ادامه مطلب...

اساس نیوز-"yeniakit": اگرچه در کشورهای اسلامی اعیاد رسمی، ملی و نظایر آن از کشوری به کشور دیگر متفاوت می‌باشند اما اعیاد اسلامی در این کشورها مشابه هستند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز - دكتر احمد محمد الفاضل: تمام امت اسلامي بر يك عقيده بوده‌اند و آن عقيده‌ اشعری و ماتريدی می ‌باشد؛ بزرگترين مفسرين، شارحان حديث، فقها و علماي نحو و بلاغت بر همين مسلك قرار داشته‌ اند؛ اين ادعا چنان واضح و روشن است كه نياز به دليل ندارد. اگر نگاهي به كتب تراجم انداخته شود  گوياي همين سخن است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"yeniakit": دوست داشتنِ دینی که از جانب خدا نازل شده است و دوست داشتنِ کسانی که این دین را برگزیده‌اند یک موضوعِ ایمانی است و چنین کسانی را اهل ایمان گویند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز - فاروق محمدی: بسیاری از سیاست های اقتصادی دولت را قبول نداریم؛ منتقد برخی از سیاست های خارجی دولت هستیم؛ برنامه های دولت برای توزیع مناسب رفاه اجتماعی را ناکارآمد می دانیم؛ از سرعت و شدت مبارزه با فساد اداری و مالی ناراضی هستیم؛ تحریم شده ایم و نتوانسته ایم آن طور که باید جلوی اثرات آن را بگیریم؛ بیکاری فرزندانمان آزارمان می دهد و قدرت خریدمان کاهش پیدا است؛ بله، همه این ها واقعیت های امروز جامعه ما است؛ اما تمام آن نیست. این ها، بخشی از واقعیت های جامعه امروز ایران است. بخش دیگر واقعیت، خودِ ما هستیم که قواعد همزیستی و اصول برادری، شفقت انسانی و عطوفت اسلامی و در یک کلام، «رحم» را از زندگی خود حذف کرده ایم و تنها چیزی که به آن فکر نمی کنیم، برادرمان، همسایه مان، هم محلی هایمان، همشهری هایمان و هموطنانمان است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"internethaber": کسی نیست که از ابعاد ظلم و فقر در فلسطین بی‌اطلاع باشد. ظلمی که اسرائیل در حق فلسطینیان مرتکب می‌شود قابل توصیف نیست.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"mepanews": در کشوری که نام قدیمی آن برمه بود و اکنون میانمار خوانده می‌شود مردم روهینگیایی در آراکان بسیار پیش‌تر از اعلام استقلال دولت میانمار در سال 1948 در این سرزمین زندگی می‌کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: آیا ارتکاب گناه ما را کافر می کند؟ اختلاف در پاسخ به این سوال، زمینه ای برای قضاوت ها و رفتارهای فردی و جمعی متفاوت در میان پیروان دین اسلام را فراهم آورده است. گروهی از پاسخ دهندگان به این پرسش، قضاوت در خصوص ایمان و کفر بندگان را –به رغم ارتکاب گناه- صرفا به قضاوت الهی محول کرده اند و گروهی دیگر، کفر مرتکبین گناه را مسلّم و قطعی دانسته و آنان را تکفیر کرده اند. اما عقیده صحیح اهل سنت و جماعت در این خصوص چیست؟

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"internethaber": ظلم هایی که مسلمانان اویغور در ترکستان شرقی متحمل می‌شوند و شکنجه‌هایی که دولت چین بر این مسلمانان به دلیل روزه گرفتن در ماه رمضان اعمال می‌کند تا حدودی در رسانه‌ها انعکاس یافته‌اند.

اما باور کنید ظلم‌هایی که دلیل آن فقط روزه گرفتن مسلمانان اویغور می‌باشد تنها بخش کوچکی از آسیمیله و استحاله سیستماتیک است که توسط دولت چین به اجرا گذاشته می‌شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"yeniasya": شیطان سربسته صحبت می کند و آشکارا به چالش می‌کشد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"mepanews": مصیبت های مردم سومالی که در دامان خشکسالی، قحطی و جنگ گرفتار هستند همچنان ادامه دارد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز