b_300_300_16777215_10_images_photo_2019-05-06_12-17-41.jpg

اساس نیوز : امام جمعه اهل سنت بندر لنگه تاکید کرد سختی ها و مشکلات نباید خللی در عبادات و روزه داری ما ایجاد کند.


به گزارش اساس نیوز شیخ محمد صدیق بهجت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اساس نیوز با تاکید بر فضایل ماه رمضان استفاده بهینه از فرصت های این ماه را راهگشای حل مشکلات دنیای اسلام دانست.

مشروح بیانات این عالم اهل سنت تقدیم کاربران اساس نیوز می گردد:
آمدن رمضان وقوع مجدد یک رویداد مهم معنوی در میان انسان های مومن و ملائک است. بنابراین همه کائنات در آسمان و دنیای اسلام به استقبال آن می شتابند. اگر نگاهی به گذشته بیندازیم درمیابیم که مسلمانان با حداقل امکانات روزه داری می کردند. آب و خوراک به شکل امروزی فراهم نبود و در نقاط گرمسیری که گرما در اکثر ایام سال بیداد می کند، مردم  ساده ترین وسایل را برای افطار تهیه می دیدند.

با این حال سختی های روزگار خللی در عبادتشان پیش نمی آورد. روزه داری در صدر اسلام نیز به همین منوال بود و صحابه گرامی جز خرما و آب برای سحر و افطار خود نداشتند. دنیای اسلام امروز نیز از مشکلات متعددی رنج می برد و برخی کشور های اسلامی شرایط عادی خود را سپری نمی کنند. قحطی و خشکسالی در پاره ای ممالک زندگی را برای ساکنانش سخت کرده است و در این میان انسان خوشبخت کسی است که از امتیاز رمضان بهترین استفاده را ببرد.

با همه این مشکلات باید رمضان را قدر بدانیم تا در نزد خدای متعال رو سفید باشیم. تعلقات دنیوی تا آن حدی خوب است که احتیاجات انسان را برطرف نمایند. اگر ثروت دنیا قرار بود کسی را به خوشبختی برساند، امروز کفار علی الظاهر جزو خوشبخت ترین انسان ها بشمار می رفتند.

هر انسانی یک روز متولد شده و روزی دیگر می میرد. فلسفه وجود رمضان تفکر در چگونگی احوال کسانی است که در مشکلات و سختی ها گذران می کنند. کسی که دائما در رفاه و آسایش باشد پذیرش باور های حقیقی برایش سخت خواهد شد. مردمی که دائما در خوشبختی زندگی می کنند درک درستی از بندگی و شکر گذاری به درگاه خدای متعال ندارند و چنین می پندارند که داشته هایشان بخاطر توانایی شان است.

این قبیل انسان ها لزومی برای عبادت و بندگی نمی بینند و نسبت به گذر عمری که باعث کهولت سن و فرسودگی بدن می شود غفلت می ورزند.
اگاه باشیم که از یک سو در دوران پیشرفت قرار داریم و از سوی دیگر بیگانگان سعی دارند تا با استفاده از ایجاد اختلافات مذهبی و درگیر کردن ملل اسلامی، فرصت عبادت و بندگی را از میان بردارند. رمضان به ما این امکان را می دهد که در حالات رفتاری خود تجدید نظر کرده و در انجام هر کاری رضایت الله تعالی را مد نظر قرار دهیم.

شب های خواندن نماز های نافله را در پیش رو داریم و در روز اوقات بیشتری از ما در مساجد و کلاس های احکام می گذرد. سعی کنیم تعلقات دنیوی را به حال اعتدال در آورده و از امتیاز تفکر استفاده بیشتر ی ببریم. تفکر در مورد اینکه از کجا آمده ابم و به کجا نقل مکان خواهیم نمود.

دستگیری از احوال مستمندان را هدف قرار دهیم و زکات اموال خود را بپردازیم. اکنون که شیاطین بسته شده اند و میل به عبادت در ما بیشتر شده است بخاطر اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شدیم توبه نماییم. فرصت زندگی بسیار کوتاه است و بهشت نصیب کسانی می شود که هر سال خود را به امید دیدار مجدد با رمضان سپری کنند.

مطالب مرتبط:

استعفای 300 پزشک مراکشی در اعتراض به شرایط کاری

تاکید رهبری بر عدم تحریک احساسات اهل تسنن

آماده‌باش گارد ساحلی هندوستان برای مقابله با داعش

وزیر جنگ اسرائیل به نظامیان این رژیم آماده باش داد

درخواست طلاق همسر27 ساله وزیرخارجه عربستان بدلیل ر

ا

دو گروگان دیگر همپیمان داعش درجنوب فیلیپین آزاد شد

ا

خبر مرگ زن جنجالی ازبکستان تکذیب شد

سرويس امنيت فدرال روسيه تلگرام را هك كرد

امام جمعه موقت مهاباد : خانواده ها با تربیت صحیح ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات