ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از بی بی سی : می‌خواهم درباره فضایی صحبت کنم که غالبا پر از نوجوانانی است که می‌خواهند با ترانه مورد علاقه خود لب بزنند، میم‌های اینترنتی را به یکدیگر نشان دهند و، در مجموع، خوش بگذرانند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از بی بی سی : هفته گذشته، دو روزی که شاهد انجام تمرین زنان کماندو در کابل بودم، آنان تمرینات سخت و نفس‌گیر را انجام می‌دادند. گروه شش نفری نیروهای ویژه زن که به گفته خودشان "هیچ عملیات کماندوهای ارتش افغانستان بدون حضور آنان انجام نمی‌شود".

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بسیاری از شهروندان و سیاست‌مداران آلمانی، حجاب را نمادی از اسلام می‌دانند و با آن مخالفت می‌کنند. حتی در برخی از ایالت‌های این کشور، قوانین سختگیرانه‌ای برای پوشش دختران دبستانی، کارکنان دادگاه‌ها و معلمان وضع شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از business tech : براساس گزارش جدید مؤسسه اقتصاد و صلح، افغانستان بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است. بر اساس این گزارش، افغانستان بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از تروریسم را داشته است که نسبت به سال قبل ۵۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب...    

اساس نیوز : امروزه در برخی از رسانه‌های جهان اینگونه نشان داده می‌شود که از نظر بسیاری از مردم کشورهای غربی، مسلمانان افرادی هستند که از نظر فرهنگی نمی‌توانند پذیرای ارزش‌های جوامع غربی به دلیل تفاوت‌های عمده و گاه متضاد با ارزش‌های اسلامی باشند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : پیروان جنبش پگیدا سعی دارند شهروندان آلمان را علیه مسلمانان و اسلام متحد کنند، اما با گذشت پنج سال از تأسیس این جنبش، به نظر می‌رسد که تعداد طرفداران پگیدا کاهش یافته‌ است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : دونالد ترامپ با این توجیه که آتش‌بس شمال سوریه اکنون دیگر دائمی شده است، تحریم‌های اعمال شده علیه ترکیه را لغو و بار دیگر انتقادهایی را که به او به دلیل تصمیمش در خروج نیروهای آمریکایی از سوریه شده بود، رد کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :عملیات «چشمه صلح» ترکیه در شمال سوریه و حمله به مواضع کردها، واکنش‌های زیادی را در پی داشته است و کشور‌ها و بازیگران متعددی به این اقدام آنکارا واکنش نشان دادند. در این میان، تحلیل واکنش روس‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :روح الله زم چگونه دستگیر شد.این سوالی است که در این ایام به مهم ترین سوژه رسانه ای ایران و منطقه تبدیل شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی از افزایش نارضایتی و انتقاد از محمد‌ بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در میان خانواده آل سعود خبر داده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات