ادامه مطلب...

اساس نیوز :روح الله زم چگونه دستگیر شد.این سوالی است که در این ایام به مهم ترین سوژه رسانه ای ایران و منطقه تبدیل شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی از افزایش نارضایتی و انتقاد از محمد‌ بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در میان خانواده آل سعود خبر داده است.

ادامه مطلب...
اساس نیوز : انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا را می‌توان به عنوان بزرگترین انتخابات سیاسی در سطح بین‌المللی تلقی کرد. به نظر می‌رسد که با توجه به حساسیت‌های ایجاد شده در مورد دونالد ترامپ و عملکرد وی در عرصه جهانی این انتخابات از اهمیت زیادی برای همه کشورهای جهان برخوردار است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : اسلام در قاره آمریکا از قدمت زیادی برخوردار است. گفته می‌شود ورود مسلمانان به این قاره به زمان سفر ملوانان و تجار مسلمان عرب قبل از ورود کریستف کلمب(کاشف قاره آمریکا) برمی‌گردد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : افزایش اسلام‌هراسی و دشوارتر شدن زندگی اقلیت‌های دینی و نژادی از جمله مسلمانان در بریتانیا را می‌توان بخشی از پیامد‌هایی دانست که ممکن است خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را در پی داشته باشد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : واقعۀ کربلا، یکی از اتفاق‌های بسیار تلخ تاریخ اسلام است که در آن بسیاری از وابستگان به خانواده‌ی نبوت، جام شهادت را نوشیدند. عثمان‌بن‌علی نیز یکی از شهدای بنی‌هاشم در واقعۀ کربلای سال ۶۱ هجری بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نفرت و نصرت یا تقابل ها، آن چنان که ابرهه و قشون او هلاک و راهی جهنّم شدند، نابودی جان و مال ابولهب و سوختن او و همسرش در آتش دوزخ اموری قطعی اند و مفرّی از آن ها وجودندارد.

 ادامه مطلب...   

اساس نیوز : براي نشان دادن احترام مسلمانان سني به اهل بيت حضرت رسول (ص) نيازي به بر شمردن شواهد و ادله از كتب حديث و سخنان بزرگان اين مذهب نيست و نگارنده كه خود سنی مذهب است در اين مقاله بدون هيچ توضيحي ابتدا تنها به چند نمونة كوچك از احترام تركمنها ـ كه سني مذهب هستند ـ به امامان اشاره مي‌نمايد و در ادامه ، با استناد به برخي اشعار مختومقلي فراغي (1169-1112 هجري شمسي ) كه سني‌مذهب است و به بياني بنيانگذار ادبيات مكتوب تركمني مي‌باشد ، سعي خواهد نمود نگرش ايشان به واقعة كربلا و شهادت امام حسين و يارانش را بيان نمايد.

ادامه مطلب...


اساس نیوز : محرم اولین ماه هجری قمری، و از ماه‌های حرام است که خداوند متعال در رابطه با آن می فرماید :إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللَّهِ اثْنَا عَشَرَ شَهْرًا فِي كِتَابِ اللَّهِ يَوْمَ خَلَقَ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضَ مِنْهَا أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ فَلَا تَظْلِمُوا فِيهِنَّ أَنْفُسَكُمْ ...(36) سورة التوبة
🔗ترجمه:
«همانا شمار ماهها نزد خداوند در کتابش، از روزی‌ که‌ آسمانها و زمین‌ را آفریده‌ دوازده ‌ماه‌ است از این‌ دوازده‌ ماه‌، چهار ماه‌ حرام‌ است»

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در عصری زندگی می کنیم، که آلات گناه کردن نسبت به گذشته رو به افزایش است از فضای حقیقی بگیریم تا فضای مجازی، جامعه ای که روز به روز از از نظر تکنولوژی رو بیشرفت و از نظر فرهنگی در حال برون رفت است، دنیایی که توقعات بشر روز به روز در حال افزایش، و چرخ اقتصاد خانواده ها مانند قدیم با تکه نانی و خیمه ای بالای سر دیگر نمی چرخد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات