b_0_0_0_10_images_photo_2019-08-26_08-34-03.jpg

اساس نیوز :امام جماعت مسجد سلمان فارسی (رض) روستای بهمن آباد از توابع زیرکوه استان خراسان رضوی شکرگزاری از نعمت ها را ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی عبدالحمید بخشی طی گفتگوی اختصاصی گفت: خدای متعال ما انسان ها را جزو اشرف مخلوقات خلق کرده و مهمتر از آن ما را در ردیف امت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم قرار داده است. این موضوع برای تمامی افراد مومن یک نعمت بزرگ است. تمامی پیامبران و انبیا گذشته همواره آرزو داشتند که از جمله امت آن حضرت باشند، لیکن این امر مهم نصیب شان نشد. پس به امت نبی اکرم در بدو تولد نعمت امتی شدن رسیده است. نعمتی از میان نعمت ها که بنا به فرمایش قرآن کریم قابل شمارش نمی باشند. شمردن قطرات باران می تواند امکان پذیر باشد؛ اما نعمت های الهی قابل شمارش نبوده و حدود آنها از ظرفیت فکر انسان خارج است.

وی افزود: وقوع روز و شب، وزش باد، اوقاتی که در اختیار داریم، ماه و ستاره و خورشید، داشتن دوست خوب، والدین و فرزندان و....همگی جزو نعمت های خوب هستند. کسانی که می توانند به سخنی گوش فرا دهند نیز از یک نعمت مهم برخوردار هستند. سپری کردن لحظه را نمی توان با هیچ نعمت مادی مقایسه کرد. وقتی چیزی را بو می کنیم از یک نعمت مهم دیگر بهره مند می شویم.

امام جماعت روستای بهمن آباد اظهار داشت: زمانی که شکر الله متعال را بخاطر نعمت هایش به جا می آوریم، باید عمیقا فکر کنیم که اگر توانایی شکرگزاری در ما وجود نداشت چگونه می توانستیم در نزد الله متعال سربلند باشیم. لذا توانایی به جهت شکر گزاری نعمات پروردگار یکتا هم جای شکر دارد. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمایش می کند، خوشا به حال کسی که در نامه اعمالش بسیار استغفار دیده می شود، زیرا این انسان به خوشبختی می رسد.
خوشبختی واقعی ربطی به داشتن اموال زیاد و یا برخورداری طولانی مدت از نعمت سلامت ندارد، بلکه همه ما باید به فکر عافیت طلبی از درگاه باریتعالی باشیم‌.

مولوی بخشی با بیان اینکه انبیا الهی وظیفه داشتند تا خدای متعال را به پیروان خود معرفی کرده و آنها را بسوی اعمال نیک دعوت نمایند، خاطر نشان ساخت: همه ما می کوشیم تا در طول شبانه روز با انجام کار حلال به سود بیشتری برسیم و شکر نعمت را برجای آوریم. نبی مکرم اسلام توصیه می کند کسانی که به دنبال سود بیشتر و بهتر هستند بعد از خواندن نماز صبح تا زمان طلوع خورشید بیدار نشسته و پس از آن دو رکعت نماز نفل بخوانند.

این عالم اهل سنت تاکید ورزید: هیچ پیامبری مردم را به طرف خودش دعوت نکرده است. آنها ماموریت ارشاد و راهنمایی پیروان شان را بر عهده داشتند، چرا که انسان ها ذاتا دچار غفلت می شوند و باید برای آن جریمه ای بپردازند. یقینا کسی که در زمان غفلت خودش را جریمه می کند مجددا دچار آن غفلت نخواهد شد.

امام جماعت مسجد سلمان فارسی روستای بهمن آباد طی این گفتگو متذکر شد: امروز بیشتر غفلت مسلمانان، مشغول بودن آنها در فضای مجازی است. اهتمام به امر نماز و اهمیت دادن به عبادت می تواند مانع از غفلت بیشتر انسان شود. هنگامی که ندای اذان به گوش می رسد مومنین بی اختیار امورات دنیوی را کنار گذاشته و به طرف مساجد حرکت می کنند. این رسالتی است که خدای متعال بر عهده ما گذاشته است تا به تزکیه نفس پرداخته و در دام غفلت های دنیوی گرفتار نشویم.

b_0_0_0_10_images_photo_2019-08-26_08-34-08.jpg

مطالب مرتبط:

درخواست سازمان ملل برای تحقیق درباره ی مرگ و آوارگ

 

رقابت هتل‌های کره جنوبی برای اخذ گواهینامه حلال

ترامپ به اردوغان:سوریه مال خودتان؛کار ما تمام شد

ماموستا خدایی امام جمعه اهل سنت سنندج در دیدار با

تقدیر مدیر حوزه علمیه اهل سنت تالش از مواضع امام ج

فتنه ؛ عامل اختلاف بین مسلمانان

عبدالباسط آخوند نوریزاد : مسئولان به مناطق محروم ا

اردوغان : هیچ‌کس از ادامه بحران قطر سودی نبرده و ن

واکنش ترکیه به تصویب قانون ممنوعیت حجاب در اتریش

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات