b_0_0_0_10_images_fgdrdgrgfsdgr.jpg

اساس نیوز :امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان گفت: مرز نعمت و فرصتی برای شکوفایی و توسعه شهرستان سراوان، استان و کشور است که با نظارت و برنامه ریزی صحیح می تواند برای مردم و دولت مثمر ثمر باشد.


مولوی سید عبدالصمد ساداتی در گفت و گو با "شستون" اذعان کرد: بیکاری بسیاری از مردم استان سیستان و بلوچستان را وادار به سوختبری کرده که علاوه از آسیب هایی که به خودشان وارد می شود برای دیگر افراد جامعه ایجاد رعب و وحشت کرده و خطر آفرین شده است.

عدم ایجاد شغل توسط دولتمردان علت روی آوردن مردم به سوختبری
وی افزود: حل این معضل با ایجاد شغل های جایگزین، ساماندهی سوختبری و شفاف سازی درآمدهای حاصل از مرز جهت اختصاص به مردم و توسعه این منطقه  است در غیر این صورت این وضعیت همچنان ادامه خواهد داشت و با بالا بردن نرخ سوخت و مبارزه با خرده فروشان که منبع امرار معاش بسیاری از مردم است مشکلات حل نمی شود بلکه ناهنجاری های دیگری به بار می آورد.

سهم مردم سراوان از مرز ، بیشتر حوادث ناگوار است
امام‌ جمعه اهل سنت شهرستان سراوان سهم عموم مردم از نعمت مرز در این استان را حوادث تلخ عنوان کرد و ادامه داد: بیشترین نفع برای کسانی است که روزانه سوخت را از مرز سراوان با تانکر به آن سوی مرز می برند و درآمد حاصل از فروش دولتی سوخت که بنام مرزنشینان است و موارد دیگر از درآمد تجارت مرزی شفاف سازی نشده است.

مولوی ساداتی با بیان اینکه برای زیرساخت بازارچه های مرزی هزینه ای نمی شود و فقط اسم بازارچه را یدک می کشد، ورود مراجع قضایی به این موضوع و برخورد قاطعانه را خواست مردم و موجب رضایتمندی بیشتر آنان برشمرد.

 خرده فروشان سوخت و مافیای سوخت
وی با توجه به اینکه کسانی که برای امرار معاش و گذران زندگی به  ناچار چند گالن سوخت حمل می کنند قاچاقچی نیستند، گفت:  بلکه آنهایی قاچاقچی هستند که با استفاده از رانت و روابط نامشروع ؛ در آمد میلیاردی از مرز دارند و همانگونه که رهبر معظم انقلاب و آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه به مسئولان تاکید کردند منظور از مبارزه با قاچاق برخورد با خرده فروشان نیست بلکه با آنهایی است که به صورت گسترده و به معنای واقعی کار قاچاق انجام می دهند که جلوی آنها باید گرفته شود.

امام جمعه اهل سنت سراوان خاطر نشان کرد: مرز نعمت و فرصتی برای شکوفایی و توسعه شهرستان سراوان، استان و حتی کشور است که با نظارت و برنامه ریزی صحیح می تواند برای مردم و دولت مثمر ثمر باشد.

شفاف سازی درآمد سوخت مرزنشینان
مولوی ساداتی با بیان اینکه فروش سهمیه سوخت مرز نشینان سراوان و و پرداخت درآمد حاصله برای خانوارها معلوم نیست ،اضافه کرد: مرز  یک فرصت است اما در حال حاضر برای عموم مردم، شهرستان و کشور خسارت به بار آورده است [ منفعت آن محدود به عده ای است] .

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر دولتمردان برای مردم شغل ایجاد می کردند، سوختبران این همه سختی و مشقت را متحمل نمی شدند و جان خود را به خطر نمی انداختند، این مسائل بارها عنوان شده و انتظار می رود [برای جلوگیری از  آسیبهای بیشتر] متولیان امر اقدام قاطعانه انجام دهند.

مطالب مرتبط:

طالبان: افغانستان به گورستانی برای آمریکایی‌ها تبد

نگرانی شورای مقابله با تروریسم روسیه از کمبود علما

برنامه نابودی داعش؛ آمریکا ده سال، روسیه چهار ماه!

حضور فعال زنان یمنی در مقابله با متجاوزان

موریانه ای به نام سکولاریزم و جهان اسلام(1)

ا

دیدگاه احمد آخوند قربان پور در مورد تکفیر و گروه ه

کشته شدن معاون الجزایری «ابوبکر البغدادی»

تمرین رژه نظامی "روز پیروزی" در روسیه

تبلیغ اسلام در اوکراین

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات