b_0_0_0_10_images_IMG_20170107_211355.jpg

اساس نیوز :خطیب  نمازجمعه  مسجد  جامع  اهل سنت  ابو حنیفه  رضی  الله عنه  گرگان  در هفدهم  روز از دی ماه  جاری  مولوی ملا قدیر نوری بود.

وی در ابتدای  سخنان  خود  با اشاره  به  راه  و روش  نورانی  پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم  خطاب  به  مردم  نماز گزار گفت: بنا  به  فرمایش  خداوند  متعال، طریقه  نبی مکرم  اسلام  بهترین و زیباترین  راه  و روش است و کسانی  که  این  راه  را  برگزینند، به خوشبختی و سعادت  خواهند  رسید.اما  کسانی  که از آن اجتناب  بورزند  به  بیراهه  کشیده  خواهند شد.

همچنین  پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم  در این باره می فرماید: شخصی  که  از راه و طریقه  من  که  همانا  راه  نجات است  سرپیچی  کند، درمیان امتم  جایی  نخواهد  داشت. زیرا  آن شخص  به سنت های  من عمل  نکرده  است.

مولوی نوری  افزود: سعدی  علیه الرحمه در کتاب  شعر خود می گوید: در اقصی  نقاط  زمین  پهناور سیر و سیاحت  بسیاری داشتم  و هر چه  طلب  کردم  سعادت  دنیا و آخرت را جز در این راه  ندیدم.

خطیب نماز جمعه  مسجد  جامع  ابو حنیفه  با انتقاد از برخی  رفتارها در بشریت اظهار داشت: در حالی که مسلمانان  هنوز غم  فاجعه  منا را  فراموش  نکرده  و سایر ملت های اسلامی در فلسطین، عراق, سوریه و کشمیر پاکستان  با  انواع و اقسام  توطئه های  دشمنان  ضد  دین و بشریت  دست و پنجه نرم می کنند  اشخاصی را می بینیم  که  برای  مراسم ازدواج  خود  اسکناس های  دلار را روی  زمین  فرش می کنند.آیا به  نظر شما  این  گونه  اعمال  با  طریقه  نبی مکرم  اسلام صلی الله علیه و آله وسلم  مطابقت  می کند؟

وی  تاکید  کرد: امامان  بزرگ  اسلام  مانند ابوحنیفه رضی الله عنه  در برخی موارد  به  قول  صحابی  صدر اسلام  که  مسائل را  از قول  پیامبر صلی الله علیه  نقل  کرده اند، استناد  کرده است.  پس  به  این  نیست  که  هر کس قلم  برداشت و کتابی  نوشت  از خودش  راه  و روش ابداع  کند.

این  امام  جمعه  اهل سنت  افزود: منافقین، مشرکین، یهود و نصاری با عناوین مختلف در صدد  مخالفت  با  نبی مکرم  در می آمدند ، اما  خداوند  متعال، دست  پیامبرش را می گرفت  و درجهت  حمایت  از ایشان  آیه  نازل می کرد.

مولوی ملا قدیر نوری در ادامه  به  شرحی از داستان زندگی  یک  یهودی  متعصب  پرداخت و بیان داشت: این یهودی  متعصب هر شب  قبل از خواب، اسم  مبارک پیامبر عظیم الشان را که  با  عنوان  احمد  در کتاب  تورات  ذکر شده  بود را پاک  می کرد. اما روز بعد  که  از خواب  برمی خواست  می دید  که  نام نبی  مکرم اسلام  روشن تر و زیباتر از قبل در کتاب می درخشد.

با  این همه  او دست از تلاش  برنمی داشت  تا  اینکه  در یکی  از روزها  دید  که  نام  پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم  با خط  طلا  نوشته  شده است و آن  لحظه ای بود  که  او به پیامبر اسلام آورد.

   خطیب نماز جمعه  مسجد  جامع  ابوحنیفه رضی الله عنه  دنباله  جریان  را چنین  تعریف  کرد:وقتی  وی  به  جهت  اعلام  ایمان  آوردنش به  خانه  نبی  مکرم  اسلام  رسید، مدت  هفت  روز از وفات  ایشان  گذشته بود به این  خاطر بر سر قبر مطهر آن حضرت  حاضر شد و تقاضای  ندامت و پشیمانی  بسیار کرد تا سرانجام از داخل  قبر  ندا آمد  که ما تو را در داخل امت  خود  پذیرفته ایم.

مولوی  نوری  ضمن  اشاره  به  این مسئله  که  پیروی از راه  رسول الله صلی الله علیه  وسلم  باید  با نیت  قلبی  و خاصانه  باشد  خاطر نشان ساخت: متاسفانه  امروز چشم های ما، زبان های ما و گوش های ما  دچار اشکال شده است.

اگر امروز ما نماز می خوانیم  همه  چیز در آن  وجود  دارد جز عبادت خداوند متعال و شیطان  فکر ما را به جاهایی  مشغول می کند  که خودمان  هم نمی دانیم  که  چه می خوانیم.

خطیب  مسجد  جامع  ابوحنیفه رضی الله عنه  گفت: بر امت اسلامی واجب  است  طریقه نورانی  نبی مکرم اسلام را آن  چنان  در پیش بگیرند  که  صحابه  صدر اسلام  می گرفتند و رضایت  خداوند  متعال در رضایت  پیامبر صلی الله علیه و آله  وسلم  قرار دارد.

خبرنگار:طاهر جانی

مطالب مرتبط:

تبعات درک ناصحیح از اسلام

اطلاعیه هیات امنای نمازخانه یافت آباد/پلمب نمازخان

صادق خان پاسخ ترامپ را داد/حمایت شهرداران آمریکایی

فروش برهنه زنان ایزدی بوسیله داعش

ن

ابتلا به ایدز، هر دو دقیقه یک جوان

ا

نخست وزیر استرالیا: تروریست های داعش را در خاورمیا

کشف گور دسته جمعی اهل سنت سوریه

هشدار جدی اینفانتینو رئیس فیفا به ترامپ

فیلم ابراز شادی زنان سوری با سوزاندن برقع ها

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز