b_0_0_0_10_images_eb63149d9c12ea56cb5de9879451c7b7_XL.jpg

اساس نیوز:رئیس جمهور در سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی بر آمادگی ایران برای دفاع از منافع مردم عربستان در برابر تروریسم و مداخلات ابرقدرت ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز دکتر حسن روحانی در آغاز این نشست با تبریک ایام مبارک مولود پیامبر اکرم (ص) گفت:پیامبر اکرم مسیر نور و هدایت را برای همه بشریت روشن کرد و دین اسلام دین احترام به همه انسانها و همه ارزش های والای انسانی است .

حسن روحانی در ادامه با اشاره به شرایط ناگوار منطقه خاورمیانه و بلاد اسلامی افزود:منطق پیامبر ما آزادی انسانها و جوامع انسانی با همه نگرش های فکری بود.این در حالی است که آنچه که امروزغرب و در راس آن آمریکا از ما می خواهد، پذیرش ارزش ها و افکار آنهاست.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد آمریکا فقط به منافع خود فکر می کند و تلاش می کند سایر ملت ها را نیز به مسیر مد نظر خود هدایت نماید.دولتمردان آمریکا محورهمه سیاست های خود را بر حفظ رژیم جعلی اسرائیل بنا گذاشته اند.

دکتر روحانی افزود :مسلمانان باید در برابر زیاده خواهی های آمریکا از هویت دینی و اسلامی خود دفاع کنند.اگر در برابر فشارهای آمریکا تسلیم شویم، این اقدام به مثابه خیانت به باورها و ارش های دینی مان است.ممکن است در این مسیر مشکلاتی نیز ایجاد گردد، اما در نهایت همان گونه قرآن وعده داده است پیروزی و نصرت الهی مال مسلمانان است.

رئیس جمهور در بخش مهمی از سخنان خود با اشاره به وابستگی برخی از کشورهای اسلامی به حمایت های امریکا و حقارت های ناشی از آن، تاکید کرد: ما حاضریم بدون هیچ گونه چشم داشتی با تمام توان از منافع مردم عربستان در برابر تروریسم و مداخلات ابرقدرت ها دفاع کنیم .دولت های منطقه نباید اسیر ایران هراسی گردند.ایران هراس ندارد .اسلام هراس ندارد.

دکتر روحانی در بخش پایانی سخنان شان با اشاره به اهمیت مقوله وحدت عملی افزود : ما باید تلاش کنیم این امر مهم را نه در شعار بلکه در حوزه عمل جامه عمل بپوشانیم.گام های ایجاد وحدت عملی به رسمیت شناختن یکدیگر است.در این زمینه لازم نیست برای تغییر مذهب یک مسلمان تلاش کنیم .به اندازه کافی کافر برای مسلمان کردن وجود دارد.

رئیس جمهور گام بعدی ایجاد وحدت عملی را در توجه به دین و اصل دانستن آن، بجای توجه افراطی بر مذهب دانست. و در نهایت اینکه وحدت یک راهبرد کلان است و نباید به آن به عنوان یک تاکتیک زود گذر بنگریم .

لازم به ذکر است که در مراسم افتتاحیه یس و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که با عنوان قدس محور وحدت برگزار می گردد آیت الله اراکی دبیر کل  مجمع تقریب مذاهب اسلامی ضمن خوشامد گویی به مهمانان بخش هایی از پیام آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله نوری همدانی را خطاب به این نشست قرائت کرد .

در این کنفرانس علاوه بر شخصیت های برجسته خارجی علمای شاخص اهل سنت ایران از جمله مولانا عبدالحمید،مولانا فاضلی مهر ،ماموستا قادری ،مولانا توکلی ،آخوند میرزاعلی و آخوند قدیری و ...حضور دارند.

 خبرنگار اعزامی اساس نیوز به کنفرانس

 

مطالب مرتبط:

سخنان مولانا عبدالحمید در مسجد مکی زاهدان

اعتراض مجدد لیبی به فرانسه

 

احداث تأسیسات جدید نظامی در ساحل ترکمنی خزر

آمادگی آمریکا برای تشکیل نیروی 60 الی 65 هزار نفره

پارلمان فیلیپین برای تصویب روز حجاب تصمیم می گیرد

انفجار در پارلمان افغانستان/ طالبان مسوولیت حمله ر

ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه 12 پایگاه نظامی برای

دولت آلمان به دنبال بازگرداندن پناهجویان کشورهای آ

ا

ساخت بیمارستان برای مسلمانان روهینگیا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات