b_0_0_0_10_images_455677888998766.jpg

اساس نیوز: عبدالرشید آخوند بشاورد، خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرترکمن، آمادگی انسان ها برای رفتن به سرای آخرت را موضوع سخنان خود قرار داد و گفت: «مرگ، حق است و همه ما انسان ها باید در پیشگاه پروردگار متعال حاضر شویم. وضعیت جوامع ما به گونه ای است که اگر به ما بگویند همین فردا قرار است از ما بازخواست شود، شب از فرط نگرانی خوابمان نمی برد لیکن با وجود آن که به الله متعال و روز معاد ایمان کامل داریم، حالات روز قیامت هیچگونه ترس و نگرانی در دل ما ایجاد نمی کند».

 

مدرس مدرسه دینی قبا بندرترکمن افزود: «زمانی که موت از راه برسد هیچ بهانه ای باعث مهلت و یا تاخیر آن نمی شود و مرگ، عنقریب انسان را در بر می گیرد. آمادگی برای مرگ به این نیست که مثلا لباس خاصی را برای پوشیدن مد نظر بگیریم یا مانند آن، بلکه باید ایمان خود را به حد کمال برسانیم. چرا که تکامل بشری برپایه ایمان استوار است و اگرایمان به تکامل نرسد هیچ عملی معنا و مفهوم واقعی خودش را پیدا نمی کند».

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرترکمن اظهار داشت: «ایمان نوری است که انسان باید آن را با زبان و قلب خویش باور داشته باشد. ایمان به وجود پروردگار و فرشتگان و انبیاء الهی، ایمان به کتب فرستاده شده و به روز قیامت و همچنین ایمان به خیر و شری که ازسوی خدای متعال مقدر می گردد و سرنوشت را رقم می زند».

 

آخوند بشاورد با تاکید بر پیروی ازعقاید علمای دین تاکید کرد: «امروز عقاید منحرف بسیاری در جامعه اسلامی شیوع پیدا کرده است که باید مواظب باشیم و در دام آنها گرفتار نشویم. کسانی که عقایدشان مطابق با شرع دین اسلام نباشد، در واقع اسیر شیطان هستند و هر روز ازعقیده ای به عقیده دیگر می گرایند. لذا چنین کسانی اگر هزارسال هم به عبادت مشغول باشند، فایده ای از آن نخواهند برد».

 

 وی ادامه داد: «اعمال صالح خودمان را نیز باید وسعت بخشیم تا نور ایمان در ما تقویت شود. انسان در جوانی توانایی انجام عباداتی را دارد که در ایام پیری قادر به انجامشان نخواهد بود؛ از این رو باید قدر جوانی و سلامتی خود را بدانیم. ساعات شب ها را بیهوده نگذرانده و برای انجام عبادت صرف نماییم. هرگز تصور نکنید که سرمایه شما برای همیشه باقی خواهد ماند لذا به خیرات واحسانات اهتمام بورزید».

 

آخوند بشاورد بیان نمود: «روایت حضرت ابوهریریه رضی الله عنه از نبی مکرم اسلام است که می فرماید: "درانجام اعمال صالح، شتاب به خرج دهید و آن ها را به فردا نگذارید زیرا از هر صبح تا شام فتنه های زیادی در تلاش هستند تا انسان را به خود مبتلا کنند". پس تا زمانی که از خود عمل صالح نداشته باشیم امتیازات دیگر مانند افتخارات سببی و نسبی نفعی به حال ما نخواهند داشت و پرهیزگار بودن پدرانمان، دردی را از ما دوا نخواهد کرد».

 

این عالم اهل سنت تاکید کرد: «اگرافتخارات نسبی و سببی به کار می آمدند، امام حسین رضی الله عنه می توانست تمام عمر با برکتش را در سایه فرزندی حضرت علی رضی الله عنه بگذراند و نیازی نداشت تا در دشت کربلا به شهادت برسد».

 

آخوند بشاورد درتشریح حالات موت بندگان پرهیزگار و انسان های گناهکار گفت: «وقتی لحظه موت انسان مومن و پرهیزگار فرا می رسد، فرشتگان الهی با حریری آکنده ازعطر وگلاب بهشت به استقبال وی می شتابند تا به محض جدا شدن روح از جسم، آنرا درحریر بهشتی پیچیده و به طرف جنّت پرواز کنند. اما در لحظه مرگ انسان گناهکار، فرشتگان با چهره ای کریه و سیمایی غضبناک به طرف او آمده و روح بدبوی او را از حضرت عزرائیل علیه السلام تحویل خواهند گرفت. لذا حالات و مناظر بسیار وحشتناکی در انتظار این شخص خواهد بود».

 

 آخوند بشاورد خاطر نشان ساخت: «محافظت از نمازهای پنجگانه، صدقات جاریه، تلاوت قرآن کریم، اذکار و تسبیحات عواملی هستند که انسان مومن با عمل کردن به آنها می تواند ازعذاب سخت قبر رهایی یابد».

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

دنیای اسلام از آینده امید تا تداوم اختلاف و خودمشغ

امام جمعه روستای نگل سنندج :ائمه و معصومین دارای ا

ناپدید شدن هزاران پناهجوی زیر ۱۴ سال در آلمان

پارلمان کاتالونیا به جدایی از اسپانیا رای داد

مدارس «ولز» موظف به مقابله با اسلام هراسی شدند

نگارش قرآن کریم به خط حافظ عثمان توسط زندانیان غزه

آتش سوزی مهیب در مسجد تاریخی ساری+تصاویر

ارائه اپلیکیشن های حلال برای گوشی‌ های همراه مسلما

حکم دستگیری رهبر جبهه مدافعان اسلام اندونزی

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز