ادامه مطلب...

اساس نیوز : لایحه رجب طیب اردوغان برای مداخله نظامی در لیبی روز پنجشنبه دوم ژانویه با اکثریت ۳۲۵ موافق در برابر ۱۸۴ مخالف از ۵۰۹ نماینده حاضر در مجلس ترکیه به تصویب رسید.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : نِد پرایس (Ned Price) دستیار ویژه رئیس جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما در حوزه امنیت ملی، در یادداشتی برای شبکه NBC، با اشاره به تلاش ترامپ برای بیرون آمدن از سایه اوباما نوشت: به نظر می‌رسد تمایل به فرار از سایه بلند باراک اوباما در مرکز تصمیمات مهم سیاست خارجی رئیس جمهور دونالد ترامپ است. ترامپ سیاست خارجی خود را عمدتاً نه در جهت منافع ملی بلکه بر اساس تمایل كوته‌بینانه، شخصی و خطرناک تنظیم کرده که کشور را دائماً در معرض خطرات قابل توجهی قرار می‌دهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در جریان تظاهرات دامنه دار در هند علیه قانون جدید بحث انگیز اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان، بیشترین لطمه به ایالت شمالی اوتارپرادش وارد شده.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : سال ۲۰۱۹ نودمین سالگرد کشف دست‌نوشته‌های مانوی به زبان قِبطی در مصر بود. به این بهانه، موزه-کتابخانه چِستر بیتی (Chester Beatty) در دوبلین نمایشگاهی با عنوان "راز مانی" برگزار کرده است. در ماه اکتبر موزه همچنین میزبان همایشی برای بررسی محتوای دست‌نوشته‌ها بود. انجمن جهانی مانی شناسی در آلمان برای برگزاری این برنامه همکاری داشته است. گرچه مانی یک پیامبر ایرانی به شمار می‌رود اما هیچیک از سخنرانان و شرکت کنندگان در همایش ایرانی نبودند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : لشکر چهلم اتحاد جماهیر شوروی چهل سال پیش در شش جدی/دی به افغانستان حمله کرد. هدف از تهاجم شوروی حمایت از حکومت کمونیستی به رهبری حزب دموکراتیک خلق افغانستان بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : گزارش اسلام‌هراسی سال ۲۰۱۹ در استرالیا که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد حملات علیه مسلمانان در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ حدود ۶۰ درصد رشد داشته است. این گزارش یک تحلیل چند بعدی از موارد گزارش شده اسلام‌هراسی در استرالیا از سوی قربانیان، وکلا و شاهدان عینی طی سال‌های مذکور است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از بی بی سی : می‌خواهم درباره فضایی صحبت کنم که غالبا پر از نوجوانانی است که می‌خواهند با ترانه مورد علاقه خود لب بزنند، میم‌های اینترنتی را به یکدیگر نشان دهند و، در مجموع، خوش بگذرانند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از بی بی سی : هفته گذشته، دو روزی که شاهد انجام تمرین زنان کماندو در کابل بودم، آنان تمرینات سخت و نفس‌گیر را انجام می‌دادند. گروه شش نفری نیروهای ویژه زن که به گفته خودشان "هیچ عملیات کماندوهای ارتش افغانستان بدون حضور آنان انجام نمی‌شود".

ادامه مطلب...

اساس نیوز : بسیاری از شهروندان و سیاست‌مداران آلمانی، حجاب را نمادی از اسلام می‌دانند و با آن مخالفت می‌کنند. حتی در برخی از ایالت‌های این کشور، قوانین سختگیرانه‌ای برای پوشش دختران دبستانی، کارکنان دادگاه‌ها و معلمان وضع شده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز به نقل از business tech : براساس گزارش جدید مؤسسه اقتصاد و صلح، افغانستان بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است. بر اساس این گزارش، افغانستان بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از تروریسم را داشته است که نسبت به سال قبل ۵۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات