ادامه مطلب...

اساس نیوز - امام سید ابوالحسن علی حسنی ندوی: از آن جا که دین اسلام، آیین الهی ودین جهانی است وامت اسلامی نیز آخرین امتی است که برای ابلاغ این رسالت آسمانی به مردم روی زمین انتخاب شده و حیات آن مقرون با جاودانگی و انتشار در همه آفاق و کره زمین است، طبیعی است که این دین و این امت در این سیر طولانی و فراگیر خویش با مراحل پیچیده و دشواری برخورد کنند و با قرن ها، نسل ها و جوامع متفاوت و با نبردها و چالش هایی در میادین عقل، علم، تمدن، اجتماع و قانونگذاری مواجه شود که در تاریخ ملل دیگر سابقه نداشته است. از این رو، زمان تعیین شده برای این امت، جهت توجیه امت های دیگر و وصایت بر جهانیان بیش از هر زمان دیگری در معرض انقلاب و دگرگونی و تنوع و اختلافات است؛ تا جایی که، با چنان انقلاب ها، دگرگونی ها وچالش هایی مواجه می شود که از خاطر هیچ یک از امت ها و نسل های پیشین نگذشته است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :با تقدیم لایحه پیشنهادی بودجه سال 97 کشور  از طرف رئیس جمهور به مجلس ، نگرانی بخش های مختلف جامعه و بویژه اقشار آسیب پذیر از ابعاد تکانه های اقتصادی این بودجه بر معیشت لرزان شان افزایش یافته است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،کتایون محمودی:ضرب‌المثل «یک دیوانه سنگی به چاه می اندازد که صد عاقل نمی توانند بیرون بیاورند!»؛ حکایت غافلگیری‌های دنیا با کارهای ترامپ است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز - دکتر بهروز قزل*: مشهور است که «شناخت» در چهار ساحت مابعدالطبیعه، هستی شناسی، معرفت شناسی و روش شناسی به دست می آید که دو ساحت هستی شناسی از آن حیث که به موضوع شناخت یا هستی های عینی و ذهنی می پردازد و معرفت شناسی از آن نظر که درباره چگونگی دست یابی به شناخت و شناخت های موجود سخن می گوید، دارای اهمیت ویژه است. به عبارت دیگر، اگر پیرامون هستی و سرشت یک شیء یا موضوع پرسش شود، پاسخ ها در حیطه هستی شناسی قرار گرفته و اگر درباره فرآیند شکل گیری شناخت و دعاوی مربوط به آن سؤال شود، جواب ها در دایره شمول معرفت شناسی قرار خواهد داشت. 

ادامه مطلب...

اساس نیوز - عباآخوند محمدنژاد: دین اسلام پیام آور صلح وآشتی است. این دعوت ظهور پیدا کرد تا مردم را از تاریکی های جهالت و نادانی به نور ایمان رهنمون سازد. خداوند متعال برای متمایز ساختن کافر از مسلمان، نشانه های ظاهری که همان بیان شهادتین است، در نظر گرفته تا هر کسی که به آن اقرار کند، مسلمان و هر کسی که منکر آن شود کافر به حساب آید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: پس از اعلام قدس بعنوان پایتخت اسرائیل , وضعیت مسلمانان ساکن آن چگونه خواهد بود؟ قدم های بعدی اسرائیل چه خواهد بود؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز: حکایت دختران نیجریایی که در اروپا برای روسپیگری مجبور می شوند(قسمت دوم):

ادامه مطلب...

عبا آخوند محمدنژاد: ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه «قدس شریف» را پایتخت رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام کرد و بنیامین نتانیاهو،  نخست‌ وزیر رژیم غاصب صهیونیستی، این تصمیم ترامپ را «تاریخی» دانست ... نتانیاهو راست می گوید. راست می گوید در این که فرمان  اخیر رئیس جمهور ایالات متحده، تصمیمی تاریخی است؛ چرا که واکنش ها و نمایان شدن اراده ها در برابر آن در جهان اسلام، تاریخ ساز خواهد بود. یا سرآغاز علنی شدن سقوط مدعیان اسلام و آشکار شدن خیانت سران سازشکار خواهد بود و یا نقطه عطف تاریخی خواهد بود تا بار دیگر عظمت و ابهت اتحاد اسلامی را به رخ تمام جهان بکشد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز:اعلام انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس از طرف دونالد ترامپ رئیس جمهور پر حاشیه آمریکا به خبر نخست رسانه های بزرگ جهان تبدیل شده است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز: حکایت دختران نیجریایی که در اروپا برای روسپیگری مورد اجبار قرار می گیرند (قسمت اول):

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز