b_0_0_0_10_images_IMG_7321.jpg

اساس نیوز : شهاب نادری، دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تقریب با اشاره به وضعیت اجتماعی و برابری شیعه و سنی در ایران گفت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری، ما در ایران شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی داریم که این دو خود لبه یک قیچی بوده و جز آسیب رساندن به جامعه اسلامی کار دیگری از دستشان بر نمی‌آید و هدفشان  به جان هم انداختن مسلمانان و دامن زدن به آتش اختلافات است.
 

وی ادامه داد: در منطقه حوزه انتخابیه من اهل سنت  به خصوص شافعی مذهب با شیعیان رابطه بسیار نزدیکی دارند که به جرات می‌توان گفت که جمهوری اسلامی ایران برای تمامی اهل سنت سنگ تمام گذاشته است و همچنان بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی، ما اهل سنت ایران از  لحاظ اجتماعی، سیاسی و  فرهنگی از حقوق برابری برخودار بوده و در کنار برادران شیعه خود به طور مسالمت‌آمیز زندگی می کنیم.

کرمانشاه از لحاظ کثرت پیروان مذاهب اسلامی به هندوستان معروف است و در این استان شیعه، سنی و اهل حق بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

هندوستان معروف است چون در این استان شیعه، سنی و اهل حق در کنار یکدیگر بدون هیچ مشکل و درگیری زندگی می کنند.
 
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که هر فردی که به صورت خواسته و ناخواسته به مقدسات پیروان مذاهب دیگر توهین و بی احترامی کند مزدور دشمن است،افزود: ما اهل سنت ایران این فرموده ایشان این را برای خود حجت قرار داده ایم که تا به امروز هیچ مشکلی با برادران شیعه خود نداشته ایم.
 
b_0_0_0_10_images_IMG_73571.jpg

نادری با بیان اینکه اهل‌سنت به جایگاه های سیاسی خوبی دست یافته اند، گفت: به عنوان نمونه ما اهل سنت در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نماینده داریم که این خود گویای آزادی اهل سنت در نظام  اسلامی ایران است.
 
نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی با مقایسه کردن امتیازات اهل سنت در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، گفت: همین که من به عنوان اهل سنت  این اختیار ‌را دارا هستم که از وزیر کشورم سوال کنم و به خاطر کارهایش از او جواب بخواهم خود بیان کننده عزتی است که جمهوری اسلامی به ما اهل سنت داده است.
 
نادری با اشاره به این مطلب که در تمامی نقاط ایران اسلامی به علت عدم سوء مدیریت مشکلاتی وجود دارد که ربطی هم به شیعه و سنی و یا مذاهب ندارد، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه مردم کرمان با مشکلات عدیده‌ای  از لحاظ معیشتی و زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند و نمیتوان به این مسئله نگاه مذهبی داشت بلکه نشات گرفته ازعدم

من سنی این اختیار ‌را دارا هستم که از وزیر کشورم سوال کنم و از او جواب بخواهم، بیان کننده عزتی است که جمهوری اسلامی به اهل سنت داده است.

وی با اشاره به شاخصه‌های سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی، گفت: متاسفانه در داخل کشور از این دست افراد بسیار زیاد هستند که هدفشان اختلاف انداختن و تفرقه بین مذاهب است که با  وجود رهبری مقتدر و جهان بین مانند مقام معظم رهبری تمامی اهداف شوم آنها خنثی میشود.
 
نماینده مردم پاوه و جوانرود و ثلاث باباجانی و روانسر با اشاره به اینکه امروز قدرت ما در وحدت ماست گفت: این وحدت به نفع کشور اسلام و حتی مسلمانان جهان بوده و این اتحاد به دنبال خود ایجاد رفاه، امنیت و آرامش خواهد داشت.
 
نادری ادامه داد: بسیاری از افراد با بی تدبیری خود بین شیعه و اهل سنت اختلاف می‌اندازند، یک فوتبالیست  و یا یک مداح از روی نادانی و ناآگاهی خود سخنان و مطالبی را مطرح می‌کنند که باعث ناراحتی و کدورت بین مذاهب می شود و من به عنوان نماینده اهل سنت ایران از مدیر شبکه پنج و مسئولین ارشد کشوری که با برخورد قاطعانه خود جلوی دامن زدن به اختلافات را گرفتند تشکر و قدردانی میکنم.
 
دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به خدمات اهل سنت به جمهوری اسلامی ایران، گفت: تمامی ساکنین مرزهای کشور را اهل سنت تشکیل می دهند و این مردم در طی عمر چهل ساله انقلاب اسلامی به دشمنان اجازه نداده اند که حتی یک وجب از خاک ایران را تصرف کنند و شهدای کثیری که اهل سنت ایران در این را فدا کرده اند نشان از عِرق اهل سنت به کشور و نظامشان است.
 
وی اظهار داشت: برادران اهل سنت پشت انقلاب و رهبری ایستاده اند و شهرهای سنی نشین شهدای بسیار زیادی را فدای این انقلاب کرده اند که به عنوان نمونه از جانبازان شیمایی شهر نودشه که به عنوان شاهدان جنایات جنگی عراق در دادگاه لاهه حضور داشتند، میتوان نام برد.

مطالب مرتبط:

بلوکه شدن دارایی متهمان به فساد در عربستان

اعدام 200 نفر در موصل

هشدار پلیس ترکیه درباره حملات تروریستی در نوروز

تاکید شورای روهینگیای اروپا بر ضرورت اجرای عدالت د

متن مصاحبه مولانا گرگيج در مورد رويكرد جديد امريك

گوشی موبایل علت مرگ سه نفر در ازبکستان شد

سریال قتل مشکوک سلبریتی ها در عراق

ترکمنستان در برابر تهدیدات ناشی از افراط گرایان آس

عراق برای بازپس گرفتن موصل به زمان بیشتری نیاز دار

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات