b_0_0_0_10_images_b_0_0_0_10_images_0202036656.jpg
اساس نیوز : در دومین هفته از بهار ۹۸ توفیق خدا رفیق راه شد تا جهت رساندن کمک‌های مردمی اهل‌سنت درگز  به سیل زدگان، به همراه دوستان به سمت شمال کشور حرکت کنیم. طبیعت چشم‌نواز‌ و زیبای بهاری در مسیر جاده‌ها، با لطافت خاصی دیدگان ما را نوازش می‌داد.


از خراسان رضوی خارج شده، وارد خراسان شمالی شدیم. کم‌کم ابرهای بهاری ابراز وجود نمودند و با ما همراه شدند و سرانجام در استان سرسبز گلستان، قطره‌قطره بر ما باریدند.

وارد استان گلستان شدیم. استانی که بهار امسال برای بعضی از شهرهای آن، منظره متفاوتی داشت. بارش باران و اتفاقاتی که بعد از آن رخ داد و منجر شد جمع زیادی از مردم این سرزمین دچار خسارت شوند. اینک ما در گلستانیم و در امتداد جاده به سمت مقصد اصلی شهرستان آق‌قلا حرکت می‌کنیم.

وقت نماز عصر به آق‌قلا رسیدیم. در نزدیکی شهر آثار ویرانی سیلاب، و آبی که اطراف جاده را احاطه کرده، قابل مشاهده بود.

آب در بخشی از نقاط شهر فروکش کرده بود، اما هنوز بخش عظیمی از شهر را آب فرا گرفته بود. جهت بازدید از این مناطق با راهنمایی یکی از دوستان عالم آن منطقه به آنجا رفتیم. دیدن این منظره‌ از نزدیک، ما را شگفت‌زده کرد. خانه‌ها و مغازه‌هایی که با گذشت تقریبا ۱۸ روز از وقوع سیل، هنوز آب تا چند سانتیمتر کف آن‌ها را فرا گرفته بود و عبور و مرور فقط با تراکتور و ماشین‌های شاسی‌بلند صورت می‌گرفت و ما نتوانستیم جلوتر برویم. اما چیزی که بیشتر شگفتی و اعجاب ما را برانگیخت، آن روحیه امیدواری مردم بود، که بدون هیچ چشم‌داشتی با تمام توان در کمک‌رسانی به هم می‌کوشیدند و به گرمی از ما استقبال کرده و طلب دعای خیر و عافیت می‌نمودند.

بعد از بازدید از این مناطق، به یکی از مدرسه‌های علمیه رفتیم که تعداد زیادی از خواهران در آنجا مشغول تحصیل علوم دینی هستند که الان به مکانی جهت اسکان سیل زدگان تبدیل شده و مردمی که خانه‌هایشان هنوز در زیر آب است در آنجا سکونت می‌کنند. بعد از دیدار و گفتگو با مسئول این بخش، مقداری از کمک‌های مردمی مورد نیاز را به این مدرسه تحویل دادیم تا مورد استفاده آنها قرار بگیرد.

بعد از این دیدار به خانه برگشتیم و شب را به استراحت پرداختیم.صبح روز بعد، برای دیدار و بازدید از فعالیت‌های موسسه خیریه زاهدان که در شهر آق‌قلا بود، به محل استقرار آنها رفتیم. فعالیت‌های آنها در کمک‌رسانی خوب و مفید بود. تصمیم گرفتیم با راهنمایی و همکاری آنها به منطقه‌ای از شهر که هنوز سیلاب در آنجا فروکش نکرده بود،برویم.و یکی از آنها با ما همراه شد و به آن منطقه رفتیم. باورکردنی نبود حجم بالای آب، بعد از گذشت ۱۹ روز، واقعا بر مردم سنگین بود.

تحمل این مصیبت، و دیدن وسایل خانه که آبگرفته و دیگر قابل استفاده نیست، دل هر بیننده‌ای را به درد می‌آورد خدا از قلب پر درد صاحب خانه بهتر خبر دارد.کمک‌ها را بین نیازمندان توزیع کردیم، اما نیازهای آنان واقعا زیاد بود که قطرات کمک‌های ما هرگز دریای نیازهای آنها را پر نمی‌کرد.

بعد از توزیع کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم، آق‌قلا را به سمت درگز ترک کردیم، امیدواریم که بتوانیم دوباره کمک‌های بیشتری برای تامین نیازهای آنها جمع‌آوری کنیم و به آنان ارسال کنیم. خوشحالیم از اینکه مردم شریف درگز نیز، همچون سایر هموطنان به یاری سیل‌زدگان شتافتند و کوشیدند تا آنان هم در این امر خیر سهمی داشته باشند. اما همانطور که پیشتر گفته شد، نیازهای آنان واقعا زیاد است، می‌طلبد مسئولین نیز علاوه بر مردم گام‌های بلند و محکم‌تری برای کمک به این مردم سیل‌زده بردارند.

مولوی ایل‌نژاد امام جمعه اهل سنت درگز

مطالب مرتبط:

امتناع شیخ الازهر از دیدار با معاون ترامپ

ممنوعیت حضور بانوان محجبه در تفرجگاه‌های مصر

بلژیک ذبح اسلامی و یهودی دام را ممنوع کرد

سفره افطار 3500 نفره بیناد «میراث ما» ترکیه در مسج

مسمومیت ابوبکرالبغدادی و3 رهبردیگر داعش

توقف پخش شبکه سعودی وصال در کویت

تاکید کمیسیر عالی پناهندگان سازمان ملل بر ارزش‌های

یک فعال حقوق زنان در مصر به دو سال زندان محکوم شد

دمپایی ابری ترامپ پرفروش شد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات