b_0_0_0_10_images_Ghadiri.jpg

اساس نیوز: اسماعیل آخوند قدیری استاد مدرسه دینی ربانیه چنارلی در سخنان اخیر خود بحث امنیت درجامعه را مورد توجه قرار داد. این عالم اهل سنت با اشاره به جریانات اخیر در کشور گفت: «همانطور که می دانید در یکی دو هفته اخیر شاهد یک سری اغتشاشات درسطح کشور بودیم که خوشبختانه این اغتشاشات به برکت نظام جمهوری اسلامی مهار شده اند. این اعتراضات، پیرامون مشکلات اقتصادی جامعه به وجود آمده اند، لیکن در نقطه مقابل این فعالیت ها، کسانی بودند که از خارج هدایت می شدند و هدف آنان ایجاد آشوب در جامعه بود. آنان کسانی بودند که با هتک حرمت به قرآن کریم، تخریب مساجد و سر دادن شعارهای توهین آمیز بر علیه بزرگان کشور، تلاش داشتند فضای جامعه را به سوی نا امنی سوق دهند».

 

به گزارش خبرنگار اساس نیوز، آخوند قدیری افزود: «باید در نظر داشته باشیم که امنیت جزو نعمت های مهم الهی است. همه ما شاهد آن هستیم که برخی از کشورهای منطقه درگیر جنگ و ناامنی هستند و کشور ما به عنوان جزیره ایمان و اطمینان شناخته شده است. جزیره ای که امنیت کامل درآن حاکم می باشد».

 

وی ادامه داد: «حکایت امروز کشورهای اطراف ما، حکایت جنگ، آوارگی، فرار مردم به سوی نقاط امن و ریخته شدن خون صدها انسان بی گناه است. البته بدیهی است که مردم درباره مشکلات اقتصادی خود حق اعتراض دارند و خوشبختانه دولت محترم نیز این اعتراض را وارد می داند؛ با این حال راه اعتراض و انتقاد این نیست که به حقوق انسان های دیگر تعرض شده و عده ای بخواهند جامعه را با ایجاد رعب و وحشت و به آتش کشیدن اموال عمومی به اغتشاش بکشانند».

 

استاد مدرسه دینی ربانیه چنارلی تصریح کرد: «امنیت نعمتی است که خداوند متعال به ما ارزانی داشته و مسئولین نظام جمهوری اسلامی آن را در جامعه تثبیت کرده اند. نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم هرگاه می خواست دعایی بخواند، ابتدای آن دعا به امنیت مربوط می شد. ایشان، اولین کاری که در روز فتح مکه کرد، برقراری امنیت در شهر بود چرا که انسان، تنها درسایه امنیت می تواند زندگی راحتی داشته باشد».

 

آخوند قدیری همچنین اظهار داشت: «تا پیش از فتح مکه تنها هزار نفر از مسلمان می توانستند در ایام حج به مکه بروند؛ اما در روز فتح مکه به دلیل امنیتی که برقرار شد، هزاران نفر به همراه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بودند. به برکت همین امنیت، مکه تبدیل به امن ترین مکان دنیا شد و انسان های ضعیفی که پیشتراز فقر رنج می بردند به زندگی خوبی دست پیدا کردند».

 

این عالم اهل سنت بیان نمود: «انسان، تنها به شرط بودن امنیت می تواند به مناجات الله تعالی مشغول شود و بدون امنیت عبادت ممکن نخواهد شد. اگرچه دنیا را هم به ما بدهند ولی اگر امنیت درآن برقرار نباشد به درد نمی خورد. پس باید جلوی نفوذ افراد غریبه و بیگانه را به سرزمین خود بگیریم؛ چون هدف آنان به خطر انداختن امنیت جامعه از راه شعار نویسی و تحریک مردم است».

 

استاد مدرسه دینی ربانیه خاطر نشان ساخت: «امروزه نعمت امنیت باعث شده است تا همه ما نمازهای یومیه را در مساجد برپا داشته و نماز جمعه بخوانیم. نعمت امنیت این امکان را به انسان ها می دهد تا با راحتی خیال همدیگر ملاقات کرده و در قلب هایشان مهر و عطوفت ایجاد شود. فرمایش نبی مکرم اسلام است، انسانی که تنها به اندازه یک روز در امنیت باشد مانند آن است که تمام دنیا را به وی بخشیده اند».

 

آخوند قدیری در پایان گفت: «امنیت برای کسانی است که خود را ملزم به اطاعت از فرامین الهی ساخته و به دیگران ظلم نمی ورزند. اگر چنانچه بخواهیم ظلم را با ایمان خود ادغام نماییم، همه بدبختی های عالم به سوی ما حمله ور خواهد شد. پیامبر گرامی ما صلی الله علیه و آله و سلم، رو به کسانی که ظلم می ورزیدند ایستاده و سه بار قسم یاد کرده است، «به خدا قسم که شما جزو مومنان نیستید». بنابراین، فرد مسلمان کسی است که دیگران از گزند زبانی و جسمانی وی در امان باشند. باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج بخشیم و دعا کنیم تا خدوند متعال این امنیت را ازما نگیرد».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

داعش چهار عراقی را به قتل رساند

فرار داعش از عراق

مولوی کلالی :روزه داری هدیه خداوند به مسلمانان است

نیویورک تایمز از طرح بن سلمان برای ترور سردار سلیم

 

طراحی اپلیکیشن موبایلی حج در هند

نماینده پارلمانی بریتانیا: وظیفه داریم امنیت مساجد

نشست اهل سنت عراق در بغداد

حامل بمب صد کیلویی داعش دستگیر شد/خطر از بیخ گوش ی

لندن پایتخت سنتی نقاق و تفرقه در امت اسلامی

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات