b_0_0_0_10_images_ishan_alimi.jpg

اساس نیوز: عبدالرحمن علیمی ؛ موسس و مدیر انجمن دینی "مصطفی قبرسی" ویژه تراکمه افغان های مهاجر ساکن شهر استانبول ترکیه , در دیدار خبرنگار " اساس نیوز"  در مورد تلاش دشمنان اسلام برای ایجاد فتنه در بین مسلمانان هشدار داد.

عبدالرحمن علیمی با بیان این که  آرزویمان این است در بین مسلمانان محبت افزایش یابد گفت: آیه ای در قرآن است که می فرماید : ﴿وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ﴾ یعنی " فتنه از قتل شدیدتر است. فتنه یعنی ایجاد ناآرامی , جنگ و جدال و دشمنی در بین مردم است. خداوند , فتنه را از قتل نیز بدتر خوانده است .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به روزهای میلاد حضرت محمد(ص)  , این روزها را برای کنار گذاشتن اختلافات , فرصتی مغتنم برشمرد و گفت: در روزهای میلاد رسول الله (ص) بسر می بریم و به حرمت این میلاد مبارک , همه مسلمانان باید با هم متحد شویم و محبت را در بین خود افزایش دهیم. اختلافاتی که به دلایل مذهبی , ملیتی و اعتقادی وجود دارند هیچ سودی برای ما مسلمانان ندارند. به همین دلیل نیز باید بین خود اتحاد ایجاد کنیم. بعضی از فرصت طلبان با دستاویز قرار دادن اختلافات سعی می کنند فتنه ایجاد کنند. باید بر علیه کفار, متحد شویم. در شرایط کنونی فتنه های زیادی در دنیا وجود دارد از جمله فتنه داعش .

مدیر انجمن دینی مصطفی قبرسی , همچنین با اشارا به شرایط وخیم بعضی از بلاد اسلامی گفت : به اوضاع سوریه , عراق , افغانستان , آراکان(میانمار) و بعضی کشورهای دیگر بنگرید , فقط مسلمانان به قتل می رسند و از کفار کسی کشته نمی شود . داعش , با گفتن "الله اکبر" مسلمانان را می کشد . فتنه در بین مسلمانان هست و مقصد کفار نیز این است که مسلمانان یکدیگر را از بین ببرند. نباید به این کفار و فرصت طلبان فرصت داد , باید متحد شویم , همدیگر را بفهمیم و مشکل فتنه را برطرف کنیم .

عبدالرحمن علیمی , در پایان اظهارات خود , با درخواست از  بزرگان و علمای دینی  برای دعوت مردم به اتحاد و وحدت , تاکید نمود که ما مسلمانان , لازم است در برابر کفار و دشمنان از جمله انگلیس , آمریکا , اسرائیل و بعضی دولت های دیگر متحد شویم.

 

توضیحات تکمیلی: عبدالرحمن علیمی, که همه وی را " ایشان" می نامند مهاجری  از شهرستان آقچه افغانستان می باشد که در سال 1991 میلادی به شهر استانبول ترکیه مهاجرت نموده است. وی در همان ابتدای سکونت در استانبول , با همیاری عده ای از مهاجران دیگر افغان , انجمن دینی " مصطفی قبرسی " را تاسیس نمود. در این مکان نه چندان بزرگ اما صمیمی و گرم , تراکمه افغان اهل سنت و جماعت  ساکن بخشی از منطقه " زیتون بورنو" شهر  استانبول,  علاوه بر اقامه نماز جماعت , برگزاری مراسم های دینی و مذهبی , مراسم عقد و نکاح و مراسم فاتحه خوانی , مولودخوانی و غیره , به آموزش علوم قرآنی به کودکان و نوجوانان نیز پرداخته می شود. هم اکنون حدود پنجاه تن از کودکان و نوجوانان به کسب علوم قرآنی و آموزش قرائت قرآن مشغول می باشند.

خبرنگار: احمد هلاکویی

 359/25

مطالب مرتبط:

داعش کارشناسان سلاح شیمیایی استخدام میکند

دعوت روسیه از آمریکا برای شرکت در نشست آستانه

ا

انتقاد ولیعهد سابق سعودی از مواضع عربستان در مذاکر

مسلمانان برمه حق برپایی نماز و شرکت در انتخابات را

64 روز روزه داری جان دختر 13 ساله هندی را گرفت

رهبر مستعفی اقلیم کردستان عراق دفتر ریاست خود در ا

روسیه حریم هوایی آب‌های بین‌المللی را در شرق مدیتر

رهبر کره شمالی آخرین هدف خود را فاش کرد

بازداشتی که هر ساعت 25 میلیون دلار هزینه دارد/ عکس

آخرین تحلیل ها

کانال تلگرام اساس نیوز