b_300_300_16777215_10_images_616x275avrupadanyahudigocuneyinhazirligi1503224105779.jpg

اساس نیوز : هر حمله تروریستی در اروپا باعث خوشحالی اسرائیل می شود . چرا ؟ در مطلبی که ترجمه و تقدیم شما می شود پاسخ این سئوال داده می شود :

اساس نیوز / روزنامه "takvim" : پس از حمله تروریستی انجام شده در بارسلونا که باعث مرگ چهارده نفر شد , خاخام اعظم شهر بارسلونا از یهودیان خواست تا به اسرائیل مهاجرت نمایند. خاخام اعظم شهر بارسلونا اولین کسی نیست که چنین فراخوانی می دهد . پس از افزایش حملات تروریستی در اروپا , بسیاری از شخصیت های دینی یهودی و سیاستمداران اسرائیل چنین فراخوان هایی را داده اند .

هدف از این فراخوان ها چیست ؟

معیر بارهن، خاخام اعظم بارسلونا در مصاحبه با خبرگزاری یهودی "JTA." گفت : می خواهم این را به هم کیشان خود بگویم , فکر نکنید که برای همیشه در اینجا ماندگار خواهیم بود . به آنها می گویم که در اسرائیل برای خود املاکی را خریداری کنند .

 

" اینجا دیگر از دست رفته است , دیر نمانید"

خاخام اعظم بارسلونا در ادامه گفت : اشتباه یهودیان الجزایری و ونزوئلایی ها را تکرار نکنید . زودتر رفتن خیلی بهتر از دیر ماندن است .

 

جامعه مسلمان را مقصر دانست

معیر بارهن همچنین با بیان این که حملات انجام شده در بارسلونا و کامبریلز حاکی از وجود عده کثیری از مسلمانان رادیکال در اینجاست گفت که مقامات اسپانیا تمایل چندانی به مقابله با تروریسم اسلامی ندارند .

 

فراخوان مهاجرت به اسرائیل پیش از این نیز داده شده بود

خاخام بار هن اولین کسی نیست که در سال های اخیر از یهودیان ساکن اروپا خواسته باشد به اسرائیل مهاجرت کنند . در ماه ژانویه سال 2015 در پاریس پایتخت فرانسه , در حمله ای که اشخاص مسلح با حمله به فروشگاه یک یهودی ,حداقل پنج نفر را به گروگان گرفتند نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، از یهودیان اروپا خواسته بود به اسرائیل مهاجرت کنند .

نتانیاهو پس از حملات تروریستی پاریس , با دعوت از یهودیان برای مهاجرت به اسرائیل گفت : هر یهودی ای که خواهان مهاجرت به اسرائیل باشد با قلبی گرم و آغوشی باز مورد استقبال قرار خواهد گرفت . وی همچنین اعلام کرد که برای اسکان مهاجران یهودی در اسرائیل مساعدت لازم را خواهد نمود .نتانیاهو در ادامه سخنان خود گفته بود : اگر متحد شویم ترور بر ما چیره نخواهد شد . اگر ریشه های مشکل اصلی را نادیده بگیریم که خواست تروریسم نیز می باشد , این به معنی نابودی تمدن غرب منجمله مردم یهود به دست اسلامگرایی رادیکال می باشد . حمله پاریس فقط یک آغاز است . این را برای ترسانیدن نمی گویم بلکه از این جهت می گویم که یک حقیقت است . حالا وقتش رسیده که اعتراف کنیم.

نخست وزیر اسرائیل همچنین خواهان مبارزه با کشورهایی شد که تروریسم را تامین مالی می کنند و گفت : باید اقداماتی علیه کشورهایی که برای تروریسم تامین مالی می کنند , برای آنها مخفیگاه و امکان عبور ایجاد می کنند انجام گیرد.

 

سیاست مهاجرتی اسرائیل

دولت اسرائیل که در سال 1948 میلادی تشکیل گردید و با جذب مهاجران از سراسر دنیا و بویژه از اروپا , جمعیت خود را به شکلی سریع افزایش داد , سعی دارد جمعیت خود را بیش از این افزایش دهد.

اسرائیل در سرزمین اشغالی فلسطین , سیاست شهرکسازی در مناطق عرب و مسلمان نشین را دنبال می کند و نیاز دارد تا جمعیت خود را افزایش دهد. اسرائیل که با اجرای طرح های کثیف خود در خاورمیانه در پی توسعه ارضی است این وضعیت را به سیاست دولت خود تبدیل کرده است زیرا که اساسا تاسیس این دولت به همین شکل بوده است.

 

علت حملات تروریستی چیست ؟

اسرائیل که حملات پی در پی تروریستی در اروپا را با مسلمانی مرتبط می داند سعی دارد این پیام را به یهودیان منتقل نماید که اروپا دیگر امن نیست و روزی قربانی ترور خواهند شد و اسرائیل امن ترین مکان است  و تلاش دارد تا با ترساندن یهودیان آنها را برای مهاجرت به اسرائیل تشویق کند . در همین راستا , اسرائیل که تمام تشکیلات خود از جمله سرویس جاسوسی خود را بکار می گیرد برای دستیابی به هدف خود , حاضر است از هرگونه سیاست کثیفی حمایت کند .

برنامه های کثیف کانون های شرارت ,  به کار اسرائیل می آیند . پس از هر حمله ای که در اروپا روی می دهد توده عظیمی از یهودیان به اسرائیل مهاجرت می کنند یک واقعیت است. این نیز باعث مطرح شدن سئوالاتی می شود از قبیل اینکه : آیا حملات توسط یک مرکز خاص مدیریت می شوند ؟ در پشت پرده این حملات چه چیزی نهفته است ؟ مهاجرت یهودیان از اروپا , آمادگی برای چیست ؟

25/535

منبع: "takvim"

ترجمه سرویس بین الملل اساس نیوز / هلاکویی

 

مطالب مرتبط:

اردوغان خطاب به اروپا: اگر می توانید کلاه یهودیان

حماس: اجازه ورود نمایندگان کنست به مسجد الاقصی اقد

فهرست کشورهايی که برای امارات عربی تهديد هستند

کشته شدن ۳ افسر پلیس در جنوب شرق ترکیه

جبهه ترکمن‌های عراق: دولت از زنانی که از داعش گریخ

حکم زندان ملکه زیبایی برای توهین به رئیس جمهوری

مدیر حوزه علمیه شورک ملکی :شبکه های ماهواره ای منت

شرایط ارث و میراث در اسلام

یک ترک , عامل تیراندازی در یک مرکز خرید در ایالت و

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات