ادامه مطلب...

اساس نیوز-"mepanews": صدایی به ناگهان از پشت کوه ها شنیده می شود و شیء پرنده ای که در افق پدیدار می شود. ..

ادامه مطلب...

اساس نیوز - بهروز قزل: این مقاله به دنبال واکاوی بخشی از علل ناکامی دولت ها و نهادهای بین المللی در مهار تروریسم فزاینده است. این که علی رغم اجماع نظر موجود درباره تهدیدهای ناشی از تروریسم، چرا تاکنون همکاری های بین المللی برای مبارزه با این پدیده ناکارآمد بوده است. متن حاضر، از چشم انداز نظریه های روابط بین الملل در پی پاسخ گویی به این پرسش برآمده و با روشی تبیینی و تحلیلی، امکانات و محدودیت های هریک از رویکردهای نظری واقع گرایی، لیبرالیسم و سازه انگاری را مدِّنظر قرار داده است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز: دکتر عبدالصدیق آخوند کشمیری: جریان وهابیت که بانی اولیه آن ابن تیمیه بوده است در ابتدای کار اینچنین مشکل ساز نبود. از آنجا که جهان اسلام قوی بود، در آن زمان نتوانست کاری از پیش ببرد و خفه شد تا اینکه شخصی به نام محمد عبدالوهاب با ادعای اینکه همه ی مسلمانان کافر شده اند و به جاهلیت بازگشته اند، با تمامی ابزار سیاسی و قومیتی و عوامل دیگر به رد عقاید مسلمانان پرداخت و ادعای وی بر این استوار بود که سلف صالح مبانی عقاید ما است و علمای مسلمان نیز با استفاده از منابعی که وی مدعی قبول آن ها بود، طولی نکشید که پاسخ کامل آن را ارائه کرده و بالکل این جریان را محکوم کردند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"mepanews": سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که در سال 2017 تعداد 87 هزار نفر از شاخ آفریقا سعی کرده اند خود را به یمن برسانند.

ادامه مطلب...

اساس نیوز - بهروز قزل: این مقاله به دنبال واکاوی بخشی از علل ناکامی دولت ها و نهادهای بین المللی در مهار تروریسم فزاینده است. این که علی رغم اجماع نظر موجود درباره تهدیدهای ناشی از تروریسم، چرا تاکنون همکاری های بین المللی برای مبارزه با این پدیده ناکارآمد بوده است. متن حاضر، از چشم انداز نظریه های روابط بین الملل در پی پاسخ گویی به این پرسش برآمده و با روشی تبیینی و تحلیلی، امکانات و محدودیت های هریک از رویکردهای نظری واقع گرایی، لیبرالیسم و سازه انگاری را مدِّنظر قرار داده است. غلبه واقع گرایی و تفکرات مبتنی بر آن، به سبب تعارض سنت های واقع گرایانه ی پذیرفته شده ی دولت ها با برخی نتایج حاصل از مکانیزم های موجودِ همکاری بین المللی برای مبارزه با تروریسم، بیشتر مورد توجه بوده است. یافته های این مطالعه نشان می دهد که در ابتدا، درک متفاوت دولت ها از پدیده تروریسم و اختلاف نظر در تعریف عملیات های تروریستی، که منجر به تعارض در شناسایی مصادیق می شود، مانع بزرگ همکاری های بین المللی است. سپس، فاصله موجود در اولویت بندی دولت ها که بر اساس منافع ملی هر یک از آن ها شکل می گیرد، فرآیند همکاری های بین المللی را به شدت تحت تأثیر قرار داده و علاوه بر آن، تلاش قدرت های بزرگ برای بهره برداری از این فرصت های همکاری بین المللی در جهت پیشبرد منافع و اهداف خود، زمینه های اصلی ناکامی همکاری ها و نیز نهادهای بین المللی در مبارزه با تروریسم است.

ادامه مطلب...

اساس نیوز : همزمان افزایش‌ها احتمال خروج نیرو‌های نظامی آمریکایی از سوریه در پی درخواست‌های مکرر کاخ سفید، عربستان پیشنهاد کرد به سوریه نیروی نظامی ارسال کند.

ادامه مطلب...

اساس نیوزنظرمحمد گل محمدی: مختومقلي فراغي (1733-1790 م، برابربا 1153-1220 هـ ق) پس از تحصیلات ابتدایی با تشويق پدر به ترتيب به مدارس قزيل آياق و بخارا رفته و ضمن دوستي با نوري كاظم از مدرسين بخارا بعد از يك سال به اتفاق وي جهت كسب تجربه به سير وسياحت پرداخت. ابتدا به افغانستان و سپس به هندوستان رفت و پس از گذشت شش ماه مجددا از طريق كابل به ازبكستان رفته وارد مدرسه مشهور شير غازی شد و بالاخره با کوله باری از تجربه به میان مردم خویش بازگشت. مختومقلی فراغی پس از بازگشت به تعلیم و آموزش اهالی منطقه پرداخت و همچنان به سرودن اشعار خود ادامه می داد، دیری نپائید آثار مختومقلی به سبب محتوای علمی و فرهنگی و اجتماعی آن مورد توجه اقشار مردمی و تقریبا همه جمهوری های ترک زبان منطقه قرار گرفت. وی که شاعری مردمی بود همواره دغدغه های خویش را  با الهام از بینش و تعالیم اسلامی در قالب اشعار متنوع  بیان می داشت.

ادامه مطلب...

اساس نیوز-"mepanews": عربستان سعودی در جنگ یمن از بمب های فسفر سفید ساخت آمریکا استفاده کرد.

ادامه مطلب...

اساس نیوز – "mepanews": رژیم کمونیستی چین در محدوده اعمال کردن آته ایسم (بی خدایی), مسلمانان را به خوردن گوشت خوک مجبور می کند.

ادامه مطلب...اساس نیوز :روزنامه‌نگار آمریکایی درباره وقوع جنگ بین ایران و اسرائیل در سوریه هشدار داد.

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز