b_0_0_0_10_images_IMG_4157.jpg

Asasnews :ماموستا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در دیدار با هیات خبری سایت اساس نیوز که در دفتر ایشان صورت گرفت با اظهار خوشنودی از سفر نویسندگان و خبرنگاران این سایت به استان کرمانشاه گفت: «در این استان اهل سنت  با اتحاد و برابری در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته و در مواجه با مشکلات یار و یاور هم بوده اند. البته تلاش های بسیاری نیز برای تقویت این همدلی و همبستگی صورت گرفته و شرایط کنونی نتیجه همکاری مردم با علما و مسوولین ذیربط می باشد».

ماموستا محمدی افزود: «در مجموعه استان کرمانشاه، سکان مدیریت چهار فرمانداری بر عهده اهل سنت  گذاشته شده است و مسوولین بومی و غیر بومی در زمینه های مختلف همسو و هم فکر می باشند. اهل سنت کشور جزو ارکان پاک و صادق کشور بشمار می روند و هیچ  رفتار به دور از شان  در عملکردشان به چشم نمی خورد».

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در خصوص دلایل بروز مشکلات کنونی جهان اسلام اظهار داشت: «در دورانی که  فرماندهی قوای اسلام در دست نبی مکرم اسلام و اصحاب ایشان بود، وحدت در سراسر ممالک اسلامی  حاکم بود و هیچ یک از آن بزرگوران، دنبال فتنه، توطئه و نفاق نبوده و حرکتی که به ضرر دین باشد انجام نمی دادند. دشمنان نیز از زمان طلوع خورشید نبوت به تکاپو در آمدند، تا با  رسالت  دین اسلام به مقابله بپردازند. اکنون که بحمدالله نظام اسلامی در کشورمان برقرارمی باشد، با تبعیت از قرآن کریم و سنت  پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم، به لطف رهبری دانا و مسوولین توانا در امور مختلف موفق و سربلند بوده ایم؛ اما در سایر ممالک می بینیم که گروه ها و فرقه های متعددی به نام اسلام ادعای  حکومت کرده و عامل بروز مشکلات کنونی شده اند».

ماموستا محمدی یکی از مشکلات دنیای اسلام را طرح انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس دانست و ادامه داد: «انتقال سفارت آمریکا که با حمایت و موافقت برخی دول اسلامی انجام گردید مایه ننگ دنیای اسلام است. آمریکا و اسرائیل  فکری جز دشمنی با اسلام در سر ندارند. آمریکا کشوری است  که در زمان های متعدد  دست از دشمنی با ملت های مظلوم بر نداشته و تلاش می کند با نفوذ در میان صفوف متحد مسلمانان، اختلاف افکنی نماید. پس تنها راه خنثی کردن فتنه دشمنان، همدلی و همزبانی ممالک اسلامی است».

این عالم اهل سنت تاکید کرد: «در عید فطر امسال شاهد بودیم که بیش از یک میلیارد مسلمان در یک روز، نماز خواندند. اگر این تعداد امت اسلامی تصمیم بگیرند در برابر کفرجهانی حلقه اتحاد ببندند، مطمئن باشید که هیچ قدرتی یارای مقابله با صفوف مسلمین را نخواهد داشت. کسانی که  با آمریکا و اسرائیل دست دوستی داده و در صدد حمایت از اعمال ننگین آنها برآمده اند باید پاسخگوی اعمال شان باشند».

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه در زمینه شرایط جوانان جامعه خاطر نشان ساخت: «موهبت بسیار بزرگی است که جوانان ما در میان امت اسلامی قرار گرفته اند و برای این نعمت  نمی توان نمونه مشابه ای قائل شد. هر عضو از امت اسلامی باید زندگی خود را بر اساس دستورات قرآن کریم و سنت رسول گرامی اسلام پایه ریزی کنند؛ زیرا رستگاری ما به پیروی از دستورات الهی  بستگی دارد. خوشبختانه فعالیت های خوبی در مساجد کشور برنامه ریزی و اجرا می شوند و فرصت خوبی فراهم است تا جوان ما  ضمن  برقراری  ارتباط با علمای خود، در بحث های دینی مشارکت همه جانبه داشته باشند. والدین باید فرزندان شان را بر اساس آموزه ها و احکام اسلامی تربیت کنند. مسلما به کار بستن احادیث نبوی بهترین گره گشا برای امور زندگی  جوانان ما خواهد بود».

b_0_0_0_10_images_IMG_3941.jpg

خبرنگار: طاهر جانی       

مطالب مرتبط:

آمادگی مسکو برای میانجیگری بین اعراب و ایران

رییس جدید سازمان سیا؛ افسر اطلاعاتی زن با گذشته‌ای

حکم جدید داعش ازدواج مردان قبل از بیست سالگی

مسلمانان در اتریش روزگار سختی را می گذرانند

31 هزار تروریست بیگانه در عراق و سوریه

آیا داعش در حال فروپاشی است؟

ماموستا ثنایی: کفار بصورت مستمر در پی اختلاف افکنی

 

دست های پشت پرده برای آغاز درگیری ایران و آمریکا

دستور شاه عربستان برای محاکمه فعال سیاسی و مجری

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات