ادامه مطلب...

اساس نیوز :پایگاه خبری  اسپوتنیک در روز گذشته با اشاره به تحولات صورت گرفته در مناسبات آمریکا و عربستان بر سر پرونده جمال خاشقجی در تحلیلی تحت عنوان "وقتی رگ خواب ترامپ در دست عربستان باشد " به بررسی میزان وابستگی آمریکا به عربستان پرداخته است.اساس نیوز این یادداشت را تقدیم کاربران خود می نماید :

ادامه مطلب...

اساس نیوز: ریاض در پاسخ به اظهارات ترامپ گفت: هرگونه تهدیدی علیه عربستان با پاسخ قوی‌تر ما مواجه می‌شود. به گزارش ایسنا، در واکنش به اینکه ترامپ گفت، "مجازات‌های سختی" برای عربستان در صورت اثبات دست داشتنش در قتل جمال خاشقجی در نظر می‌گیرد، یک مسؤول سعودی در وزارت خارجه این کشور مخالفت قاطع کشورش با هرگونه تهدیدات در زمینه اعمال مجازات‌های اقتصادی را اعلام کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :انحراف و در نقطه مقابل حرکت در مسیر صحیح، از جمله مفاهیمی هستند که تعیین مصادیق عینی آن تاحدودی به زاویه نگرش انسان ها ارتباط پیدا می کند . بر اساس این زاویه نگرش متفاوت،در حالی که یک دیدگاه فکری را می توان از یک منظر، عین راستی و حقیقت دانست ،همان دیدگاه را از یک منظر دیگر به عنوان مظهر گمراهی و ضلالت ارزیابی کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : به گزارش واشنگتن پست، دولت ترکیه به آمریکا اطلاع داده است که ''فایل های صوتی و تصویری را به دست آورده است که قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی در داخل ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول را تایید می کند.''

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،عادل حیدری: اگر ما برگ هایی از تاریخ را ورق‌بزنیم و به هزار و چهارصد و اندی سال پیش بازگردیم و بخواهیم علت مهاجرت یهود به یثرب را جویا شویم تنها هدف آنها را از هجرت به یثرب تصدیق رسالت خاتم النبیین خواهیم‌ یافت تا جایی که هرگاه نزاعی مابین آنها و مشرکین یثرب پیش‌ می‌آمد می‌گفتند: ((قد تقارب زمان نبیّ یبعث الآن نقتلکم معه قتل عاد و اِرم)) ((زمان بعثت پیامبری فرا رسیده که ما به وسیله او شما را بمانند عاد و اِرم نابود خواهیم کرد.)) امّا زمانی که پیامبرصلی الله علیه وسلم خلعت رسالت را به تن نمود و او را از خاندان بنی اسماعیل دیدند نه از بنی اسرائیل، به او کفر ورزیدند در حالیکه ((یعرفونه کما یعرفون ابنائهم)).

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در سال های گذشته در مورد نقش زنان در تشکیلات گروه داعش مطالب متعددی منتشر شده است .متن ذیل گزیده و تلخیصی از یک گزارش مشروح است که در این زمینه اخیرا منتشر شده است .در این متن بررسی جایگاه گردان الخنساء به عنوان محور فعالیت های زنان عضو داعش مورد توجه قرار گرفته است .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : از روز پنجشنبه بود که نام تورقوزآباد به زبان ها افتاد و جستجو برای این واژه در فضای مجازی به اوج رسید. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی سالیانه خود در مجمع عمومی سازمان ادعا کرد ایران در این آدرس فعالیت اتمی پنهانی دارد و از یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست تا پیش از پاکسازی آن توسط ایرانیان، این محل را بازرسی کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی به قلم «برنارد هیکل»، استاد پژوهش‌های خاور دور در دانشگاه پرینستون نوشت که عربستان سعودی به دنبال دور شدن از سلفی‌گری است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،مولوی ثناء الله شهنواز : اصل «خلافت راشده» بر بنياد قرآن و حديث استوار است و براي دست يافتن به درك درست و دقيقي از آن، بايد در آيات و احاديث ذيل تأمّل كرد:

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،استاد مولانا عبدالله بلوچ : سالیان متمادی است نظام آموزشی حاکم در بطن حوزه های علمیه واجد ساختار سنتی بوده و میزان کارایی آن، در سطح بسیار نازلی قرارگرفته که کاستی هایش برای همگی کارشناسان برجسته منصف دینی واضح می باشد .

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز