b_0_0_0_10_images_hgsahdga.jpg

اساس نیوز :در پی درگذشت  آیت الله هاشمی  رفسنجانی  چند تن  از علمای اهل سنت کشور طی ارسال پیام های تسلیت  درباره  شخصیت  ایشان به اظهار بیاناتی  پرداختند  که  در ذیل می خوانیم.

یوسف آخوند خوش دوست  امام  جمعه  اهل سنت  مشهد، فقدان  آیت الله هاشمی رفسنجانی را  یک شوک  بزرگ  برای  ملت ایران خواند و گفت:همه ما در غم  این  فقدان عظیم  بسر می بریم  و این درد بزرگی است  که  جامعه اسلامی ما  را سخت  مکدر ساخته است.

آخوند خوش دوست  از آیت الله رفسنجانی به عنوان تاثیر گذار ترین چهره انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود:محبوبیت ایشان در میان اهل سنت بر کسی پوشیده نیست .چرا که وی همواره با مناطق اهل سنت در ارتباط  تنگاتنگ  بود و نسبت به  امورات شان  احساس  وظیفه می کرد.رسالت  هاشمی رفسنجانی  در امور کشوری بر پایه  تقویت در بین امت اسلامی استوار بود و خدمات این  چهره ی برتر دینی- سیاسی هیچگاه از یاد ها نخواهد رفت.

عباس آخوند علی زاده امام جمعه گلیداغ نیز در این باره گفت ضایعه اسفناک درگذشت یاردیرین امام و رهبری ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت  نظام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را خدمت مقام  معظم رهبری و ملت شریف ایران و خانواده محترم  ایشان تسلیت عرض می نمایم و از درگاه خداوند  متعال طلب  آمرزش و مغفرت را دارم.

مولانا سید ابراهیم  فاضلی مدیر حوزه های دارالقرآن و دارالعلوم  شورک ملکی و حوزه احناف تایباد در این باره چنین اظهار داشت: رحلت ناگهانی  خادم  ملت و حکومت اسلامی و یادمان مقام معظم رهبری را به ایشان ،مسئولین محترم  نظام و علمای تسنن و تشیع تسلیت عرض می کنم. این واقعیت  است که  آیت الله هاشمی  رفسنجانی  دارای شخصیت  بسیار عظیمی  بود .

وی تاکیدکرد: یک رجل با همت و دانشمند می تواند یک امت را احیا کند .وقتی یه عالم فوت می کند هیچ چیزی نمی تواند جای وی را پر نماید .

شیخ قتالی از علمای  اهل  سنت جنوب کشور آیت الله رفسنجانی را امتیازی برای  تمام کشورهای اسلامی  توصیف  کرد.

این عالم  عرب  زبان از دوران ریاست جمهوری  آیت الله رفسنجانی به  عنوان ی کدوره  باشکوه و رو به  پیشرفت  یاد کرد و خاطر نشان ساخت: وی  سیاست مداری اندیشمند و با نفوذ  بالا  بود  که می توانست  با کشورهای همجوار روابط  حسنه  برقرار کند و در این راه در مسیر اعتلای نظام اسلامی کوشش های بسیاری نمود.

گلدی آخوند  کمالی  مدیر حوزه علمیه  منطقه  راز و جرگلان در استان  خراسان شمالی هم  ضمن عرض تسلیت  بابت  درگذشت نابهنگام  رئیس مجمع  مصلحت  نظام  گفت: امثال آیت الله رفسنجانی که بتوانند  کارهای  بزرگی را ترتیب  دهند ، در جوامع  ما کم  هستند  و نمی توان جایگزینی  برای ایشان  متصور  شد.

بدون شک  فقدان این شخصیت  برجسته  اسلامی  ضایعه ای  درناک  برای همه  ما است  و بنده این  فقدان را به  ملت  شریف ایران تسلیت می گویم . امیدوارم  تجربیات بر جایی  مانده  از ایشان  بتواند  نظام اسلامی را در مسیری  که  در پیش  گرفته  یاری نماید.

مولوی محمد مقدسی  امام جماعت  مسجد  جامع  محمد رسول الله  صلی الله علیه و آله وسلم  مشهد با  قرائت  آیه  شریفه:کل من علیها و یبقی وجه ربک  ذولجلال والاکرام  و با بیان تسلیت جانگداز درگذشت  آیت الله هاشمی  رفسنجانی گفت: شخصیت ارزشی  و بزرگوار مثل ایشان در جامعه اسلامی  ما  کم  هستند.ایشان  تمام  جوانی  و زندگی  خود  را  صرف  انقلاب  و نظام  اسلامی کردند و به  عنوان  یار همیشگی امام راحل  و رهبری معظم، سربازی  بودند  که  نگاه پدرانه ای  به مردم داشتند و همه   را به یک  چشم  نگاه  می کردند.

مولوی محمد رضا  رحمتی امام جماعت مسجد بلال رضی الله روستای مهرآباد از توابع  خراسان رضوی  نیز گفت:امروز همه  امت اسلامی در فقدان  این عالم  برجسته  جهان اسلام متاثرهستند. نگاه آیت الله رفسنجانی  به  مردم  نگاهی  با عزت  بخشی و احترام  به مردم  بود.ایشان در هیچ  یک  از لحظات عمرش  استراحت نکرد  و تا  آخرین  لحظات عمر با برکتش  نگران  آینده  ملت و نظام مقدس اسلامی  بود.

مولوی رحمتی تصریح کرد:به عنوان دوستداران  آیت الله رفسنجانی و با الگو برداری  از شخصیت ایشان می توانیم  همان گونه  باشیم  که  ایشان  بودند و سعادت  مردم را می خواستند.

بهرام  آخوند  مهر بخش امام  جماعت  مسجد  ابوحنیفه رضی الله  قزاق محله  گرگان، آیت الله هاشمی  را شخصیتی  توانا خواند و گفت:ایشان  مثل خودش  بود و نمی توان  دیگری را به  ایشان  مثال  زد. آیت الله هاشمی رفسنجانی کارهای  زیادی  کرد و از بسیاری کارها  نیز خودداری نمود.

آخمند مهر بخش درتکمیل  صحبت هایش  گفت:ایشان  برای  مردم  خدمات زیادی  را به ثبت رساند و از سوی  دیگر برای  خودش  هیچ  کار خاصی  نکرد و همواره  در خدمت و مصلحت  و منافع نظام  اسلامی  گام  برمی داشت.

خبرنگار:طاهر جانی

مطالب مرتبط:

خون , اشک , کلیسا !

اردوغان: غرب حامی کودتاچیان و تروریسم است

یونیسف:نیم میلیون کودک یمنی درمعرض قحطی

نشریه اسرائیلی:ترکیه در زمینه صنایع دفاعی خواهان ت

همکاری فیسبوک و گوگل به انتشار ویدئوهای ضد اسلامی

داعش باید عقب‌نشینی کند

تلاش مسلمانان آراکان برای زنده ماندن در مرز بنگلاد

مولانا عبدالحمید : «ظلم» جزو بزرگترین گناهان است/

مراسم تحلیف ترامپ و برآورد های رسانه ای

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات