b_0_0_0_10_images_photo_2019-04-26_21-46-52.jpg
اساس نیوز:حوزه علمیه ربانیه چنارلی در استان گلستان در روزهای گذشته مراسم فارغ التحصیلی طلاب خود را برگزار کرد. یکی از سخنرانان این مراسم مفتی عبدالعزیز حنفی مدیر حوزه علمیه نور سیمین شهر و امام جمعه موقت این شهر بود.


اساس نیوز ترجمه بیانات این عالم شاخص ترکمن را تقدیم کاربران خود می نماید.
خداوند متعال نعمت های زیادی را به بندگانش عطا نموده است.  مهمترین نعمتی که انسان را در دنیا و آخرت به سکون و آرامش می رساند، نعمت ایمان و نعمت اسلام است. اگر این دو نعمت نباشند نعمت های دنیوی علی رغم مزیت های فراوانی که دارند هیچ ارزشی نخواهند داشت.

در دنیای مدرن فعلی با آنکه ممالک غربی در زمینه علوم متعدد به پیشرفت های مهمی دست یافته اند، اما افسردگی و کسالت در میانشان موج می زند. در حال حاضر بالاترین آمار خودکشی از اروپا و آمریکا گزارش می شود. انها که سازنده وسایل رفاه و راحتی هستند خود از راحتی و آسایش محروم می باشند.

پس ایمان نعمتی است که به انسان آرامش و امید به آینده را  بخشده و رفتار اسلامی را ترویج می بخشد. امروزه مشکل برخی جوامع اسلامی که در جوامع ما نیز دیده می شود ضعف ایمان است. صحابی صدر اسلام به خاطر ایمانی که از وجودشان تراوش می کرد در سراسر جهان پراکنده شده و با وجود مشکلات متعدد اسلام را به فرا مرزها صادر کردند، چرا که آنها به نصرت الهی ایمان داشتند.

از آن زمان قرن ها سپری شدتد و امروز کفار پی برده اند که اگر بتوانند ایمان مسلمین را به چالش کشیده و تضعیف نمایند، می توانند به اهداف شوم خود برسند. از نشانه های ضعف در جوامع کنونی خالی بودن مساجد می باشد. والدین فرزندان ما به نام مسلمان شناخته می شوند لیکن اعمال اسلامی در آنها دیده نمی شود.

بدانید که شرط پیروزی بر اهریمن شیطانی قائم بودن به نمازهای یومیه ، نماز شب و پایبندی به روزه در ماه رمضان است. رعایت انصاف در معامله از خصوصیات مسلمان واقعی می باشد.  یک مسلم واقعی در امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی نمی کند. از معرفی کانال ها و سایت های غیر اخلاقی به یکدیگر پرهیز کنیم، زیرا این عوامل در گذشته و حال اسباب ذلت کفار را فراهم کرده اند.

بدون شک بازگشت به دوره شکوه و طلایی در گرو پایبندی در اجرای فرامین الهی و قرآن کریم خواهد بود.

مطالب مرتبط:

انتقاد شدید اردوغان از اعدام ها در مصر

مصرف بیش از حد کوکائین عامل مرگ «هیتلر» بود

اردوغان اس-400 را قویترین سامانه دفاع هوایی در جها

 

آمریکا بیش از 20 پایگاه نظامی درسوریه احداث کرده ا

ترامپ:هفته آینده شکست داعش را بطور رسمی اعلام می ک

ترامپ مصوبه کنگره در مورد قطع حمایت از عربستان را

دیانت ؛ بیت‌کوین با معیارهای اسلام منطبق نیست

نخست وزیر هلند: اگر از زندگی در اینجا راضی نیستید

اهل سنت هراسی و اهداف آن (بازنشر)

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات