b_300_300_16777215_10_images_islamohobia.png

اساس نیوز:جریان های تکفیری که اخیرا در برخی کشورهای عربی،اسلامی،آفریقایی وحتی اروپایی سر برآورده وگسترش یافته اند،تصویری از اسلام به نمایش می گذارند که یک تصویر مسخ شده،دروغین وسرشار از شبهات است.

تصویری است که به رد بیشتر اسلام از سوی دشمنانش کمک کرده و باعث می شود این احساس در وجود دشمنان نهادینه شود که خودشان پاک ودین شان حق،ومسلمان نجس واسلام باطل است.

این فضاها ،نتیجه خشونت ورزی ،تجاوز ،ویرانگری،انفجار ورعب و وحشتی است که تکفیری ها به راه انداخته اند.تکفیری هایی که هرگز دیدگاه کسانی را که هم چون آن ها فکر نکنند،نمی پذیرند واین امر باعث شده است که غیر مسلمانان تصاویری از اسلام را در تکفیری ها ببینند که از آن انتقاد می کنند.

  مسئله ای که به انتشار تصاویر توهین آمیز از رسول خدا ،تحقیر قرآن کریم،سوزاندن قرآن ها وتولید فیلم ها ورمان های توهین آمیز  درباره اسلام و بزرگان اسلام می انجامد وعلاوه بر این ،تحریف ومسخ تاریخ اسلام ، ایجاد تردید در نهادها وموسسات اسلامی را در پی دارد .

اعمال غیر بشری این گروه ها هم چنین باعث می شود شبهه هایی درباره اسلام برانگیخته وبه خداوند متعال نسبت داده شود تا از گسترش و نشر دعوت اسلامی جلوگیری به عمل آید واین خدمت بزرگی است که تکفیری ها به غیر مسلمانان ودشمنان اسلام می کنند ولذا در امر زیان رساندن به اسلام ومسلمانان به آنان بسیار نزدیک اند.

یاری خواستن استعمارگران از تکفیری ها

استعمارگران به منظور تحقق اهداف شان در ضربه زدن به اسلام وتفرقه گستری واختلاف انگیزی بهترین یاری کنندگان خویش را در جریان های تکفیری پیدا کرده اند .برای آنان چیزی گواراتر از این نیست که این کار به دست خود مسلمانان انجام گیرد و ما به جان هم بیافتیم وهمدیگر را نابود کنیم.

  کینه غرب با اسلام یک دشمنی کهن است و متفکران وفیلسوفان غرب در نوشته هایشان از دشمنی با اسلام سخن می گویند و اسلام را به تحجر، تعصب و واپس گرایی متهم می کنند . ارنست رنان،فیلسوف سکولار،درباره اسلام می گوید: در اسلام سادگی وحشت آور اندیشه زبان های سامی هست که باعث کوچک شدن مغز انسان می شود و در آن هیچ روزنه ای به روی یک اندیشه لطیف یا یک احساس رقیق و یا یک تامل ونگرش منطقی باز نیست!

تکفیر وعمیق کردن کینه دشمنان اسلام

 قدرت وکینه این جریان مخالف دشمن اسلام با بروز و ظهور تندروی،تکفیر وخطرهای افراط گرایان افزایش یافته است. برخی حوادث تروریستی ،مثل حادثه قتلی که در لندن اتفاق افتاد و در آن یک جوان نیجریه ای مسلمان، فردی بنام جندی انگلیسی را کشت وجسدش را به تصویر کشید و رهگذران را دعوت کرد که از آن عکس بگیرند ،به این جریان مخالف وستیزه جو کمک کرده است.

رفتارهای این چنینی،توهین به اسلام است و این گمان را در اذهان دشمنان تقویت می کند که اسلام دین ستمگری،زورگویی ،عقب ماندگی ،خشونت و وحشی گری است وبرای مبارزه با آن نیز روشی جز این وجود ندارد.

  کفار و دشمنان اسلام با علم به این مسائل و با هدف بد نام کردن اسلام  شروع به حمایت ،پشتیبانی و مسلح کردن گروه های تکفیری وجهادی کرده اند و به آنان یاری رسانی می کنند تا تیرهای زهر آلودشان را متوجه جوامع اسلامی کرده و به دست خود مسلمانان این جوامع را از بین ببرند.

اینان گروهی از داعیان تکفیر را به کار گرفته اند تا فکر منحرف شان را درمیان گروه های مسلمان انتشار دهند.مسلمانانی که اسلام را،جد اندر جد ،فارغ از افراط ،ترور و قتل فرا گرفته اند .

  این ها کوشش هایی است در جهت بسیج کردن جوانان مسلمان ودعوت شان به پیوستن به این اندیشه به ظاهر جهادی که در ظاهر،رحمت است ودر باطن،عذاب.اندیشه ای که برای این بی گناهان به صورت زشت وناپاک ارائه می شود.

گروه های تکفیری جوانان را به یک  ایدئولوژی فرا می خوانند که قبول کننده را وا می دارد که قتل برادر مسلمانش را که با او اختلاف نظر دارد ،بپذیرد .در این میان بلکه می پذیرد که خودش را بکشد وجسمش را در راه عقیده جدیدش منفجر کند.عقیده ای که صاحبان آن بر جوان مسلمان منت می گذارند که اگر در راه این عقیده کشته شود به بهشت می رود .گویا کلید های بهشت در دست این ها است.

مدت هاست دشمنان اسلام کوشیده اند دین ما را تضعیف کنند و در طول تاریخ جنگ های خونینی بر ضد مسلمانان به راه انداخته اند. آنها در گذشته سربازان خود را برای جنگ با مسلمانان روانه کشورهای اسلامی می کردند ،اما امروزروش خود را عوض کرده وبه ترفند های مکارانه تر وهوشیارانه تری روی آورده اند. امروز دشمنان با مسلمانان به وسیله ای فرزندان شان می جنگند.کفار جریان های تکفیری را با سلاح وپشتیبانی لجستیکی حمایت می کنند.جابجایی ارز، تجارت مواد مخدر وپول شویی را در خفا برایشان فراهم می کنند ،اما در ظاهر طوری وانمود می کنند که از آن جلوگیری می کنند.

 جریان های  تکفیری ،امنیت مسلمانان را آشفته ،وحدت کشور ها را متزلزل ساخته وثبات وآرامش خانواده  های مسلمان را به هم ریخته اند.به گونه ای که فرزند ،پدر را تکفیر می کند وبرادر،برادرش را بدلیل اینکه پلیس یا سرباز است، می کشد.زیرا او در نظرش از طاغوت است و قتلش طبق عقیده آن ها حلال و باعث نزدیکی به خداوند است.

اینها از خدا سخن می گویند ومدعی یاری او هستند .اما اگر این گونه بودند بندگان خدا را نمی ترساندند ،در میان شان به نیکی حرکت می کردند ،سخن نیکو می گفتند،کار نیک انجام می دادند وباعث رشد خیر ونیکی می شدند.

گردآورنده: عبا محمدنژاد

منابع:

نفس المصدر

التلمود اسرار وحقایق،ص 151

مجموع مقالات جریان های تکفیری از دیدگاه علمای اسلام

مطالب مرتبط:

خطبه های جمعه در مصر به زبان انگلیسی ترجمه می شود

اتحاد ترکیه – روسیه و غرب

امریکا،روسیه،فرانسه بی صبرانه منتظر حمله به شهرادل

مولوی حسینی: مسوولان باید جلو توهین های افراد بیسو

استفاده تبلیغی مسلمانان بلژیک از فرصت رمضان

امارات عربی شهروندانش را از سفر به 16 کشور منع کرد

جریمه آتش زدن جنگل ، سی و شش میلیون دلار

پایان سیادت عربستان بر نفت آسیا

دانشجوی اهل سنت کرد :فعالیت گروه های افراطی برای ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات