b_0_0_0_10_images_photo_20190220_194900.jpg

اساس نیوز: در روزهای اخیر رئیس جمهور به همراه تعدادی از وزرا مهمان مردم خونگرم استان هرمزگان بود.وی در این سفر برنامه های مختلفی داشت.

در این سفر فعالان اهل سنت نیز ار فرصت های مختلف ایجاد شده جهت بیان مطالبات و مشکلات خود استفاده کردند.مطلب ذیل یکی از این مطالبات مطرح شده است.

 سخنان آبتین امیری، فعال سیاسی اهل سنت در نشست فعالین سیاسی استان هرمزگان با دکترواعظی، مسوول دفتر رئیس جمهور و رئیس نهاد ریاست جهموری:

جا دارد از تلاش های دکتر روحانی تشکر کنم. کارکردن در شرایط تحریم و فشارهای بین المللی مدیریت خاص خود را می طلبد. در شرایطی که کشور با مشکلات فزاینده روبرو است، در طرح مطالبات باید منطقی بود و نخبگان جامعه ما چنین شرایطی را درک می کنند. مردم ما در استان هرمزگان اعم از بومی و غیر بومی ، زن و مرد ، شیعه و سنی برای حفظ وحدت جامعه خود بطور پیوسته درکناریکدیگر هستند و هیچ مشکلی و توطئه ای نمی تواند این همگرایی را برهم بزند .

  وحدت مذهبی درهرمزگان نه فقط در کشور ما ، بلکه در کل جهان اسلام مثال زدنی است . هرمزگان تنها نقطه ای از جهان اسلام است که شیعه از سنی و سنی از شیعه دفاع می کند. این نوع وحدت در طول تاریخ اسلام بی نظیر بوده است ، و پدران و نیکان ما از قرن ها با خردمندی این اتحاد اجتماعی و مذهبی را برای ما به ارث گذاشته اند.

دربسیاری از انتصابات، نیروهای توانمند ستاد دکتر روحانی و نیروهای نزدیک به دولت ازجایگاه شایسته محروم مانده اند. بسیاری از مدیران استان دیگر انگیزه کار کردن ندارند و سیستم اداری خود را صرف نگهداری پست خود می کنند که این امر به نفع استان و‌ کشور نیست. ازدکترهمتی استاندار هرمزگان به خاطر برخی انتصابات تاریخی اش درحوزه اهل سنت و بانوان تشکر می کنیم.

هرمزگان دراین شرایط نیازمند عدالت جبرانی است.

 ما سال ها در سطوح مختلف مدیریتی فرصت ورود و رشد نیافته ایم. ما درانتصابات استانی و ملی درشرایط برابرمدیریتی قرارنداریم. بسیاری ازنیروهای توانمند ما بدلیل محدودیت های  شکلی و اداری فرصت خدمت را پیدا نمی کنند. دولت برای استان های کمتر برخوردارمثل هرمزگان به عدالت جبرانی روی آورد و امتیازاتی قائل شود تا دست استاندار و وزارتخانه ها برای برخی انتصابات باز شود و امکان استفاده بیشترازنیروهای بومی استفاده شود .

 ازدیدگاه دولت درخصوص نیروهای بومی، نیروهای اهل سنت و نیروهای بانوان تشکر می کنیم، ولی برای اقدامات سازنده تنها نیک اندیشی کافی نیست. هنوز برخی ادارات و نهادهای دولتی، در خصوص انتصابات مربوط به نیروهای اهل سنت و بانوان مقاومت می کنند و این مقاومت در مخالفت با دستورات حاکمیتی صورت می گیرد که نتیجه آن عدم استفاده ازنیروهای توانمند اهل سنت وبانوان است.

انتظارما این است که ادارات دولتی دراستفاده از نیروهای توانمند، بدون درنظرگرفتن هیچ گونه تبعیضی با سیاست کلی دولت همراه شوند.

مطالب مرتبط:

کشیدن صلیب شکسته بر روی دیوار مسجدی در آلمان

مولانا محمد گل ریگی :ظهور مسلک ها و نگرش های مختلف

شرکت جبهه آزادیبخش اسلامی مورو در انتخابات فیلیپین

تونس , 200 سال قبل

ممنوعیت تعالیم قرآنی و اسلامی برای مسلمانان روهینگ

مولانا گرگیج:انسداد حساب افراد خیر صحیح نیست

اینترفکس: استقرار پلیس نظامی ترکیه در ادلب سوریه

پارلمان هلند فروش سلاح به عربستان را ممنوع کرد

براثر انفجار انتحاری در پایتخت سومالی یک سرباز کشت

ا

دیدگاه‌ها   
جلیل
0 #1 جلیل 1397-12-01 16:03
در مورد نمکدان شکستن، غیر از تبعیض در استخدامها میتوان با بررسی رده بندی میزان افراد زیر خط فقر در سال 95 و میزان محرومیت و میزان درآمد متوسط و زیر ساختها در استانهای سنی نشین سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان،گلستان، خراسان شمالی و رضوی و جنوبی و سایر استانهای دارای اقلیت سنی و شهرستانهای مشمول، به نتیجه گیری عادلانه رسید و فهمید که اقدامات جهت رفع تبعیض، بی‌نتیجه بوده و شاید، زیربنایی و زیرساختی نبوده و در نگاه بدبینانه شاید نمایشی بوده!
نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات