ادامه مطلب...

اساس نیوز : مناسبات سیاسی ایران و عربستان در چند سال اخیر در شرایط نامناسبی قرار گرفته است .افزایش تضاربات دیپلماتیک و هماورد طلبی منطقه ای در بین مقامات بلند پایه دو کشور،منطقه خلیج فارس و در سطحی بزرگتر خاورمیانه را در آستانه برخوردی خسارت بار قرار داده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،دکتر جلالی زاده : حوادث اخیر چابهار باردیگر موجب طرح واژه ها وکلماتی بر زبان ها شد. گاهی حوادث تلخی که درجامعه اتفاق می افتد چنان مضطرب کننده وهولناکند که با وحشت آفرینی خود موجب ایجاد سکوت وعدم اظهارنظر درباره آن می شود.به نظر نگارنده اتفاقا بهترین وقت وزمان برای ریشه یابی چنین اعمال غیر انسانی وخشونت آمیز پس ازرخ دادن آن هاست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عبدالقیوم شکاری:حادثه تروریستی چابهار  و تاثیرات ملی و فرامرزی این رویداد، بار دیگر یک منطقه اهل سنت نشین کشور را به صدر اخبار روز آورد.این منطقه استان سیستان و بلوچستان است .گویا برخی از گروه ها تلاش دارند این استان را همواره در صدر اخبار حوادث کشور نگه دارند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : چابهار که «نگین توسعه شرق ایران» نام گرفته روز پنجشنبه با بمبگذاری مورد حمله قرار گرفت. با وجود تحریم‌های همه‌جانبه آمریکا علیه ایران، چابهار می‌تواند یکی از تنفس‌گاه‌های تجاری و اقتصادی برای ایران به شمار آید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بوئنوس آیرس میزبان رهبران گروه کشورهای ۲۰ بود. نشستی که نخستین حضور بین‌المللی محمد بن سلمان بعد از ماجرای قتل جمال خاشقجی هم به شمار می‌رفت.

کافی است تصاویری که از نشست رهبران گروه ۲۰ در آرژانتین منتشر شده است را مرور کنید تا متوجه توجهات بین‌المللی به ولیعهد سعودی شوید. لنزها به دنبال ثبت کردن لحظات مختلف ولیعهد جوان بودند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،مولوی عبدالله بلوچ:طبق اطلاعات و داده های دریافتی از اهالی مناطق مرزی بلوچستان، بخشی از نواز مرزی توسط ارگان های نظامی مین گذاری شده و عرصه تردد را برای بسیاری از مردم به ویژه قشر آسیب پذیر جامعه که همواره نیازمند فرایند حمایت اقتصادی مطلوب بوده، تنگ کرده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز،علاء الدین حیدری :سالهاست از وحدت می‌گوییم و گفتنی‌ها گفتیم،اما آنچه جای تامل دارد اینست که چرا پس از این همه سال و این همه هفته وحدت ها بازهم به هفته وحدت نیاز داریم؟ چرا جای خالی وحدت را حس می‌کنیم؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز : همزمان با آغاز تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ توسط دولت، سیر نزولی قیمت و صادرات نفت ایران، تامین درآمد کافی برای این بودجه را با چالش جدی مواجه کرده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : با آغاز دور جدید تحریم های یکجانبه ایالات متحده امریکا بر علیه ایران، بتدریج آثار نگران کننده این تحریم ها بر اقتصاد ایران نمود پیدا می کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :روزنامه ینی شفق ترکیه با بیان اینکه فایل‌های صوتی قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی امروز یا در همین هفته منتشر می‌شود، تاکید کرد که کار، ولی عهد سعودی دیگر تمام شده و محمد بن سلمان با سر به زمین خواهد خورد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز