b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_4222024.jpg

اساس نیوز : بیانات مولاناسید ابراهیم فاضلی حسینی راجع به فضائل و برکات ماه مبارک رمضان در گفتگو با اساس نیوز ، در واپسین روزهای ماه شعبان و در آستانه بهترین ماه قمری قرار داریم. رمضان ماهی است که مومنان در طول آن خود را بیش از پیش به خداوند متعال نزدیک می بینند. برای رسیدن به مفهوم واقعی رمضان بابد در ابعاد مختلف آن جستجو کرد. اگر به رمضان تنها به عنوان ایامی به منظور امساک از خوردن و آشامیدن نگاه کنیم،نمی توانیم به درک کاملی برسیم.


امساک از خوردن و آشامیدن تنها بخشی از مراحل پی بردن به فضیلت رمضان است، چرا که مومنان راستین ضمن گرامیداشت ابن ایام با برکت، اعمال دیگر مانند قرائت قرآن کریم ، احسان و نیکوکاری، اطعام فقرا و نیازمندان و حسن خلق را در ضمیر خود به تقویت می رسانند. برای رسیدن به مفهوم رمضان ابتدا باید آن را معنا کرد، اینکه بدانیم چرا مومنان واقعی با وجود انکه قدرت های دنیوی مانع از خوردن و آشامیدن نمی بینند، اما در دل خود ترس و خوف از باریتعالی دارند.

این ترس و خوف از جهت دیگر نزدیکی انسان را به ذات متعال بیشتر می کند. در میان ما بندگان و خدای متعال یک خلع واقع می باشد. خلعی که مخلوق نمی تواند خالق خود را به چشم ببیند، ولی در عین حال تمامی معجرات در آسمان ها و زمین نمونه های خوبی برای بزرگی پروردگار بی همتا هستند و می بایست شکرگذار این همه باشیم. شکرگذاری را می توان با خواندن نماز، با روزه داری در بهترین ماه سال قمری، مودت با قرآن کریم بر جای آورد. ماه رمضان عالی ترین فرصت جهت خودسازی و ایمان به ذاتی است که ما را به اوج رستگاری رهنمون می سازد.

عواملی از قبیل ابزار تفکر و اندیشه نعمت هایی هستند که نمی توان برایشان جایگزینی پیدا کرد. اگر انسان دارای فکر نباشد چگونه می تواند به رستگاری برسد.

امید همه انسان های مومن و آزاد اندیش این است که امت اسلامی بتواند ماه ضیافت الهی را با سرافرازی به پایان برساند. لیالی قدر در این ماه قرار دارد و مناسب است تا رمضان را با اندیشیدن به برکات شب قدر آغاز نماییم. بندگی عابد به درگاه معبود و برپایی نماز نفل در شب های رمضان وسیله ارتباط بین مخلوق و خالق است. فرصتی برای طلب بخشش بابت گناهانی که مرتکب شدیم و مغرفت طلبی برای کسانی که سال گذشته امکان بهره مندی از ماه ضیافت الهی را داشتند و امسال این نعمت از آنها گرفته شده است.

مطالب مرتبط:

عقب‌نشینی دولت آمریکا ازتحریم وزیر امور خارجه ایرا

 

احیای امر به معروف و نهی از منکر یکی از راه‌های تر

تلخ ترین تصاویر از درام مهاجران

ا

بازیهای رایانه ای با مضامین اسلام ستیزی

نظامی آمریکایی به چه منظور وارد افغانستان شدند؟

اهانت مغازه دار آمریکایی به مسلمانان و اوباما

ا

فاکس‌نیوز: ترامپ سرانجام مداخله روسیه در حملات سای

درگیری نیروهای روسیه و حامیان بشار اسد در نزدیکی م

نگاهی کوتاه به زندگانی پربار شيخ الحديث مولانا سلي

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات