ادامه مطلب...             

اساس نیوز : «حمله محدودی» که قرار بود نظامیان آمریکایی پنجشنبه شب به سه نقطه استراتژیک از خاک ایران انجام دهند و دونالد ترامپ صبح جمعه از لغو آن در دقایق آخر خبر داد بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت و به کانون اصلی تحلیل و گمانه زنی های گوناگون در میان صاحب‌نظران و کارشناسان تبدیل شد.

ادامه مطلب...       

اساس نیوز : اتفاقات چند روز اخیر مصر احزاب و گروه‌های مختلف را به واکنش واداشته و به نحویی در تبیین مواضع آن‌ها نقش داشته، جبهه‌گیری‌ها و صف‌بندی‌ها را روشن و اسرار درون را فاش نموده است که می‌توان موضعگیری‌ها را در دو طیف جای داد یکی موافقان و مدافعان اسلام سیاسی و گروه دیگر که با برکناری محمد مرسی ندای شکست اسلام سیاسی را سر داده و فاتحه‌ی آن را خوانده شده تصور می‌کنند.

  ادامه مطلب...      

اساس نیوز : شک نکنید که در برهه ای از زمان زندگی می کنیم که هرکس ؛ هرچه بگوید دروغ نیست و ممکن است درست از آب در بیاید . شایعه چنان پر طرفدار و با رونق است که لابلایش ، حقیقت گم می شود .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : اهل سنت هیچ وقت در هیچ توطئه و دشمنی با ایران همگام و همنوا نبوده و همواره مدافع یکپارچگی و یکرنگی این مملکت بوده اند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری برنا در کرمانشاه، سید علاالدین حیدری معین استاندار کرمانشاه در اورامانات در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری برنا قرار داده است نوشته:

 ادامه مطلب...                               

اساس نیوز : همزیستی در بین افراد جامعه با وجود اختلافات فکری، نژادی، مذهبی و حتّی اختلافات دینی برای تحقّق امنیّت کشور و بندگان ضروری است. این زندگی مسالمت‌آمیز غیر از نزدیکی و تقارب در آراء، نژاد، مذاهب و ادیان است. تقارب و نزدیکی در آراء و نژاد و ... نه اینکه ضروری نیست، بلکه تحقّق آن سخت و دشوار است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : اعلام روز عید فطر در ماه رمضان امسال در بین اهل سنت مناطق مختلف با حاشیه هایی همراه   بود .

   ادامه مطلب...
          

اساس نیوز : ماه مبارک رمضان به پایان رسید، همچون سایر چیزهای دنیا که رفتنی و زوال‌پذیرند، ما مسلمانان در این روزها باید خود را مورد محاسبه قرار دهیم و اوضاع و احوال خود را بازنگری کنیم، ببینیم که در ماه مبارک رمضان چه چیزهای یاد گرفتیم و چه چیزهایی به ما اضافه و یا چه چیزهای از ما کم شد؟ آیا انتظاراتی که از منظر دین اسلام در ماه رمضان از ما می‌رفت برآورده کردیم یا نه؟ آیا قبل و بعد از رمضان ما مساوی است یا ماه رمضان تغییراتی در ما ایجاد کرده است؟

  ادامه مطلب...

اساس نیوز،نویسنده :دکتر احمد ریسونی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان: اینک با گذشت یک سال از دستگیری و ناپدید شدن اجباری دعوتگر اندیشمند، شیخ سلمان عوده، خبر از آغاز محاکمات پنهانی شیخ عوده شنیده می‌شود که به اساس اخبار منتشر شده‌ی مطبوعات و روزنامه‌های سعودی در این اواخر، خبر از درخواست اجرای حکم اعدام شیخ عوده بنا به اتهام ٣٧ فقره جرم می‌دهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : قدس, شهری که خداوند از نظر معنوی و مادی به آن برکت بخشیده و شهر نزول وحی بر پیامبران و انبیاء است.جمله ای که سایت (tevhidhaber)ترکیه مقاله خود در مورد قداست بیت المقدس و مسجدالاقصی را با آن آغاز کرده است.گروه بین الملل اساس نیوز ترجمه این مقاله را با اندکی تلخیص تقدیم شما می کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :مرتضی میرباقری، معاون سیما در یادداشتی، از طرح شکایت از مداح هتاک و عامل جسارت به مقدسات اهل سنت داد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرآنلاین، پس از پخش زنده مداحی جنجالی از شبکه ۵، مرتضی میرباقری، معاون صدا و سیما، یادداشتی در باره اتحاد مذاهب و مقابله با تفرقه در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات