b_0_0_0_10_images_57846544.jpg

اساس نیوز: شيخ محمدعلي اميني  مدیر مدرسه دینی سلطان العما بندرلنگه  حادثه تروريستي حمله و كشتار نمازگزاران بيگناه نيوزلند را محكوم كرد.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز شیخ امینی در این خصوص گفت: حادثه تروریستی نیوزلند که به موجب آن عده ی کثیری از نمازگزاران مومن قربانی وپرپر شدند ازهر جهت محکوم ومورد نفرت می باشد.
وی افزود: عامل یا عاملان این حادثه ی دلخراش که مانند دیگر متعصبان فرقه گرا نتوانست عبادت آرام مسلمانان را تحمل نماید نماد کینه  انباشته صلیبی های کینه توز است که  امثال ترامپ و همفکرانش آن را پشتیبانی وهدایت می نمایند  تا بدینوسیله به زعم خود، بیداری اسلامی را مهار نموده و از رشد فزاینده ی اسلام گرایی که به فضل و عنایت الهی بزودی کاخهای آنها را درمی نوردد جلوگیری  بعمل آورند؛ اما اینها  کورخوانده اند و این قبیل  تحرکات نابخردانه نتیجه معکوس خواهد داد.


عبدالرحمان آخوند کُر امام جمعه اهل سنت بندرترکمن نیز با یادآور اینکه دشمانان قصد دارند با اقدامات مشابه مسلمین را وادار به واکنش احساسی نمایند اظهار داشت: می دانیم که دشمنان اسلام با این اقدامات وحشیانه می خواهند ازهر راهی که شده دنیای اسلام را به کنش ها و واکنش های احساسی تشویق  کرده و به همین بهانه  فتنه دیگری را بر سرزمین های اسلامی مسلط  سازند.


این عالم اهل سنت ادامه داد: انتظار می رود حکام اسلامی از طریق دیپلماسی عکس العمل لازم را به این قضیا نشان دهند. درطول تاریخ اسلامی هیچگاه نشده است که امت اسلامی علاقمند به ایجاد جنگ و خونریزی باشند و همواره این دشمنان بودند که اتحاد دنیای اسلام را تحمل نکرده و برعلیه آن دست به خشونت و توطئه زده اند. خواست ما این است که تمامی کشورهای اسلامی با یکدیگر همدل وهمزبان شده و چنین حرکت های ضد اسلامی را با قاطعیت محکوم کنند.


مولوی یوسف خوش دوست امام جمعه اهل سنت مشهد با محکوم کردن اقدام تروریستی در نیوزلند تاکید ورزید: متاسفانه این اقدام تتها برعلیه تعدادی مسلمان بیگناه نبوده و بلکه برعلیه تمام بشریت انجام شده است. امروز تمامی کشورها از آنچه که در رسانه ها به پخش درآمد مکدرشده و می بینید که چگونه حامیان و مدافعان دروغین حقوق بشر را خوار و ذلیل می کنند.
امام جمعه اهل سنت مشهد یادآور شد: باید هوشیاری خود را حفظ کرده و مراقب حیله های دشمن باشیم؛ چرا که تلاش برای تکرار اینگونه  ماجراها ادامه خواهد یافت. خواست اصلی دشمانان اسلام ،ایجاد فتنه و آشوب در جوامع آرام است و بدون شک جهنم ابدی منتظرکسانی خواهد بود که دست به کشتار انسانه ای بیگناه و بی دفاع  می زنند.


امام جمعه اهل سنت مریوان هم با اشاره به اینکه  استکبار جهانی همیشه توطئه‌ها و نقشه‌های زیادی برای نابودی ملت های مسلمان می کشند گفت: نباید ازدسیسه‌ های حامیان تروریست غافل شویم؛ بلکه  باید همواره با بصیرت و هوشیاری دربرابر نقشه‌های آنان ایستادگی کنیم.

ماموستا شیرزادی  ادامه داد:استکبار و دشمنان  دست از سر مسلمانان  برنداشته و قصد برهم زدن آرامش و اتحاد مسلمانان را  دارند. کسانی که تا دیروز جنایت خاورمیانه را به نام مسلمانان می نوشتند درمواجه با جنایت درمسجد مسلمانان نیوزلند سکوت اختیار کرده و ازآن به عنوان یک حادثه یاد می کنند. بنابراین هر یک ازاندیشمندان اسلامی با ابزاری که در دست دارند باید کشتار مسلمانان بی دفاع را محکوم نمایند تا زشتی اقدام تروریستی در نیوزلند بیش ازپیش آشکار گردد.


هیات امنای مسجد جامع اهل سنت توحید مشهد نیز به اقدام تروریستی در نیوزلند واکنش نشان داده و نوشتند: واکنش به موج مهاجرت بهانه ای بیش نیست. ریشه این اقدام های تروریستی در واقع واکنشی  مذبوحانه به موج گسترش اسلام گرایی درغرب است. یک روز با کشیدن کاریکاتورهای توهین آمیز به ساحت رسول الله و روز دیگر با به خاک و خون کشیدن پیروان رسول الله عقده گشایی می کنند.
طبق وعده الهی کلمه الله و نام محمد مصطفی صل الله علیه و آله و سلم بیش از پیش جهانی خواهد شد، هرچند مشرکان و کافران و منافقان را خوش نیاید.


یعقوب شه بخش نویسنده و تحلیگر اهل سنت هم دراینباره گفت: شوک حادثۀ ترور وحشیانۀ مسلمانان مظلوم و بی‌ دفاع  درنیوزیلند همچنان بسیاری از مردم دنیا را که تصاویر دلخراش این حادثه را تماشا کرده‌اند رها نمی ‌کند. این حادثه نشان داد که وحشی‌گری درغرب همچنان چهرۀ وحشتناکی دارد و به شدت بشر امروز را تهدید می‌ کند.
وی تصریح  نمود: نوشته‌های روی خشاب‌ها و اسلحه‌ای که عامل کشتار با آن مسلمانان مظلوم را هدف قرار داد خبر ازآن می‌ دهد که عمق فاجعۀ شهر"کرایست چرچ نیوزیلند"  بیش ازآن چیزی است که ما تصور می‌ کنیم. تک تک آن کلمه‌ها گلوله‌هایی  زهرآگین به قلب امنیت بشر امروز هستند و آنان که داعیه ‌دارصیانت از حقوق بشر را داشته و مسلمانان را ناقض حقوق بشر می ‌دانند حالا باید فکری برای تروریست‌های وحشی غرب بکنند.


این نویسنده اهل سنت افزود: آنها باید بدانند گلوله‌های تعصب‌ و تنفر و نژادپرستی‌، تعصب و تنفر و نژادپرستی به بار می‌آورد و حال جهان را از آنچه است بدتر و بدتر خواهد کرد. مسلمانان هم حالا باید بهتر از گذشته بدانند که اختلافات و چند دستگی‌‌ و مشغول شدن‌ شان با هم چه پیامدهای سهمگینی می‌ تواند داشته باشد. باید باور کنیم  که درشرایط کنونی بیش از پیش به اتحاد، همدلی وهمزبانی نیاز داریم و اگربه خود نیاییم این اتفاقات تلخ متاسفانه  تکرار خواهند شد.

مطالب مرتبط:

امانوئل ماکرون : به سوریه حمله نظامی می کنیم

هرگز نمازخوان حلقه به گوش نخواهیم شد !

دونالد ترامپ: سی.ان.ان منبع اخبار کذب است

احیای امربه معروف و نهی از منکر یکی از راه های ترو

چاووش اوغلو و کری درباره تحولات سوریه گفت و گو کرد

ا

آمریکا: ما آماده ایم تا از مذاکرات صلح میان دولت ا

«بانکداری اسلامی» راه حل تاجیکستان برای خروج از بح

 

فراخوان اسلام‌ستیزان برای تخریب مساجد سیدنی

ارمغان های جنگ عراق وسوریه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات