b_0_0_0_10_images_24819255665.jpg

اساس نیوز: مولوی حسن فاضلی مهر امام جمعه مسجد جامع اهل سنت توحید مشهد عموم مردم مسلمان  را به راهپیمایی روز قدس فرا خواند.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز مولوی فاضلی مهر در گفتگو با خبرنگار اساس نیوز گفت: «مومنان خداجو در روزهای ماه مبارك رمضان رنج گرسنگی و تشنگی را تجربه و در شب ها به طاعت و شب زنده داری و راز و نیاز می پردازند تا خود را لایق پذیرش درگاه بی شریك گردانند تا آن گاه که صبح فرا می رسد.نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم می فرماید،هركس داد مظلوم را از ظالم بگیرد،در بهشت با من یاور و همنشین باشد».

وی افزود: «این گونه است كه هیچ مسلمانی ستم دژخیمان غاصب صهیونیستی را كه امروز بر مردم و سرزمین مقدس فلسطین روا داشته اند،تاب نمی آورد .مسلمانان فلسطینی غیرت دینی،تعصب،انسان دوستی و خشم ظلم ستیزی شان راهمچنان ‌‌‌درسینه ‌و جان خویش نگاه داشته اند و سازش با رژیم قاتل كودك و زن و بیگناهان را نخواهد پذیرفت».

امام جمعه مسجد جامع توحید اهل سنت مشهد ادامه داد: «مردم مسلمان فلسطین درس آموخته ی‌ مكتب جهاد و شهادت  هستند و پیروان امامی كه با درایت و آینده نگری،آخرین جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان روز قدس انتخاب نمود تا مومنان به وجود این غده سرطانی و این رژیم منحوس عادت نكنند و در سراسر جهان این شعله برافروخته زبانه كشد و مردم  آزاد اندیش ضمن برپایی تظاهرات و فریاد مرگ براسرائیل و با یادآوری به خود و مجامع جهانی این ظلم آشكار تروریسم دولتی اسرائیل را بار دیگر عیان كنند».

مولوی فاضلی مهر تاکید کرد: ما مردم مسلمان و روزه دار اهل سنت مشهد امسال نیز همگام با سایر برادران و خواهران ایمانی خود در راهپیمایی پرشكوه روز جهانی قدس شركت می کنیم و یك صدا فریاد دفاع از مظلومان فلسطین را سرداده و خواهان آزادی قبله اول مسلمین جهان می باشیم».

 حاج امان دردی آخوند یزدانی امام جماعت مسجد ابوحنیفه بجنورد نیز درگفتگو با اساس نیوز، ضمن قرائت متن بیانیه  عنوان نمود «روز قدس روز بزرگی است که حضرت امام خمینی(ره) با مشخص کردن آن کاری کرد که هیچ یک از انسان‌های آزادی‌خواه دنیا،قدس را فراموش نکنند. مسئله فلسطین یک اولویت است و این کشور باید از دست رژیم اشغالگر اسرائیل آزاد شود.رهایی قدس یک آرمان بزرگ است که نه تنها شیعه و سنی نمی‌شناسد،بلکه مسئله درد بزرگ امت اسلام محسوب می‌شود».

وی خاطر نشان ساخت:«اسرائیل غاصب با زیاده‌خواهی بیش از نیم قرن است که کشور مسلمان فلسطین را در تصرف خود درآورده و زنان،کودکان و مردم بی‌گناه را در مجازات حق‌خواهی،قلع و قمع می‌کند؛اما به طور حتم در آینده نه چندان دور جزای این اعمال ننگین خود را خواهد دید. صهیونیست‌ها عملاً با غصب فلسطین،دست به نسل‌کشی ‌زده‌اند و بدین جهت همه مسلمانان باید دربرابر این فجایع احساس مسئولیت کرده  و در روز قدس که نماد خیزش در برابر ظلم اسرائیل است،حضور پرشور و گسترده‌ای داشته باشند».

آخوند یزدانی  با بیان اینکه  حضور یکپارچه مردم و مذاهب اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس می تواند دشمن را از حساب بازکردن روی هر تهدیدی علیه ملت های مسلمان منصرف کرده و بار دیگر دل سیاه شان را از فریادهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا بلرزاند،تاکید ورزید:«ما علمای اهل سنت بجنورد،جنايت اشغالگران و حاميان غربي آنان را محكوم نموده و همگام با مردم شریف ايران اسلامي در راهپيمايي باشكوه روز قدس حضور     می یابیم. ضمنا ازآحاد مردم هميشه در صحنه و روزه دار دعوت مي کنیم با حضور چشمگیر،حماسی و قدرتمندانه خود در راهپيمايي روز جهاني قدس،لرزه بر اندام پوشالي استکبارجهانی و رژيم غاصب اسرائیل بياندازند».

حاج نظر آخوند رستگاری مدیر مدرسه علمیه رحیمی روستای بگ پولاد هم  طی سخنانی دراین خصوص اظهار داشت:«انشاالله ملت مظلوم فلسطین در مقابل اسرائیل غاصب پیروز خواهد شد، چون حامی آن رهبر معظم انقلاب و مردم ایران اسلامی هستند. اسرائیل کودک کش و جنایتکار با کشور ما ایران دشمنی دیرینه دارد؛ چرا که  با قاطعیت تمام از حقوق مظلومین و ستمدیده گان فلسطینی  حمایت می کند».

 مدیر مدرسه علمیه رحیمی رازو جرگلان یاد آور شد: «ایران اسلامی  با دعوت امت های اسلامی به حضور و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، در مقابل جنایت های خصمانه استکبار واسرائیل آدم کش ایستاده  و پاسخ کوبنده ای به آنها  خواهد داد. بنابراین  امسال نیز همچون سال های گذشته اهل سنت خراسان شمالی، اعم از ائمه جمعه، جماعت، مدیران،مدرسین و …حضوری تاریخی و به یادماندنی در راهپیمایی روز قدس  داشته  و با این حضور از آرمان های امام راحل، از حقوق ملت ستمدیده فلسطین  در راستای دفاع از مظلومین جهان حمایت و دفاع خواهند کرد. ما به دشمنان دین مبین اسلام ثابت  می کنیم  که هرگز از وحدت و اتحاد دست برنمی داریم».

حاج محمد آخوند خادمی امام جمعه و مدرس مدرسه علمیه کهنه جلگه از توابع مانه و سملقان  هم در حمایت از ملت مظلوم فلسطین با بیان  اینکه  روز قدس پیام های بسیاری برای مردم جهان به ویژه استکبار دارد،گفت:«حضور برادران شیعه و سنی و سایر مذاهب در یک صف واحد در راهپیمایی روز قدس  این مسئله را ثابت می کند  که روز قدس روز برادری و برابری و الگوی مناسبی برای وحدت امت های اسلامی است. حضور مردم در روز جهانی قدس امسال، قطعا با شکوه تر از سال گذشته برگزار شده و به دشمنان اسلام ثابت خواهد کرد که توطئه های آنان، جایی در این کشور و سایر ممالک  اسلامی ندارد».

 وی با اشاره به اینکه ملت ایران با هوشیاری و همدلی حمایت خود را از مسلمانان به ویژه ملت مظلوم فلسطین ابراز داشته  خاطر نشان ساخت:« برپایی راهپیمایی روز جهانی قدس، نماد محکومیت جنایات صهیونیسم است و لذا باید صدای اعتراض مسلمانان در سراسر دنیا علیه رژیم غاصب صهیونیستی بیش تر از گذشته بلند شود.اهل سنت خراسان شمالی، در راهپیمایی روز جهانی قدس، حضوری  پر شور داشته  و به رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری لبیک خواهند گفت.انشاالله این حضور تمامی توطئه های دشمنان قرآن را، خنثی  کرده  کرد و رنگین کمانی از وحدت وهمدلی  را برای کوری چشم دشمنان به نمایش می گذارند».

خبرنگار: طاهر جانی

 

مطالب مرتبط:

رئیس جمهور ونزوئلا:کاری می‌کنم که اردوغان نکرد

مولانا فاروقی :رمضان سرشار از درس های انسان ساز اس

انتقاد بی‌سابقۀ جان کری از صهیونیست‌ها

تعطیلی ۳ روزه مساجد بدلیل برگزاری مسابقات کریکت پا

افزایش شمار قربانیان حمله انتحاری در افغانستان

یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

اهداف ترامپ از سفر به عربستان

درخواست پناهندگی نظامیان ترک ناتو ازکشورهای عضو

ا

مشعل: به‌ جهاد و مقاومت تا آزادسازی فلسطین ادامه م

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز