ادامه مطلب...            

اساس نیوز، یوسف سلیمان زاده :یکی از مغالطه های روشنفکری ترسیم چهره ای کاملا تاریک، خشن و‌ عبوس از دینداری است که یا باید روشنفکر به معنای اباجی گری آن بود یا این نوع دینداری خشن و عبوس داعشی و طالبانی را انتخاب کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : ادیم یونس، فعال امور بشردوستانه پاکستانی‌تبار اهل انگلیس در مطلبی در  یورونیوزنوشت: مؤسسات خیریه مسلمانان براساس مفهوم زکات عمل می‌کنند که شبیه مالیات‌ بر دارایی است که در کشورهای مختلف اعمال می‌شود.

  ادامه مطلب...   


اساس نیوز :ولی‌الله رفیعی_گلستان:با فرارسیدن موسم قربانی، بسیاری از مسلمانان اسماعیل‌وار در برابر حکم الهی گردن می‌نهند و برای خشنودی پروردگارشان نمازی می‌گذارند و خون گوسفند یا گاو یا شتری را می‌ریزند تا به آیهٔ «فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ»، عمل کرده باشند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : در هفته جاری و در آستانه رسیدن به روز خبرنگار مراسم های مختلفی برای پاسداشت این قشر زحمت کش در ادارات و نهادهای مختلف برگزار می گردد.

ارادت یک هفته ای مدیران به زحمات این قشر در این ایام، سوای نقدهای واردی که بر کیفیت برگزاری مراسم های پاسداشت خبرنگاران وارد است، به هر طریق قابل تقدیر و تشکر است.

 ادامه مطلب...           

اساس نیوز : همانا در عصر حاضر که دنیای ارتباطات و اطلاعات می باشد، موج استاد پنداری و نویسنده مآبی و روشنفکر نمایی فزونی یافته است و در هر گوشه ایی شخصی به پا خواسته با شعار های آن چنانی در طلب تجدد خواهی و مبارزه با تحجرگرایی می باشد، اما غافل از اینکه این شخص با خواندن چند کتاب گزینشی و تحت تاثیر چند کانال فکری این چنین عربده سر می دهد درحالیکه نه تخصصی دارد و نه تعهدی لذا به عنوان یک مسلمان به برادران مسلمانی که نادانسته در مواردی که در آنها هیچ تخصصی ندارند توصیه می نمایم که دست از این مسیر انحرافی کشیده و به اجماع امت بازگردند تا مصداق آن کسانی نباشد که به قول معروف «ضال و مضل اند» زیرا که در حدیث شریفی از رسول خدا صلی الله علیه وسلم وارد است:

 ادامه مطلب...      

اساس نیوز : حتما این مثل معروف را شنیدید که می‌گویند: ( الانسان عبید الاحسان) این یک واقعیت انکار ناپذیر است که انسان در مقابل لطف و خوبی دیگران، سعی می‌کند قدردان باشد و خوبی‌اش را با خوبی پاسخ بدهد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: دولت زدگی و عوام زدگی در طول تاریخ اسلام بزرگ‌ترین آفتی بوده که گریبان بسیاری از علما را گرفته و بسیاری را به سوی پرتگاه گمراهی سوق داده است. علمایی که همواره از سوی کانون‌های قدرت و عوام مقلد، مورد حمایت واقع شده‌اند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :یک اندیشکده برجسته آمریکایی با رد ادعاهای مقام‌های این کشور درباره تاثیر تحریم‌های حداکثری بر نقش منطقه‌ای ایران گزارش داد: نفوذ منطقه‌ای ایران تغییری که نکرده بلکه گسترش یافته است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : الشرق الاوسط نوشت: عنوان این مقاله یعنی «اگر ترامپ به ما خیانت کند، چه می شود؟» از عنوان مقاله «عبدالرحمن الراشد» گرفته شده است که دو ماه پیش در همین روزنامه منتشر شد. آن مقاله زمانی منتشر شد که هنوز ایران پهپاد آمریکایی را ساقط نکرده بود؛ اقدامی که بدون پاسخ قاطع آمریکا ودونالد ترامپ سپری شد. علاوه بر این تهران هنوز اقدامات خود علیه آمریکا و انگلیس را تشدید نکرده بود.

ادامه مطلب...

اساس نیوز :نیویورک تایمز در سرمقاله روز دوشنبه خود با اشاره به خروج امارات متحده عربی از یمن می نویسد: خروج امارات از یمن می تواند نشان دهنده همین مسیر به عربستان باشد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات