بیت المقدس هستند.
در این شرایط بغرنج، مسلمانان بر طبل جدایی و برادر کشی می کوبند .فتنه هایی مثل داعش هم مزید بر علت شده و افکار عمومی مسلمانان را بجای تمرکز بر اولویت هایی مثل آزادی مسجد الاقصی به سمت ایجاد جنگ مذهبی در جهان اسلام سوق می دهند.
    نکته درآور دیگر در رابطه با این مساله همسویی برخی از علمای ما با این استراتژی صهیونیستی است .برخی از علمای ما بر این اعتقادند که چون خداوند در قرآن کریم وعده آزادی مسجد الاقصی را در روز قیامت و بوسیله حضرت عیسی و حضرت مهدی علیهم السلام داده است ، مسلمانان نیازی به تلاش برای آزادی مسجد الاقصی ندارند .این اعتقاد اوج غفلت و ناآگاهی اسلامی است .اگر با نگاهی تیز بینانه به پشتوانه های فکری این اعتقاد نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که این تفکر خطرناک از سمت محافل وابسته با اسرائیل طرح شده و دربین جامعه اسلامی اشاعه پیدا کرده است .

  تلاش این تفکر این است که موضوع مسجد الاقصی را از اولویت فکری مسلمانان خارج کرده و به موضوعی بی اهمیت تبدیل کند .متاسفانه این گروه در جا انداختن این تفکر خود در جامعه اسلامی موفق بوده اند.

امروزه جهان اسلام با فاصله گرفتن از آرمان های واقعی خود درگیر نزاع طاقت فرسای مذهبی و فرقه ای شده است .مسجد الاقصی هم یکی از قربانیان اصلی این فضا است و تاجایی که مسلمانان از این خواب غفلت بیدار نشوند هیچ امیدی به تغییر شرایط ملت فلسطین و آزادی قبله اول مسلمانان نیست .

 

مطالب مرتبط:

ساکنین موصل : ائتلاف آمریکایی ها به خانه های مسکون

برکناری ترامپ در صورت توقف تجارت با چین

 

بوداییان میانمار و تلاش برای ممنوعیت حجاب زنان مسل

باند خطرناک داعش در مصر متلاشی شد

وزیر خارجه بحرین:مقابله با ایران مهم تر از مساله ف

شرایط و مجازات های زنان بی حجاب

کاهش حقوق مقامات دولتی عربستان

به مقدسات اهل سنت احترام بگذارید

امام جمعه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس اول دی ماه 96

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات