b_0_0_0_10_images_iilnejad.jpg

اساس نیوز: مولوی مرتضی ایل نژاد امام جمعه اهل سنت درگز موضوع مشروبات الکی و پیامدهای آن را سرفصل بیانات خود در خطبه پیش از جمعه این هفته قرار داد.

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، مولوی ایل نژاد مشروبات را از جمله آفت ها و بلای خانمان سوز جامعه یاد کرد و گفت: «پیامدهای مشروبات الکی موضوعی است که علما و خطیبان می بایست توجه بیشتری به آن نشان داده و مردم را از معضلات و خطراتی که از این ناحیه ناشی می شود، مطلع نمایند».

مولوی ایل نژاد افزود: «دشمنان کنونی ما با اقدام به برگزاری جلسات و کنفرانس های مختلف سعی دارند تا ایمان مسلمانان را به نابودی بکشانند و هدف دیگرشان هلاکت امت اسلامی از طریق ایجاد جنگ های نرم و سخت و همچنین مسموم کردن ذهن جوانان است».

وی اظهارداشت: «آنها با طرح نقشه های شوم و بهره مندی از تمام امکانات شان قصد دارند تا نور ایمان را در دل ها تضعیف کرده و ازسوی دیگر اقتصاد کشور را تخریب نمایند. متاسفانه برخی ها دانسته و یا ندانسته آب در آسیاب دشمن ریخته و باعث ضربه خوردن پیکر امت اسلامی می شوند. نقشه بعدی دشمن در راستای اهداف غیرانسانی خود، نشر و پخش مشروبات الکی و زمین گیر کردن جوانان مسلمان به وسیله این نوشیدنی زیان بار است».

امام جمعه اهل سنت درگز ادامه داد: «ملت عرب در پیش از اسلام و پیش از رسالت نبی مکرم اسلام شیفته شراب بود و این نوشیدنی زیانبار را به راحتی و پیوسته مورد استفاده قرار می داد. بخشی زیادی از وقت مردم در آن دوران، صرف جلسات شراب نوشی می شد؛ اما اسلام باعث شد تا آن مردم دلبستگی خود را به شراب فراموش کرده و به دایره اسلام ملحق شوند».

مولوی ایل نژاد یاد آور شد: بنا به فرمایش قرآن کریم، گناه شرابخوار از گناه ملعون بیشتر است. اگرچه فعالیت درخصوص شراب، می تواند منافع اقتصادی و تجاری و سود بالایی داشته باشد؛ لیکن عواقب زیان بار آن، به مراتب بدتراز مسائل دیگرآن است. این مسائل زیان بار علاوه بر روح، جسم انسان را نیز تخریب می کند. شراب به عنوان ذائل کننده عقل، برای سلامتی شخص مصرف کننده بسیار زیان بار است و از آنجایی که به طور مستقیم به سیستم گردش خون راه پیدا می کند، انسان را به سرعت رو به مرگ می برد».

امام جمعه اهل سنت درگز بیان نمود: «انسان شراب خوار، عقل خودش را تحت تاثیرعواقب زیان بار شراب قرار می دهد و حالت مستی و دیوانگی به وی دست می دهد. مصرف کنندگان مشروب، در حالت غیرعادی، بی آنکه کنترلی بر اعمال خویش داشته باشند، همدیگر را با کلمات زشت و رکیک مورد خطاب قرار می دهند. توجیه آنها در مورد عمل خود، به پیامدهای استفاده از شراب بر می گردد. این گونه افراد برای جامعه و خانواده مضر هستند؛ زیرا جز به لذت و شهوت خودشان به چیز دیگری فکر نمی کنند و جامعه نیز از آنها بیزاری می جوید».

مولوی ایل نژاد خاطر نشان ساخت: «خدای متعال می فرماید، خوردن شراب عملی شیطانی می باشد؛ چرا که شراب کلید تمام بدی ها است. گناه فرد شراب خوار با گناه فرد مشرک تفاوتی ندارد و هر فردی که به نحوی با شراب ارتباط داشته باشد جزو لعنت شدگان است. یکی از عوارض منفی الکل، حالت زیاده طلبی است که در اشخاص به وجود می آورد و فرد معتاد به الکل، هر روز بیشتر به این عمل مبادرت می ورزد».

این عالم اهل سنت متذکر شد: «متاسفانه برخی از جوانان بنابر باورهای غلط گمان می کنند که خوردن شراب به حدی که انسان را مست نکند اشکال خاصی ندارد. آموزه های اسلامی خوردن حتی یک قطره از شراب را حرام می داند . کسی که شراب می خورد، نمازش تا چهل روز پذیرفته نمی شود . از این رو توصیه اکید به جوانان این است که هرگز به سمت شراب قدم برندارند».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

ترکیه از دور جدید حملات علیه پ‌ک‌ک خبر داد

آمریکا :ایران یک تهدید سایبری است

 

بانوی ترکیه‌ای و یادگیری قرآن در ۷۰ سالگی

نیروهای ویژه انگلیسی در تلاش برای ترور حمزه بن‌لاد

اخراج یک جنایتکار جنگی صرب از ترکیه

مفتی سوریه: با الجزایر در یک سنگر هستیم

شیخ موسی بازماندگان، موضوع قدس را مهمترین مسئله دن

تحریم های ضدروسی آمریکا به مثابه اعلام «جنگ تمام ع

حمله به مسلمانان اقدامی تروریستی است نه جرم ناشی ا

آخرین تحلیل ها و مقالات

کانال تلگرام اساس نیوز