b_0_0_0_10_images_baghdadiii11.jpg

اساس نیوز : گروه طالبان با انتشار کتابی تحت عنوان رد بر انحرافات جماعت بغدادی عقاید و اعمال این گروه را در تضاد با شریعت اسلامی دانست .

به گزارش اساس نیوز در این کتاب که نسخه پی دی اف ان در فضای مجازی منتشر شد ،تاکید شده است که اعمال و رفتار داعش در سالهای اخیر بدترین ضربه ها را به مجاهدین واقعی اسلام وارد کرده است .

این کتاب که توسط گروهی تحت عنوان کاروان ابراهیمی تالیف شده است، مشتمل بر سه فصل بوده و مباحث مختلف در آنها مورد بحث قرار گرفته است .

در ابتدای کتاب رد انحرافات حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم آمده است که فرموده اند :

"هر کس بر امت من خروج کند طوری که نیکوکار و بدکارش را بزند و به مجازات قتل مومن آن توجهی ننماید و به عهد و پیمان هیچ کس وفا نکند نه او از من است نه من از او هستم."

در فصل نخست کتاب مذکور دلایل شرعی در رد خلافت منحرف گروهک بغدادی ذکر شده است .در این بخش نویسنده از منابع و کتب اهل سنت بهره برده است .

فصل دوم کتاب به تشابهات فکری و عقیدتی اعضای داعش با خوارج صدر اسلام پرداخته شده و تاکید شده است که این گروه ادامه دهنده راه خوارج صدر اسلام هستند .

فصل سوم کتاب رد انحرافات بغدادی به مساله بدعت هایی که این گروه در زمینه اعمال مجازات های خارج از قواعد و عرف اسلامی اختصاص یافته است .در این فصل مجازات هایی مانند ذبح و سوزاندن افراد به عنوان نمونه های بدعت های خطرناک داعشی ها ذکر شده است .

لازم به ذکر است که گروه طالبان و داعش در یک سال اخیر در افغانستان با یکدیگر برخوردهایی داشته اند .طالبان داعش را به عنوان رقیب خود در افغانستان و پاکستان دانسته و با آن به منازعه پرداخته است .بر این اساس در این کتاب تلاش شده است ضمن رد عقاید داعش عقاید و تفکرات طالبان تایید گردد.این تلاش در حالی است که مردم افغانستان از تندرویهای طالبان در برخی از مناطق این کشور به ستوه آمده و این گروه را ازغالب جهات شبیه گروه هایی مثل القاعده و داعش بدانند.

 

مطالب مرتبط:

آخوند میرابی :قرآن کریم سرچشمه معرفت و هدایت است

اعلام تعداد هواپیما های اسرائیلی شرکت کننده در حمل

جنگنده های ترکیه مقرهای داعش رادر شمال سوریه بمبار

ا

کانال ویژه مالی اروپا و ایران ثبت رسمی شد

آمریکا در افغانستان از هواپیماهای ملخی «سوپرتوکانو

تداوم هزینه سازی جریان تکفیر برای دنیای اسلام

نماینده سراوان در بیمارستان بستری شد

آیا محمود عباس عامل "کا گ ب" بوده است؟

اکثریت اهل سنت از داعش حمایت نمی‌کند/برخی با عنوان

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز