ادامه مطلب...

اساس نیوز ،امان محمد خوجملی *: یکی از مشکلات کشور بعد از پیروزی انقلاب خشونت و تروریسم بوده است. مخصوصاً در استانهای مرزی و اقلیت نشین مانند سیستان و بلوچستان و کردستان و خوزستان و حتی در تهران. تروریسم و خشونت در هر شکل آن چه از طرف مقامهای دولتی و چه از طرف گروهها و احزاب و شخصیتهای سیاسی  محکوم و مطرود است. تداوم خشونت انسانهای صلح جو و میانه رو و آرامش طلب را کنار می زند و منزوی می کند و میدان برای اسلحه به دستان جز زبان زور و سرنیزه راه دیگری نمی شناسند باز می شود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز ،خالد محمودی ،داعی جوان دین از کردستان :

حمد خدایی که مستحق پرستش است !

آن خدایی که راضی به کفر بنده اش نیست!

درود خدا بر آن بنده ایی که مطیع خدای رحمن است و راضی به رضای خداست!

انسان از زمانی که پا به عرصه ی وجود می نهد تا موقعی که باید از این امتحان و آزمایش دنیایی و خدا خواهی الوداع و خداحافظی کند یه سری تکلیفات را باید انجام دهد !

ادامه مطلب...

اساس نیوز : دومینوی اقدامات خشونت بار و تروریستی در استان و سیستان و بلوچستان ادامه دارد .گویا برنامه فشرده ای برای استمرار ناامنی در این بخش از کشور طراحی شده است.

 در آخرین مورد از این گونه تحرکات، شب گذشته در اثر انفجار یک خودروی حامل مواد منفجره در مسیر اتوبوس حامل نیروهای مرزبانی سپاه در جاده خاش _ زاهدان 41 نفر از مرزبانان به شهادت رسیدند.مانند موارد مشابه گذشته متعاقب بروز این حادثه علما و شخصیت های شاخص اهل سنت با صدور بیانیه ها و اطلاعیه هایی ضمن محکوم نمودن این اقدام، تکرار این گونه تحرکات را برای امنیت و توسعه منطقه محروم سیستان و بلوچستان مضر قلمداد کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :در مبانی عرفی و دینی، در زمینه مقوله چهل سالگی و تاثیرات آن بر تکامل فکری و عقلی انسان ها و حرکت ها مباحث متعددی مطرح شده است .

نقطه اشتراک غالب نظریات ارائه شده در این مقوله ،این برداشت است که چهل سالگی مرز بلوغ فکری و کمال یک مجموعه است .در غالب مکاتب دینی و انسانی بر این نکته تاکید شده است که مشاغل مهم به افراد بالای چهل سال واگذار گردد.علت این توصیه این است که انسان ها در این سن به عقلانیت مطلوب و قابل قبول می رسند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : یکی از مسائل مرتبط با دین و سیاست، سیاست برخی از دولت‌ها همراه با تحریک سکولارها درباره محروم نمودن گرایشهای اسلامی از تشکیل حزب سیاسی بوده است و با بهانه و دلایل بی‌پایه و سست‌تر از خانه عنکبوت ر بیشتر کشورها آنان را از این حق کاملاً محروم ساخته‌اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : پدیده افراد فاقد شناسنامه و سایر مدارک هویتی هر از چند وقت به یکی از مهم ترین موضوعات رسانه های کشور مطرح می شود.این مساله در برخی از موارد در تریبون های رسمی نیز مطرح شده و مسئولان و شخصیت های مختلف خواستار اتخاذ تدابیر مناسب برای مقابله با آن می شوند.

 ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری:خبرنگاری از جمله مشاغل حساس و پر خطر است.در قوانین غالب کشورهای جهان، این شغل در زمره مشاغل سخت و پرهزینه ذکر شده است.

در زمینه نقش رسانه ها و خبرنگاران در دنیای مدرن،مباحث مختلفی بیان شده است .فعالیت آزاد رسانه ای لازمه پویایی اجتماعی است.در سایه فعالیت رسانه های آزاد، می توان به درجات قابل قبولی از سلامت سیستم اداری و سیاسی کشورها امید داشت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز،عبدالقیوم شکاری*: تاریخ ثابت کرده است که بسیاری از رویداد های تلخ در زندگی عمومی ملت ها، از اشتباه محاسباتی رهبران آنها نشات می گیرد.در برخی از اوقات اشتباهات رهبران، روند و مسیر تاریخ یک سرزمین را دچار تغییر و دگرگونی می کند.

یکی از مشخصه های سیاست گذاری عمومی در واحدها و نظام های سیاسی مختلف، ارزیابی و در پاره ای از اوقات پیش بینی از مسیر حرکت احتمالی سایر بازیگران است.دقت در این پیش بینی و حرکت بر پایه واقعیات عینی در تامین منافع ملی کشورها نقش اساسی ایفاء می کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : مجری شبکه الجزیره در یادداشتی ضمن هشدار به مواضع تند و ضد ایرانی جان بولتون، حضور سیاسی وی در کاخ سفید را تجسم واقعی شیطان ارزیابی کرده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : سفر استانی دو روزه رئیس جمهور و تعدادی از اعضای کابینه به استان گلستان امروز سه شنبه ( 25 دی ماه) به پایان می رسد .

این سفر از همان لحظه اعلام آن از طرف مسئولان استان، تا سخنرانی ها و دیدارهای انجام شده با اقشار و  گروه های مختلف با حاشیه های قابل پیش بینی همراه بود.در روزهای قبل از انجام سفر، مهم ترین گلایه های فعالان سیاسی و رسانه ای گلستان (بویژه فعالان رسانه ای حامی دولت )در زمینه این سفر ،عدم تحقق بخش قابل توجهی از وعده های رئیس جمهور در سفر قبلی به گلستان و فقدان توجیه قانع کننده برای ضرورت انجام این سفر در مقطع کنونی بود.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز