b_0_0_0_10_images_movahhedi.jpg

اساس نیوز: مدرس حوزه علمیه احناف خواف، اهمیت و جایگاه «سنت پیامبر» را در میان مسلمانان مورد تاکید قرار داد. به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی موحدی درجمع تعدادی از معتکفین  مصلی اهل سنت خواف، داشتن اخلاص را ملاک موفقیت در هر کاری دانست و گفت: «کسانی که در اعتکاف حضور به هم می رسانند برای کارشان دلیل دارند و این دلیل برای اشخاص معتکف معلوم و مشخص می باشد؛ اما اصل درهرعمل هدف و نیت است، نه مکانی که در آن بسر می بریم. یعنی درهرعبادت، اول نیت و بعد خود عبادت ملاک می باشد. عبدالله بن مسعود رضی الله عنه می فرماید، هیچ گفته‌ ای و هیچ رفتار و عمل و نیتی درست نیست، مگر اینکه بر اساس سنت پیامبر باشد».

 

مولوی موحدی افزود: «سنت الهی این است که هیچ کس بدون اخلاص نمی ‌تواند موفق باشد وهیچ عملی بدون اخلاص ارزشی نخواهد داشت. مهاجر واقعی کسی است که خودش را از منهیات الهی دور گرداند. مهاجرین به همین دلیل از مکه مکرمه هجرت نمودند. مفتی محمد تقی عثمانی می‌گوید، با فاصله گرفتن از پیامبر و ترک کردن روش اعتقادی، عبادی، رفتاری و عملی رسول خدا اراده کردیم که دل دشمنان خودمان را شاد نمایید، حال نه تنها که آنها راضی نشدند، بلکه هرازچند گاهی به یکی از کشورهای اسلامی حمله کرده و شروع به کشتار مسلمانان می‌ کنند».

 

وی با بیان اینکه ما با فرهنگ غرب و شرق که ضد انسانیت است مخالف هستیم اظهار داشت: «هدف از اعتکاف شما سروران به خاطر اتصال با خدا و رسول خدا است و این کار با یک هفته و یا ده روز انجام نخواهد شد، بلکه در همه طول سال از هر چیزی که ما را از خدای متعال و رسول خدا دور می‌ گرداند، نباید ارتباط برقرارکنیم. هنگامی که بحث سنت پیش می‌آید، برخی فکر می ‌کنند هدف این است که با دست راست غذا بخوریم و با پای چپ از مسجد خارج شویم. درست است که انجام این اعمل جزو سنت می باشند، ولی اصل سنت این است که اعتقاد ما مانند اعتقاد نبی مکرم اسلام باشد».

 

مدرس حوزه علمیه احناف خواف ادامه داد: «اخلاص با اطاعت به دست می ‌آید و اطاعت یعنی فرمان برداری از خدای متعال و رسول گرامی صلی الله علیه و آله وسلم. بنابراین هر کس که با رعایت همه جوانب از رب العالمین و پیامبر اسلام اطاعت نمود، قطعا اخلاص در وجودش خواهد آمد. بدترین افراد کسانی هستند که اخلاص دارند؛ ولی اطاعت نمی‌ کنند. مفسرین بیان نموده‌اند، اگر کسی مقدار کمی از زکاتش را نپردازد، آن مقدار کم در روز قیامت به صورت هفتاد سیخ آهنی در آتش جهنم سرخ شده و بر بدن فرد قرار داده خواهد شد».

 

مولوی موحدی متذکر شد: کسانی که از سنت و دستور پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم مخالفت می ‌کنند باید از فتنه وعذابی که ممکن است بر سرشان بیاید ترسیده و برحذر باشند. مولانا نعمت الله می فرماید، ما انسان ها طوری زندگی می‌ کنیم که اگر دو روز را به عبادت بگذرانیم، منتظر وحی می مانیم. برخی ها به اسم تصوف بزرگترین ضربه ‌ها را به اسلام زده‌ و بدعت‌ها یی را به وجود آورده‌اند. بایزید بسطامی رحمت الله علیه می‌گوید، اگر شخصی را به صورت چهارزانو نشسته در آسمان دیدید، کارش را درصورتی که یک سنت را ترک نموده است، تأیید ننمایید».

 

این عالم اهل سنت یادآور شد: «عده ای بودند که در زمان رسول خدا گفتند، ما خدا را دوست داریم و خداوند متعال این آیه را نازل فرمود: نشانه دوستی خداوند با انسان، اتباع و پیروی از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم است. مشرکین امروز خود را موحد تصور کرده و خیال می‌ کنند که خداپرست هستند، حال آنکه خداوند متعال این ایمان را قبول ندارد، زیرا بر سنت و روش پیامبرصلی الله علیه و آله وسلم نیست».

 

مولوی موحدی تاکید کرد: «اعتکاف سنت رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم است و می بایست با عشق به ایشان انجام گیرد. اصل این است که مسلمان به سنت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم عمل کند و خودش را به شکل ایشان دربیاورد، نه اینکه فقط عمامه بر سر گذاشته  و زکات مردم را جمع ‌آوری نماید. بدانید که پیروان واقعی پیامبر اهل‌بیت ایشان خواهند بود».

 

سخنران اعتکاف مصلی اهل سنت خواف همچنین گفت: «سعی کنیم فرزندان خود را با روش و سنت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم نام گذاری کنیم تا در روز قیامت از نام شان شرمنده نباشیم. علامه طیبی می‌گوید، کوتاه کردن سبیل‌ از سنت‌های نبی مکرم اسلام است و ترک کردن این سنت، باعث محرومیت از یک اجر عظیم خواهد شد و وای به حال فردی که ترک سنت می کند که این کار دین و ایمانش را نابود خواهد کرد. اگر استقامت داشته باشیم، خداوند متعال دین و همه وجود ما را حفاظت خواهد نمود. سنت از قلب ما شروع  شده و به قالب ما نیز ختم می ‌گردد. اتباع از سنت پیامبر اسلام باعث هدایت می‌ شود و اهدنا الصراط المستقیم با اطاعت ایشان پذیرفته خواهد شد».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

دردسرساز شدن یک پیام ضد اسلامی

هیولای پرنده دریای خزر

گزارش تصویری مراسم فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه س

دغدغه های علمای اهل سنت نسبت به فعالیت های گروه ها

 

یک ویروس اینترنتی حساب های بانکی شهروندان قزاقستان

بادختر بچه ها ازدواج کنید و پاداش بگیرید

ا

روسیه مسلمانان کریمه را تحت فشار قرار داده است

​فیسبوک محله های صهیونیستی را به نقشه قدس اضافه کر

علی آخوند آرخی :شبهه اندازی در مورد صحابه پیامبر ص

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز