b_0_0_0_10_images_54564545.jpg

اساس نیوز: در دومین نشست از سلسله نشست های علما و اساتید دانشگاهی اهل سنت با موضوع بررسی مسائل جهان اسلام درمحل موسسه اساس جهان اسلام عبا آخوند محمد نژاد درگیر کردن فرقه های اسلامی را از اهداف اصلی دشمن برشمرد.


به گزارش خبرنگار اساس نیوز وی در ابتدای سخنان خود در این نشست گفت: «بزرگترین مشکل جهان اسلام ایجاد شکاف بزرگ در میان مسلمین است. این شکاف باعث شده تا دربین قلوب امت اسلامی قساوت،بی مسئولیتی و بی خبری از حال دیگران و سایرین به وجود آید.از دلایل وارد آمدن ضربه به پیکره مبارک شجره اسلام ایجاد تفرقه و تنش در بین امت اسلامی توسط مسلمان نماهایی است که از راه اصیل اسلام به انحراف رفته اند».


آخوند محمد نژاد افزود: «ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان از شگردهای دیرینه دشمن امت اسلامی است. آنها هر زمان خطر همدلی را در بین مسلمین احساس کنند،شروع به طرح نقشه های شیطنت آمیز می نمایند تا به اهداف پلید خود برسند. شیوع اختلاف در بین فرقه های اسلامی و بروز کینه در دل مسلمین از یک سو و غفلت برخی از فعالان ما در درون جامعه اسلامی از طرف دیگر به تشدید شرایط کمک کرده است.


  این کارشناس علوم دینی ادامه داد: «درگیر کردن فرقه های اسلامی یکی از مهترین سیاست های استعمار بر علیه دین مبین اسلام است که رهبری تشکیلات آنها را سیاستمداران کهنه کار و دغل باز انگلیسی برعهده داشته و از دیرباز در این زمینه فعالیت دارند. فرقه های اسلامی باید برای خروج از مشکلات موجود،پایبندی لازم را به موازین اسلامی نشان دهند. دراین بین واجب ترین وظیفه هر فرد مسلمان ایجاد اتحاد و برادری میان سایرین است. همه ما می بایست به این مسئله التزام کافی را داشته باشیم تا مسئله وحدت تنها در حد یک شعار باقی نماند. هرکس که تابعیت قرآن کریم را قبول دارد، باید بداند که در پشت همه دشمنی ها بر علیه اسلام، طاغوتیان قرار دارند که از حمایت های آمریکا و انگلیس و صهیونیست برخوردار هستند».


آخوند محمد نژاد در همین باره اظهار داشت: «اگر امت اسلامی روی مشترکات فیمابین متمرکز شده و روی آنها کار کنند دشمن نمی تواند به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند. ما نباید دشمن را بیش از حد بزرگ جلوه دهیم؛ چرا که در واقع این گونه نیست. دشمن مانند خانه عنکبوت است که بنا به فرموده قرآن کریم سست ترین خانه ها را دارد. بنابراین بزرگ جلوه دادن بیش از حد استعمارگران عملی اشتباه است».


وی با اشاره به چالش های موجود در بین امت اسلامی تصریح کرد: «وظیفه ما این است که از چالش ها، فرصت ساخته و به سوی پیشرفت حرکت کنیم. امروزمسلمانان متاسفانه قدرت خود را دست کم می گیرند،حال آن که قدرت اصلی و اساسی امت اسلامی در ایمان شان نهفته است. همه ما قرآن کریم را به عنوان عامل وحدت بخش می شناسیم. برخی کشورهای اسلامی که دشمن را بزرگ نمی بینند در زمینه های متعدد به پیشرفت های خوبی رسیده اند».


آخوند محمد نژاد یادآور شد: «دست کم نگرفتن قدرت کشورهای اسلامی می تواند منجر به خروج مظالم از سرزمین های آنها شود. دشمنان از این مسئله می ترسند که مبادا یک صاحب نظر اسلامی به فکر انتشار مطلب برعلیه آنها بیافتد. لذا نقطه ضعف دشمن در این است که نویسندگان و محققین مسلمان دست به قلم برده و درجهت رفع اختلافات و تقویت وحدت اسلامی به صورت پیوسته و گروهی مطلب منتشر نمایند. وظیفه اصحاب رسانه و علمای مذاهب اسلامی این است که نقاط ضعف دشمنان را به اطلاع دیگر صاحب نظران نیز برسانند تا  آنها هم با نوشتن مقالات و گزارش ها در تضعیف مستکبران سهیم گردند».


این عالم اهل سنت بیان نمود: «باید این را بدانیم که دشمن برای امت اسلامی هدیه ای جز ایجاد آتش فتنه و نابودی امت اسلامی نداشته و نخواهد داشت. کشورهایی هستند که می توانستند از طریق جوانان نخبه و با استعداد خود به پیشرفت برسند لیکن ارمغان بیگانگان  برای آن کشورها چیزی جز ویرانی و خاکستر نبوده است».


آخوند محمد نژاد در جمع بندی صحبت هایش گفت: «دشمن اکنون با زبان دین، با زبان علم، با زبان سلف صالح و با راه اندازی گروه های تکفیری به جنگ مسلمانان آمده و سعی دارد جوانان ما را به بیراهه بکشاند. از این رو تشکیل نشست ها و کنفرانس ها با موضوع بررسی مسائل جهان اسلام بسیار لازم و ضروری می باشد. اگر می بینیم که قدرت های بیگانه در جاهایی اقدامات ممالک اسلامی  را تایید می کنند مسلم بدانید که آن عمل اشتباه بوده و نیاز به بازنگری دارد. خدای متعال در قرآن کریم راه مستقیم را بهترین و مناسب ترین  برای امت آخر الزمان ذکر می کند و این همان مسیری است که باعث تنفر دشمن و ایادی بیگانه پرست از مسلمین می شود».


خبرنگار: طاهر جانی


مطالب مرتبط:

دیدار محرمانه رئیس موساد و مشاوران امنیتی ترامپ

تبلیغات داعش برای حمله به غرب +عکس

رودخانه ای در کانادا ظرف چند روز ناپدید شد/تصاویر

قتل وحشیانه یک امام مسجد در بحرین

عراق صدور ویزا برای ایرانی ها را کاهش داد

رئیس پارلمان ترکیه خواهان وضع قانون اساسی دینی شد

آوی گابای : اسرائیل آلت دست عربستان نیست / آنچه می

اعلام آمادگی روسیه برای میانجی‌گری بین ایران و عرب

انجمن فتوای اهل سنت عراق فتوای جهاد علیه داعش را ص

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز