b_0_0_0_10_images_98465132.jpg

اساس نیوز: در پی اقدام تروریستی دیروز گروه تروریستی داعش جمعی از علمای اهل سنت کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاراساس نیوز این عمل را محکوم کردند.


بنابراین گزارش،شیخ عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس هرنوع اقدام گروه تروریستی داعش در منطقه را از قبل محکوم به شکست خواند و گفت:این مساله ای است که ملت های آزاد انتظارش را نداشته و درصورت وقوع  آن را برنمی تابند. از این رو دیدیم که وجود عناصر فریب خورده چطور و در کمتر از چند  ساعت از روی زمین پاک گردید.


شیخ قتالی هدف دشمن ازدست زدن به اعمال مشابه را حرکتی در جهت به وجود آوردن جو ساختگی و فریبکارانه توصیف کرد و عنوان نمود:مردم ما خوشبختانه از فهم و شعور بالایی برخوردار هستند و حرکت های ساختگی عوامل بیگانه خللی در اتحاد و انسجام انها به وجود نخواهد آورد.


امام جمعه اهل سنت بندرعباس امنیت پایدار و اتحاد مردم را دو مقوله وابسته به هم دانست و ادامه داد:اگر امنیت ما قوی نباشد وحدت بین مذاهب دچار آسیب خواهد شد.پس امنیت یکی از اصلی ترین نیازهای جامعه بشریت و جوامعی است که ملت های مسلمان از مذاهب مختلف دوستانه و برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند.


عبدالرحمان آخوند کر امام جمعه اهل سنت بندرترکمن هم ضمن محکوم کردن حوادث دیروز تهران گفت:اراده آهنین ملت ایران بر این است تا با اتحاد خود این قبیل اقدامات بزدلانه دشمنان اسلام را دفع نمایند.


وی افزود:بنده با شنیدن خبر این حوادث به شخصه عمیقا متاثرشده و دعا کردم تا خدای متعال امنیت موجود  که مرهون زحمات همه مسوولین نظام درجای جای میهن عزیزمان است را از ما نگیرد.ان شالله که مردم ما همچون همیشه بیدار هستند و فریب اقدام اخیر دشمن که درجهت برهم زدن نظم عمومی و ایجاد رعب و وحشت صورت گرفته است را نخواهند خورد.


مولانا سید ابراهیم فاضلی حسینی مدیر حوزه های علمیه اهل سنت شورک ملکی مشهد و جامعه الاسلامیه العربیه احناف تایباد نیزگفت:بنده به نوبه خودم حرکت تروریستی پیش آمده را محکوم می کنم.این حرکت درنوع خودش بسیار ناهنجارانه و نابخردانه بود که بوسیله عوامل فاسد گروه های تروریستی انجام پذیرفت.


مولانا فاضلی ادامه داد: این اقدام دشمن به دنبال جنایت های انبوهی است که آنها در کشورهای منطقه دامن زدند و تصورشان براین بود که می توانند نظیراین جنایت ها را در ایران اسلامی پیاده نمایند. اما همانطور که دیدید نیروهای امنیتی ما همیشه و درهمه لحظات آماده هستند تا جلوی اعمال ناجوانمردانه دشمنان کوردل را گرفته و پاسخ کوبنده ای به آنها بدهند.


رحیم آخوند صمدی امام جمعه اهل سنت روستای یکه صعود ازبخش جرگلان استان خراسان شمالی هم تلاش برای حفظ امنیت را متوجه تمامی آحاد جامعه برشمرد و گفت:دشمن سعی دارد به این امنیت پایدار که در نظام اسلامی پایدار ما حاکم است خدشه وارد نماید که چنین اقداماتی از اساس محکوم هستند.


آخوند صمدی حمله به مردم را اقدامی وحشیانه دانست و افزود:ایران اسلامی در بین کشورهای منطقه جزو امن ترین کشورهای اسلامی بوده و مطمئن باشید هرگونه اقدام به این گونه اعمال منجر به شکست شده و متلاشی خواهد شد.


در این راستا مولانا غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند با غیر انسانی دانستن تیراندازی افراد گروه تروریستی داعش به سوی مردم بیگناه آن را محکوم کرده و اظهارداشت:اقدامات مشابه این چنینی درهیچ نقطه از دنیا طرفدار ندارد و لذا در نطفه محکوم است.


امام جمعه اهل سنت بیرجند تاکید کرد:فرمایش نبی مکرم اسلام است که می فرماید سلامتی و امنیت دو نعمت هستند که قدر آنها باید بیشتر دانسته شود.این جمله نشان می دهد که مقوله امنیت تا چه حد حساس و مهم است و بودنش در جامعه به چه میزان بالایی ضرورت دارد.


نامبرده گفت:بحمدالله ما در کشورمان از امنیت خوب و پایدار برخوردار هستیم. چرا که ملت پشتیبان این دولت و نظام اسلامی هستند و در هر جا که لازم بوده حمایت همه جانبه خود را نشان داده اند.نظر بنده بر این است که این گونه اقدامات نمی توانند تاثیری روی امنیت کشوربگذارند.


مولانا غلام احمد علی بائی امام جمعه اهل سنت مشهد ریزه هم با محکوم نمودن اقدام عوامل گروه تروریستی داعش خواستار اتحاد و یکپارچگی بیشتر مردم ایران شد و گفت:اقدام اخیرنتیجه افکار بسیار نابخردانه ایادی کفر و هم پیمانان شان بود.کسانی که به اسم اسلام بدنبال برهم زدن آرامش و امنیت مسلمین در همه جای دنیا هستند.


وی دراین رابطه بیان نمود:این ها وقتی نتوانستند مردم ایران را از شرکت در انتخابات منصرف کنند دست به کار شدند و پس از پیروزی ملت ایران در صحنه انتخابات برای تلخ نمودن شیرینی حضور حداکثری مردم،ضمن دست زدن به اقدام تروریستی تعدادی از خانواده ها را داغدار کردند و همه این اعمال رد و محکوم است.

عبدالباسط آخوند نوریزاد امام جمعه اهل سنت گنبد هم در گفتگو با ما ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی تاکید کرد کشتار انسان های بیگناه بویژه در ماه مبارک رمضان شرعا و عرفا جایز نیست و ان شاالله نهادهای امنیتی ما پاسخ محکمی به این گونه اقدامات خواهند داد.

عبدالکریم آخوند جاور امام جمعه دیگر اهل سنت گنبد هم با ابراز تاسف عمیق از وقوع این جنابت در ماه مبارک روزه تاکید کرد هیچ یک از باورهای فقهی ما اجازه این تعدی گری را به این افراد نمی دهد و از این جهت این اقدام مذموم و محکوم است .
همچنین ناصر آخوند قزل امام جمعه روستای قازان قایه از توابع شهرستان مرواه تپه هم درباره اقدام پیش آمده گفت:جمهوری اسلامی در زیر سایه نظام اسلامی و وحدت میان مذاهب بخوبی توانسته است امنیت کشور و مردم خود را تامین سازد پس تلاش دشمن بابت آنکه  معمولا مردم بی گناه را نیت اهداف پلید خود قرارمی دهد محکوم است.


این امام جمعه اهل سنت اظهار داشت:چهره واقعی داعشی ها برای همه شناخته شده است و ازآنها  انتظاری جز این هم نمی رود.اینها می خواهند هر طور که شده حکومت جعلی خود را به  مسلمانان آزاد اندیش تحمیل کنند اما بدانید که راه به جایی نخواهند برد.


خبرنگار:طاهر جانی

مطالب مرتبط:

کشف بسته مشکوک جدید در لندن/ انفجار کنترل‌شده در و

تأیید فرمان ترامپ علیه مسلمانان توسط دیوان عالی آم

تحریم های ضدروسی آمریکا به مثابه اعلام «جنگ تمام ع

مولوی علی بایی: کفار در پی تشدید اختلاف و برادر کش

اظهارات نماینده مردم تهران در مجلس در مورد آخرین و

نماینده مجلس: قدس و فلسطین مهمترین دغدغه جهان اسلا

پیام تبریک رهبرحزب ضداسلامی استرالیا به دونالد ترا

ا

ما در قطر می‌مانیم / ۱۰ کشور حاضرند پذیرای نیروهای

تمرین رژه نظامی "روز پیروزی" در روسیه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات