b_0_0_0_10_images_photo_2019-08-05_10-19-58.jpg

اساس نیوز : مدیر حوزه علمیه شورک ملکی مشهد در دیدار با هیئت تحریریه سایت اساس نیوز نقش دین داری در زندگی انسان ها را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، در این دیدار مولانا سید ابراهیم فاضلی مهر با مهم خواندن نقش دین در رفاه و سعادت بشری گفت: همانطور که انسان ها در زندگی روزمره نیاز مبرم به خوراک، پوشاک و مسکن دارند، جهت رستگاری در دنیا و آخرت می بایست طریقه دین داری و پرهیزگاری پیشه نمایند.

وی افزود: سعادت، آرامش و امنیت دین را نمی توان با هیچ یک از داشته های مادی و دنیوی مورد قیاس قرار دهیم، چرا که زندگی بدون دین امکان پذیر نخواهد بود. نبی مکرم صلوات الله علیه می فرماید، کسی که اعمال شایسته انجام داده و با استفاده از وقت خود برای رفع نیازهای جامعه تلاش می کند، خدای متعال حیات وی را در دنیا طیب و گسترده می نماید. چنین شخصی در آخرت نیز از بهترین پاداش ها و امکانات عالی که هنوز به چشم دیده نشده و وصف آنها تاکنون شنیده نشده است، بهره مند خواهد شد.

مولانا فاضلی مهر با بیان اینکه امروز کشورهای غربی با آنکه در اوج تمدن بسر برده و امکانات پیشرفته فراوانی در اختیار دارند؛ اما از آمار خودکشی بالایی رنج می برند اظهار داشت: با در نظر گرفتن واقعیت ها نتیجه می گیریم که همه چیز با دین معنا و مفهوم پیدا می کند. وعده خدای متعال است که انسان های با ایمان از هر نوع ترس و خوف در امان خواهند بود.

مدیر حوزه علمیه شورک ملکی جوانان دیندار را جزو سرمایه های خانواده و جامعه یاد کرد و ادامه داد : فرزندان دیندار ما موجب سرافرازی والدین خود هستند و از سوی دیگر فرزندان کفار و مشرکان جز یاس و ناامیدی به بار نمی آورند. لذا همواره باید از باریتعالی بخواهیم تا این امنیت و آرامش را که به برکت دین الهی حاصل آمده است از ما نگیرد.

مولانا فاضلی تاکید ورزید: خواست و آرزوی مسلمین باید این باشد که خدای متعال همه افراد دیندار را جزو پیشوای متقین قرار دهد. رسول گرامی صلی الله علیه و آله وسلم ارشاد می فرماید، اگر از خالق متعال طلب جنت می کنید، بهترین آن یعنی جنت الفردوس را بخواهید و در دعاهایتان به کم اکتفا ننمایید. بدون شک وحدت، اتحاد و دوستی پایدار در جامعه اسلامی ماحاصل رشد دین و تقویت آن در نسل جوان است.
این عالم شاخص اهل سنت با اشاره به پدیده مسجد گریزی در برخی از مناطق تاکید کرد:اگر در انتصاب ائمه جمعه و جماعات علاوه بر ملاحظات حکومتی، دیدگاه مردم و نظرات حوزه های علمیه اهل سنت هم مورد توجه قرار گیرد، میزان اقبال جوانان ما برای حضور در نمازهای جماعت افزایش پیدا خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

طرح تقسیم قدس با همراهی کشورهای عربی فاش شد

اعلام برائت علمای اهل سنت از تفکرات افراطی

20سال حبس برای فلسطینیان مسلح به سنگ !

ماموستا بابایی: ماه رمضان در نزد خداوند از فضیلت ب

ماموستا عرفان احمدی: نگاه صرفا عقیدتی و فقهی به تف

اسماعیل آخوند سبحانی :گروه های تکفیری چهره زیبای د

نگارش فقه اسلامی؛ جایگاه امام اعظم و امام محمد

ابزار رسانه و رسالت ما

700 کشته و زخمی در حمله هوایی عربستان به یک مراسم

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات