b_0_0_0_10_images_IMG_2349.jpg

اساس نیوز: حمید میرزاعلی سرپرست و نمایندگی روزنامه ایران در استان گلستان رسانه ها را پل ارتباطی بین مردم و مسئولین دانست.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، درجریان سومین نشست از نشست های موسسه اساس جهان اسلام که اخیرا با شرکت فعالان رسانه ای و مطبوعات استان گلستان در محل این موسسه به انجام رسید، حمید میرزاعلی از روزنامه نگاران کهنه کار و قدیمی استان گلستان با بیان وظایف خبرنگاران در عرصه اجتماعی گفت: «درعصر کنونی وظیفه خطیر نشریات، رسانه ها و خبرنگاران بسیار عریض، طویل و سنگین است و نمی توان آن را با مسئولیت های دیگر مقایسه نمود.اهل رسانه با مسئولیت های سنگینی که بر دوش دارند همسو با دین و نظام اسلامی می توانند در سطوح بین المللی اثرگذار باشند.

پس ما خبرنگاران رسانه ضمن آن که امانتدار نظام اسلامی به شمار می رویم، می بایست درجهت فرهنگ سازی این رسالت خطیر در درون خانه و جامعه تلاش نماییم. یک خبرنگار وظیفه دارد واقعیت های جامعه را بدون دخیل نمودن مسائل قومیتی و سیاسی رعایت کلیه شئونات اخلاقی و انسانی به اطلاع مخاطبانش برساند».

میرزاعلی معرفی مشاور اقوام در نهاد ریاست جمهوری را به جهت درمیان گذاشتن مسائل و مشکلات مردم با مسئولین دولت را حرکتی به جا و شایسته دانست و افزود: «خوشبختانه  تمامی اقوام و طوایف اهل سنت استان گلستان در همه ادوار و حتی  پیش از انقلاب اسلامی نسبت به ارزش های دینی شان پایبندی کامل  نشان داده اند. دراین راستا نظام ایران اسلامی با بها بخشی و اعتماد به  توانمندی قومیت های داخلی و از جمله نخبگان بانو، آنها  را درسمت های  حساس همچون در راس فرمانداری ها، شهرداری ها، روسای ادارات و مدارس به کار گرفته است».

این روزنامه نگار اهل سنت با بیان پیشرفت های حاصل شده در طی یک دهه گذشته اظهار داشت: «از سوی دیگر ارتقاء منطقه اینچه برون به منطقه آزاد تجاری نشان دهنده نگاه ویژه مسئولین به استان گلستان است. ضمن آنکه تمامی روستاهای استان گلستان و حتی تا دورترین روستاها از نعمت برق، آب آشامیدنی وگاز برخوردار شده و از این نظر مشکل خاصی مشاهده نمی شود. لذا بهره مندی مردم از این امکانات، توجه مسئولین محترم دولت و نمایندگان مجلس به ساکنین مناطق مختلف را می رساند».

سرپرست روزنامه ایران در استان گلستان، خبرنگاران را جزو امانتداران نظامی اسلامی یاد کرد و ادامه داد: «خبرنگاران باید فرهنگ های ارزشمند اسلامی را به نسل جوان حال حاضر و نسل های آینده انتقال دهند. امروز فضای مجازی متاسفانه به مهمترین دغدغه های خانواده های ایرانی تبدیل شده است. شرایط به نحوی است که فرزندان ما از داخل یک اتاق بسته و با استفاده از فضای مجازی می توانند به همه نقاط دنیا سرکشی نمایند و این زنگ خطری است که می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد».

  میرزاعلی خاطر نشان ساخت: « استان ما در فضای واقعی جامعه از بالاترین درصد امنیت برخوردار است و همت مضاعف می طلبد تا همه  دستگاه های دولتی و اجرایی با ایجاد اشتغالزایی، جامعه را از گزند آسیب های اجتماعی دور نگه دارند. درحال حاضر معضل بیکاری شرایطی فراهم آورده است تا آن دسته از جوانان که  درآمد ثابتی ندارند اوقات ارزشمندشان را در این فضا  گذرانده  و گرفتار بسیاری از ناهنجاری های جبران ناپذیر بعدی شوند. پس باید بر توانایی نسل جوان خود باور داشته و همانطور که در پس از انقلاب اسلامی در بسیاری زمینه ها به خود کفایی دست یافتیم می توانیم دست به دست هم داده و معضل بیکاری را ریشه کن سازیم.

خبرنگار: طاهر جانی

 

 

 

مطالب مرتبط:

آمار هولناک جنایات یک ماهه صهیونیستها در فلسطین

روزنامه لوموند:سردار سلیمانی قوی ترین مرد خاورمیان

خیانت های خلافت داعش به جامعه اسلامی

تحمل پذیری و رعایت آداب مباحثه در تعالیم اسلامی

روسیه ارتش عراق را برای مبارزه با داعش تجهیز می‌کن

ا

میثاق امت از رویا تا واقعیت

فرمانده ارتش پاکستان حکم اعدام ۱۱ عضو طالبان را تا

استخدام مزدوران افغانی توسط ارمنستان برای جنگ در ق

حماس: اجازه ورود نمایندگان کنست به مسجد الاقصی اقد

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز