ادامه مطلب...

اساس نیوز: با آماری که ارائه شده می توان وضعیت نیروی دریایی دول مختلف را با یکدیگر مقایسه نمود. 

ادامه مطلب...

اساس نیوزدکتر عبدالصدیق آخوند کشمیری: الحمد لله و الصلوات و السلام علی رسول الله و علی آله و صحبه اجمعین؛ أما بعد، فإن خير الحديث كتاب الله، وخير الهديِ هديُ محمد، وشر الأمور محدَثاتها، وكل بدعة ضلالة. کلمات از ریشه بدع در چهار آیه از قرآن مجید وارد شده است:

{بَدِيعُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَإِذَا قَضَى أَمْرًا فَإِنَّمَا يَقُولُ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ (117)} [البقرة: 117]

{ بَدِيعُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ أَنَّى يَكُونُ لَهُ وَلَدٌ وَلَمْ تَكُنْ لَهُ صَاحِبَةٌ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ (101) } [الأنعام: 101]

{ثُمَّ قَفَّيْنَا عَلَى آثَارِهِمْ بِرُسُلِنَا وَقَفَّيْنَا بِعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ وَآتَيْنَاهُ الْإِنْجِيلَ وَجَعَلْنَا فِي قُلُوبِ الَّذِينَ اتَّبَعُوهُ رَأْفَةً وَرَحْمَةً وَرَهْبَانِيَّةً ابْتَدَعُوهَا مَا كَتَبْنَاهَا عَلَيْهِمْ إِلَّا ابْتِغَاءَ رِضْوَانِ اللَّهِ فَمَا رَعَوْهَا حَقَّ رِعَايَتِهَا فَآتَيْنَا الَّذِينَ آمَنُوا مِنْهُمْ أَجْرَهُمْ وَكَثِيرٌ مِنْهُمْ فَاسِقُونَ} [الحديد: 27]

{قُلْ مَا كُنْتُ بِدْعًا مِنَ الرُّسُلِ وَمَا أَدْرِي مَا يُفْعَلُ بِي وَلَا بِكُمْ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ وَمَا أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ مُبِينٌ} [الأحقاف: 9]

ادامه مطلب...

اساس نیوز - مولوی عبداللطیف نارویی: هر انسانی به تربیت و اصلاح نیاز دارد و با بازپروری استعدادهای خویش می‌تواند به موفقیت برسد. تربیت و اصلاح ساختار درونی و بیرونی انسان، ضرورتی انکارناپذیر است؛ زیرا همان‌گونه که یک زراعت به آبیاری و گاهی سم‌پاشی نیاز دارد، وجود انسان نیز با اصلاح و پیرایش، بارورتر و بنیه‌اش نیرومندتر می‌گردد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: دلنوشته های کوتاهی از نویسندگان ترک در باب تخریب جهان و تلاش برای کشف اکسیر حیات:

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،دکتر جلال جلالی زاده :مثلث‌های مختلفی در منظومه‌ی جهان بینی اسلامی وجود دارند که جهت گیری‌های انسان مسلمان را در زندگی روشن می‌کنند و متفکران اسلامی هر یک در راهکارهای خود برای حل مشکلات و یا بدعت‌های پدید آمده در دین سه ضلعی‌هایی را پیشنهاد داده‌اند که با به کارگیری آن‌ها، می‌توان به اهداف و مقاصدی رسید.

ادامه مطلب...

اساس نیوزدکتر عبدالصدیق آخوند کشمیری: مساله ای در کتب فقهی حنفی ذکر شده است تحت این عنوان که اگر کسی زنی را به نکاح خود در آورد و بگوید دو شاهد وی الله و رسولش هستند، این نکاح جایز نیست و در بعضی دیگر آمده است که «گفته شده است [به این کلمه گفته شده است توجه شود] این گفته کفر است». حال در این مبحث قصد داریم عبارت کتب را بیاوریم و اقوال مختلف مطرح شده را مورد توجه قرار دهیم.

ادامه مطلب...

اساس نیوز؛ "ekrangazetesi" – به قلم "Zeynep Haşemi":سخنی خطاب به انسان :

ادامه مطلب...

اساس نیوز: رئیس جمهور ترامپ، سفرهای پرهیجان خود را به سرزمین عجایب (بخوانید خاورمیانه) آغاز کرد و به پایان رساند. قراردادهای میلیارد دلاری برای فروش محصولات آمریکایی، رقص شمشیر، ترسیم خط و نشان برای ایران و پایکوبی با (و برای) صهیونیست ها، از  جمله نتایج این سفر رویایی برای رئیس جمهور ترامپ و طرفداران خاورمیانه ای وی بود. در احلام نخستین شب های پس از سفر نیز، به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، از دیگر نتایج این سفر و احتمالا در اثر تناول از مهمان نوازی چرب و سنگینی است که دوستان شب نشین او برایش تدارک دیده بودند. شاید هم ترامپ، تلافی خواستگاری «شاهزاده های عرب» از دختر متأهل خود، ایوانیکا را بر سر «جهان اسلام» خالی می کرد!

ادامه مطلب...

اساس نیوز - مولوی عبدالرحیم رئیسی: در اين مقاله (بعد از شرح مفاهيم کلي مرتبط با بحث) اهداف حکومت اسلامي پيامبر (ص) بيان مي شود، تا بدخواهان و داعيه داران تمدن کنوني؛ با انديشه ي سياسي اسلام، پيامبر خدا و اهداف مورد نظر حکومت آن حضرت آشنا گردند. احترام به کرامت و مقام انسان، رها ساختن بشر از بند اسارت، تامين حقوق اجتماعي آحاد جامعه و تامين نيازهاي معنوي انسان ها، اجراي قوانين الهي بر اساس قسط و عدالت و تعليم اخلاق حسنه از جمله اهداف حکومت پيامبر اسلام است، که در اين مقاله مورد بررسي و تحقيق قرار گرفته است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: عملیات نظامی ترکیه در سوریه باعث افزایش هرچه بیشتر تنش بین آنکارا و واشنگتن شده است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز