b_0_0_0_10_images_ContactSheet001.jpg

اساس نیوز: همایش «بررسی آسیب های تفکرات افراطی در جامعه اسلامی» با حضور علما و شخصیت های سیاسی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهرستان جوانرود برگزار شد.


در این همایش ماموستا ملا احمد فخری، امام جمعه جوانرود ضمن خوش آمد گویی به حاضران، بیان کرد: «زمانی که خداوند متعال، انسان را از خاک به وجود آورد، شیطان لعین به نفس خود مغرور شده و سر به نافرمانی گذاشت؛ چرا که آدم علیه السلام بر ملائکه برتری یافت و از این رو شیطان دست به نافرمانی زده و از بارگاه الهی رانده شد».

ماموستا فحری با تاکید بر این نکته که دشمنان اسلام به صورت مستمر درحال دسیسه چینی علیه علمای دنیای اسلام هستند، افزود: «مسلما این دسیسه ها با لطف و عنایت باریتعالی به نتیجه نخواهد رسید. کفار در صدر اسلام و پیش از آن نیز تلاش می کردند با انجام توطئه، انبیا الهی را از سر راه خود بردارند که نقشه قتل نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم جزو این اقدامات است. هدف پیامبران، آگاهی مردم از مسائل دین بود تا مسیر را اشتباه نرفته و به نوکری شیطان درنیایند».

امام جمعه جوانرود با بیان اینکه امروز سران برخی ممالک اسلامی خود را بی نیاز از دیگران می دانند، متذکر شد: «عزت کشورهای اسلامی در گرو وحدت و انسجام اسلامی قرار دارد. کشورهایی هستند که نیاز مبرم به کمک برادران دینی خود دارند و وظیفه ما است تا به آنها یاری برسانیم. بدون شک نظام اسلامی ما فرصت مناسبی را برای بیداری جهان اسلام فراهم آورده است و کسانی که خدای متعال را حامی خود بدانند، هیچ باکی از دشمنان اسلام نخواهند داشت».

در ادامه این مراسم، ماموستا اقبال بهمنی رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج با بیان این مطلب که هرگاه حقیقتی وجود داشته باشد، ناحق نیز خواهد بود، به مواردی چند درباره انبیا الهی پرداخته و اظهار داشت: «زمانی که حضرت موسی علیه السلام برای عبادت خدای متعال مدتی از میان قوم خود رفت، آنها تندیس گاو سامری را ساخته و به راز و نیاز با آن مشغول شدند. در زمان نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم نیز فردی به نام مسلمیه کذاب ادعای پیامبری نمود».

 ماموستا بهمنی ادامه داد: «هرگاه حرکتی حقیقی در راستای دین اسلام انجام گرفت، دشمنان در جهت کم رنگ کردن آن، شروع به سدسازی و مانع تراشی می کردند. در عصر کنونی  دشمن همواره سعی دارد با صرف بودجه های کلان در مقابل دین اسلام ایستادگی کند و این مسئله از زمان صدر اسلام وجود داشته و دارد».

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج تصریح کرد: «امروزه همه ما می دانیم که هرگاه بودجه ای در کنگره کشور آمریکا به تصویب می رسد، قسمتی ازآن برای مبارزه با حرکت های اسلامی تخصیص می یابد. مشرکان صدر اسلام، در ایامی که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم حامی مهمی نداشت، ایشان و یارانش را تحت محاصره اقتصادی قرار دادند و درحال حاضر نیز دولت آمریکا با اعمال تحریم بر علیه ایران اسلامی تلاش دارد مردم ما را به انزوا بکشاند».

این عالم اهل سنت، ثمره به بار نشستن انقلاب اسلامی را رشد اسلام در سرتاسر جهان دانست و یادآور شد: «یهود و نصارا که از دشمنان دیرینه دنیای اسلام بشمار می روند، می کوشند تا به هرنحو ممکن جلوی گسترش دین الهی را بگیرند. البته همه ما می دانیم که اسلام، دین برحق است و بنا به فرموده قرآن کریم، دشمنان یهودی و هم پیمانان آنان، به هیچ عنوان در راه اهداف پلید خود موفق نخواهند شد».

ماموستا بهمنی با اشاره به سفرهای اخیر نخست وزیر اسرائیل به کشورهای اروپایی خاطر نشان ساخت: «نتانیاهو می کوشد سران کشورهای اروپایی را بر علیه ملت ایران ترغیب کند. آرزوی وی، حمله کشورهای غربی به ایران در جهت نابودی اسلام و همچنین تضعیف دین الهی در سراسر جهان، با انجام جنگ های بیشتراست».

وی، گروه های خوارج و دسته جات افراطی را جزو جریانات تکفیری خواند و افزود: «تکفیر، مال، جان و ناموس اهل قبله را حلال می داند. تکفیری ها به این بهانه، ضربه جبران ناپذیری به پیکره دنیای اسلام وارد کرده اند. آنان، کشورهای اسلامی را درگیر یکدیگر ساخته و دین اسلام را دین خشونت معرفی می کنند».

ماموستا بهمنی با اشاره به وظیفه خطیر علما تاکید نمود: «وظیفه علما، اصلاح امور مردم در جامعه اسلامی است و جریانات تکفیری مخالف پیشرفت و صدور اسلام به ممالک دوردست هستند. لذا می توانیم از طریق تقویت حوزه های علمیه مانع رشد جریانات تکفیری شویم».

در بخش دیگر این مراسم دکتر محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه با تاکید بر نقش مقوله امنیت در جذب سرمایه و ایجاد فرصت های شغلی افزود: «منطقه اورامانات از ظرفیت های بی نظیری برای جذب گردشگر برخوردار است و فعالیت های مخل امنیت دراین منطقه باعث تشدید مشکلات اقتصادی مردم خواهد شد. تضعیف جمهوری اسلامی ایران، مهمترین هدف و محور سیاست های آمریکا در خاورمیانه بوده و بسیاری از مشکلات کنونی با این هدف ایجاد شده است».

دراین مراسم همچنین آرش لهونی، فرماندار اهل سنت جوانرود طی سخنان کوتاهی گفت: «علمای منطقه اورامانات همواره بر مسیر اعتدال و میانه روی بوده اند و اهل سنت این منطقه در راه حفاظت از مرزهای کشور، شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند. با توجه به نقش و جایگاه بی بدیل علما در جامعه، این بزرگواران در تبیین آثار مخرب فعالیت گروه های افراطی نقش اساسی دارند».
خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

دورویی آمریکا در قبال ترکیه در جنگ سوریه

تونس میلیون ها دلار را به خاطر حملات تروریستی از د

ترکیه بورسیه تحصیلی به دانشجویان مسلمان آراکانی اع

امت اسلامی با حفظ وحدت و همدلی قدرت واحدی در برابر

مسئول مذهبی بلژیک ، خواستار تعطیلی کامل مسجد بزرگ

ماموستا سيد احسن حسينی: تنها با تكيه بر وحدت می ت

کمک چندهزار دلاری مسلمانان اوکلاهاما به نیازمندان

 

عربستان و استراتژی کرگدن وحشی

مولانا توکلی :تغییرات فصول و دگرگونی طبیعت جلوه قد

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز