b_0_0_0_10_images_IMG16244643.jpg

اساس نیوز:عبدالجبار آخوند میرابی امام جمعه و مدیر حوزه علمیه روستای قره تپه از توابع شهرستان ترکمن در سخنرانی اخیر خود درباره استقبال از ماه شریف رمضان گفت:همچنانی که امت محمدی از جایگاه برتر و بالایی در میان امت های دیگر برخوردار شده است قرآن کریم نیز از جایگاه بالایی برخوردار است.

این امتی است که خداوند متعال بخاطر قرائت قرآن کریم،انجام فعل امر به معروف و نهی از منکر آن را جزو وظایف امت برتر قرار داده است.

وی افزود:امت آخر زمان فرامین الهی را آن طور که در دستورات قرآن کریم آمده است انجام می دهد.خوش به حال انسان های که قرآن کریم را به مفهوم واقعی آن  درک کرده و با شرکت در محافل انس با قرآن و یا در محافل خانگی آن را ختم می نمایند.

آخوند میرابی ادامه داد:این قرآنی است که پاداش قرائت یک آیه از آن در ماه روزه، هزاران برابر افزایش پیدا می کند.خداوند متعال در این باره می فرماید:اگر ما این قرآن را برای کوه ها و سنگ ها نازل می گردیم آن کوه ها و سنگ ها در برابر عظمت آن خرد و ویران می شدند.

این کتابی است که انسان ها را از تاریکی به روشنایی,از بدبختی به خوشبختی،از گمراهی به هدایت و از ناراحتی به سعادت رهنمون می سازد.اما متاسفانه می بینیم که برخی انسان ها مفهوم واقعی نزول قرآن کریم در ماه شریف رمضان را درک نکرده و از اجرای دستورات آن خود داری می کنند.

امام جمعه اهل سنت روستای قره تپه بیان داشت:این همان قرآنی است که پیش از نزول آن دختران را زنده به گور می کردند و جوانان را به بردگی می بردند.حال چگونه می شود که برخی از دختران ما پوشش اسلامی را ترک کرده و رو به الگوهای های غیر اسلامی می آورند.چه دلیلی باعث شده است تا برخی از جوانان امت اسلامی  نسبت به این قرآن بی تفاوت باشند.

پدران گذشته این جوانان کسانی بودند که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم آنها را از بردگی و برده داری آزاد کرد.آنها جوانانی بودند که حاضر بودند به خاطر نبی مکرم اسلام جان خویش را به دست گرفته و در راه اعتلای دین اسلام هرنوع خدمتی را انجام دهند.

آخوند میرابی خاطر نشان ساخت:امروز می بینیم که عقاید منحرف از طریق فضای مجازی می کوشند تا جوانان پسر و دختر ما را به انحراف کشانده و سعی دارند زحمات کشیده شده  توسط اصحاب نزدیک نبی مکرم اسلام همچون ابوبکرصدیق،عمر فاروق,عثمان ذی النورین و علی کرام الله وجه را ناچیز و بی مقدار جلوه بدهند.

این ها می کوشند تا دستورات امامان بزرگوارهمچون امام اعظم رضی الله عنه را که مرز بین حلال و حرام را مشخص کرده اند از میان بردارند.

این امام جمعه اهل سنت گفت:این توطئه ها برای تضعیف جوانان ما است و پس باید با دوری ازکینه و نفاق به ریسمان الهی چنگ زده و برنامه های مان را با اتحاد و انسجام اسلامی پیش ببریم.

خبرنگار:طاهر جانی

 

 

مطالب مرتبط:

فعال سیاسی عربستان: آمریکا دیگر به عربستان اعتماد

ا

تحلیل یک روزنامه امریکایی از جنگ تبلیغاتی داعش بر

افندی راستگو :دنیای اسلام با توکل به خدا و دوری از

 

مسیرجدید داعش برای تبلیغ و جذب نیرو در مالزی

ا

اقدام شهردار شهر دورو فرانسه در احترام به اعتقادات

دختر سوئدی: زندگی با داعشی‌ها بسیار سخت بود

آیا جنوب فیلیپین به استان جدید داعش تبدیل می شود؟

ماموستا بازرگان:اسلام دین رحمت و مهربانی است

جدایی اعضای داعش بخاطر حمله این گروه به اماکن اسلا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات