ادامه مطلب...

Asasnews :بر همگان روشن و مبرهن است که آدمی در وادی حیات دنیا مسٶولیت سترگ و ارزشمند جانشینی خداوند متعال را بر دوش دارد، یعنی خدای علیم حکیم پاره‌ای از کارهای خویش را به آدمیان واگذار نموده تا در پرتو تعالیم رهایی‌بخش خود به دو امر مهم و خطیر «تزکیه» ـ یا آبادانی درون ـ و «تعمیر ارض» ـ یا آبادانی بیرون ـ بپردازند.

ادامه مطلب...

 Asasnews :روزنامه «آکشام» چاپ ترکیه: بنا به خبری که روز نهم آگوست در نشریه وال استریت ژورنال منتشر گردیده، دولت عربستان سعودی از تمامی شهروندان خود در کانادا خواسته است تا هرچه سریعتر از آن کشور خارج شوند. همچنین دولت عربستان دستور فروش تمامی اموال خود در کانادا و توقف روابط تجاری با آن کشور را صادر نموده است.

ادامه مطلب...

Asasnews؛عبدالقیوم شکاری:رسانه های جمعی در عصر جدید با ابعاد و پیچیدگی های منحصر به فرد خود، به مهم ترین بازیگران افکارسازی عمومی تبدیل شده اند .

 ادامه مطلب...

Asasnews :امروز 17 مرداد در تقویم کشور ما بنام روز خبرنگار نام گذاری شده است .روزی برای یادآوری و شاید هم پاسداشت زحمات یکی از زحمت کش ترین اقشار جامعه.

ادامه مطلب...

Asasnews؛احسان محمدی : ایالات متحده آمریکا به اعمال تحریم معتاد شده است .این جمله ای است که در ماه های اخیر در خیلی از رسانه های اخلی و خارجی شنیده شده است .

ادامه مطلب...

Asasnews؛عبدالقیوم شکاری: موضع گیری ها ورفتارهای خارج از عرف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه های گذشته، در صدر اخبار رسانه های معتبر دنیا  قرار داشته است .

ادامه مطلب...

Asasnews:حقیقت قتال در اسلام چیست؟ در اسلام اصل بر صلح و آشتی است و پیامبر (ص) به عنوان یک مربّی، یاران خود را تعلیم می‌دادند و راهنمایی می‌کردند. ایشان می‌فرمودند: «لا تَتَمَنَّوا لِقاءَ العَدُوِّ، وسَلُوا اللّه العافِیه»؛ یعنی: «آرزوى رویارویى با دشمن را نداشته باشید و از خداوند عافیت و آسایش طلب کنید».

ادامه مطلب...

 Asasnews:کمیسیون انتخابات پاکستان بالاخره نتایج تمام کرسی‌های مجالس ملی و ایالتی این کشور را اعلام کرد. بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب تحریک انصاف/جنبش عدالت به رهبری عمران‌خان بیشترین کرسی‌های مجلس ملی (116 کرسی از مجموع 270 کرسی) را به‌دست آورده است. همین حزب در ایالت خیبرپختونخوا پیروز انتخابات است و در ایالت پرجمعیت پنجاب بعد از حزب مسلم لیگ، بیشترین کرسی‌های مجلس ایالتی (123 کرسی) را به‌دست آورده است.

 ادامه مطلب...

Asasnews :تحولات ایجاد شده بعد از مرگ ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان در این کشور، علاوه بر محیط داخلی، فضای منطقه ای را نیز به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است.در فضای داخلی منتقدان اعتقاد دارند ولیعهد جوان عربستان به اسم اسلام معتدل در حال سوق دادن جامعه سنتی این کشور به سمت شیوه زندگی غربی است .در عرصه خارجی هم غالب صاحب نظران هماورد طلبی های محمد بن سلمان و برخی از رویکردهای ماجراجویانه وی را مصداق عملی بازی با آتش می دانند.

ادامه مطلب...

Asasnews:این روزها با وجود بالا رفتن دمای هوا و از طرفی دیگر کمبود نزولات آسمانی در سال پیشین، آب و برق به عنوان اصلی ترین نیازها با کمبود جدی مواجه است.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز