b_0_0_0_10_images_IMG_9327-th3.jpg

اساس نیوز : یک فعال سیاسی اهل سنت کرد خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی و وعده‌های خود باید احساس مسئولیت کرده و از محافظه‌کاری خارج شود.

به گزارش اساس نیوز دکتر جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ممکن است دو سال برای دولت وقت زیادی نباشد، اظهار کرد: اما همین دو سال هم فرصت خوبی برای جبران کمبودها و برآورده کردن مطالبات مردم است. دولت باید نیازهای کشور را اولویت‌بندی کرده و بر آن اساس اقدامات خود را ساماندهی کند.

وی ادامه داد: معتقدم در حال حاضر در شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور و همچنین روابط خارجی مشکلات زیادی وجود دارد و در حوزه اجتماعی به تقویت همبستگی اجتماعی نیازمندیم؛ بنابراین دولت باید برای برقراری آشتی ملی تلاش کند. مشکلات اقتصادی مطالبه جامعه است و از سویی نیاز است تا روابط خارجی کشور با اروپا و کشورهای همسایه بهبود یابد؛ بنابراین دولت به دیپلماسی قوی نیاز دارد. در سال جاری انتخابات مجلس برگزار خواهد شد. یکی از وظایف دولت زمینه سازی برای برگزاری انتخابات آزاد و مشارکتی و دفاع از حقوق مردم است؛ دولت باید این موضوعات را در اولویت خود قرار دهد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اکنون بسیاری از حامیان دولت ناراضی هستند، تصریح کرد: دولت علت نارضایتی‌ها را بررسی کند، همچنین از نخبگان و فعالان سیاسی و اقتصادی علت نارضایتی‌ها را جویا شده و برای جبران آن راهکار بخواهد.

جلالی‌زاده در پایان گفت: دولت از حواشی یعنی اختلاف‌هایی که تاثیری بر عملکردش ندارد، پرهیز کند و رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی و اجرای وعده‌های خود باید احساس مسئولیت کرده و از مماشات و محافظه‌کاری خارج شود. اگر دولت بخواهد باج بدهد و از حق مردم دفاع نکند، شرایط بدتر از این می‌شود.

مطالب مرتبط:

حمله ارتش رژیم صهیونیستی به ماهیگیران فلسطینی در غ

ترور جسم و ترور عقیده

نمازجمعه تونس پس از دوماه وقفه برگزار شد

انتقاد مسلمانان انگلیس از قوانین مبارزه با تروریسم

پیام تسلیت مولانا عبدالحمید درپی درگذشت شیخ محسن م

کنفرانس بین‌المللی مقابله با فتواهای افراط‌گرایانه

موساد بدنبال جذب جاسوسان دوجانبه

 

يکی از مهم ترين مخفيگاه های القاعده در پايتخت يمن

اخراج دانشجویان محجبه از دانشگاه اسلامی ازبکستان

 

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات