ادامه مطلب...

اساس نیوز : «شھادت عمادالدین زنگی» : بعد از پیروزی « رھا » گذرگاه ها برای دشمنان اسلام تنگ آمدند و کیان و موجودیت صلیبیان شام و دولت ھایی که طی 50 سال ساخته بودن زیر سایه این شیر غرّان درخطری جدی قرار گرفتند. به ھمین خاطر آنھا برای پیروزی در میدان ھا جھاد ترفندھای زیادی به کاربردند؛ اما درنھایت پیروزی و ظفر شیر اسلام به دست آورد تا جایی که در بیشتر مناطق سوریه خطر وی صلیبیان را تھدید می کرد. به ھمین دلیل آنھا تصمیم گرفتند که علیه عمادالدین از سلاح خیانت و دست ھای کثیفی استفاده کنند که جز در تاریکی کاربرد ندارند .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : همۀ كسانی كه با استاد آشنایی دارند و بالواسطه یا بلاواسطه از علوم و دانش و فیوضات ایشان بهره‌مند شده‌اند، از این حادثه متأثرند. شخصیتی اعتدالی، خیرخواه، ناصح، دوستدار و دلسوز تمام مسلمانان و جهان اسلام، خیرخواه همۀ گروه‌های اسلامی و خیرخواه بشریت و انسانیت چرا باید چنین مورد حمله قرار بگیرد؟! شخصیتی که خیلی از مسلمانان با وجود تفاوت عقیده از ایشان استفاده كرده و بهره ‌برده‌اند. درواقع برخی افراد هستند كه سرمایۀ کل بشریت‌اند، سرمایۀ همۀ انسان‌ها هستند، همدرد همه هستند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : با شروع جنگ‌های صلیبی، صلیبیان شهر «رها» را اشغال کردند و در سال 492 هجری (1099. م) اولین حکومت صلیبی را در سوریه تشکیل دادند، حاکم‌شان فردی به نام جوسلین بود، او با شروع تحرکات عمادالدین فهمید که می‌خواهد «رها» را آزاد کند، پس به تقویت خطوط دفاعی شهر پرداخت و مانع خروج اهالی از شهر شد، ولی بااین‌وجود همسر و فرزندان خود را به فرانسه فرستاد، همه این تاکتیک‌ها به‌خاطر حفاظت از «رها» کرده بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : این روزها کشور ما درگیر سیل و باران‌های سیل‌آساست. حوادثی که برخی از هم‌وطنان ما را متحمل ضررها و زیان‌های مالی و جانی نموده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : سیل گلستان اگرچه یکی از بلایای طبیعی و ویرانگر است اما با اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع و تدابیر کارشناسانه می‌شد از تلفات و خسارات وارده بر مردم کاست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : از آنجائیکه دین‌اسلام را الله ذوالجلال از آن به عنوان تنها دین کامل و مورد رضایتش اعلان می کند لذا بر هرکسی لازم‌ هست این دین را یاری کرده و با تمام وجود یاد گرفته و به جامعه اسلامی با قوت عرضه نماید،  در این‌ میان  نیاز به دعوت گرانی است که واقعا ندای انی جاعل فی الارض خلیفه را جامه عمل بپوشند و برای رشد و بالندگی جامعه اسلامی تلاش نمایند.

 ادامه مطلب...

اساس نیوز :سال 1397 با همه وقایع تلخ و شیرین آن رو به پایان رسید .در سال گذشته درگیری درونی جامعه اسلامی در مناطق مختلف ادامه پیدا کرده و جنبه های نگران کننده تری از خودمشغولی مسلمانان رویت شد .

ادامه مطلب...

اساس نیوز : سیستان و بلوچستان، پهناورترین استان ایران است و 11 درصد مساحت کشور را در خود جای داده است، فاصله شمال تا جنوبش‌ بیش‌از 900 کیلومتر، مساحتش‌ زیاد، توسعه‌اش کم، محرومیت‌اش عمقی، تاریخی و فراوان؛ هراز چندگاهی تقسیم‌شدنش بر سرزبان‌ها می‌افتد؛ مخالفان می‌گویند، تقسیم، هویت‌اش به خطر می‌اندازد و گسست اجتماعی می‌آورد؛ موافقان اما می‌گویند، نمی‌شود 900 کیلومتر طول را مدیریت کرد؛ تقسیم، بودجه می‌آورد، خدمت‌رسانی بهتر می‌شود و محرومیت از بین می‌رود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،حامد العطار:رئیس جمهور سابق فرانسه ، نیکولای سارکوزی و سیصد شخصیت دیگر فرانسوی دادخواستی را که در روزنامه “لوباریزیان” فرانسه به چاپ رسیده بود را امضا نمودند ، دادخواستی که خواسته بود تعدادی از آیات قرآن حذف شود ؛ آن هم به گمان اینکه آیات یادشده پیروان مسلمانش را به خشونت تشویق نموده و در واقع تروریست را پرورش می دهند و بویژه آنان را بر کشتن کُفار تشویق و تحریک می نماید!

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،ماموستا خالد محمودی : خداوند از صدر اسلام از رفتارهای نامناسب جنسی با کنیزان به شدت نهی کرده است.

امروز در عصر جدید اسم برده و کنیز نیست ولی دخترانی یافت می شود که حال شان از کنیزان قبل اسلام بدتر است !

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز