b_0_0_0_10_images_55558545254.jpg

اساس نیوز - آخوند قدیری: خداوند متعال در قرآن کریم از شفاعت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و سلم برای امتش خبر داده است.

 

اسماعیل آخوند قدیری خطیب نماز جمعه روستای چنارلی با بیان مطلب فوق گفت: «وظیفه ماست که نبی مکرم اسلام را باید از جان و مال و فرزندان خود نیز بیشتر دوست بداریم؛ چرا که ایشان همه زندگیش را برای امت خویش فدا کرده است. قیامت، روزی است که سایر انبیاء الهی از درخواست شفاعت برای انسان ها عاجز خواهند بود و زمانی که مومنین به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم رجوع کنند، ایشان، پیشانی بر سجده نهاده و شفاعت امت را از باریتعالی طلب خواهد نمود».

 

آخوند قدیری افزود: «محشر، جایی است که نفس انسانی از مشاهده عظمت و جبروت خداوند متعال دچار ترس شده و از حرکت باز خواهد ایستاد. آن هنگام، جهنم پدیدار شده و به خروش در خواهد آمد؛ مانند جانوری وحشی که می خواهد انسان ها را ببلعد. اما با دیدن نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، آرام شده و گذر خواهد کرد».

 

این عالم اهل سنت در ادامه شرح حالات روز قیامت عنوان کرد: «آنگاه خداوند متعال، گروه هایی از مومنان را به زیر سایه عرش خود فرا خواهد خواند. در ردیف اول این گروه های مومنان، اشخاصی قرار دارند که بندگان شایسته را به خاطر محبوبیت آنان در نزد الله تعالی دوست می داشتند. پس اگر قرار است کسی را در دنیا دوست داشته باشیم، این دوست داشتن و محبت، فقط باید بری جلب رضای خداوند متعال باشد. کسانی که بتوانند آدم های با خدا را بشناسند مطمئنا می توانند به خدا شناسی نیز برسند».

 

خطیب نماز جمعه روستای چنارلی ادامه داد: «در روز قیامت مومنی خواهند بود که بدون حساب و کتاب وارد جنت خواهند شد. آنان اشخاصی هستند که در زندگی دنیایی خود به باریتعالی توکل کرده و تنها از او مدد جسته اند. در این دنیا اشخاصی نیز بوده و هستند که دشمن الله محسوب می شوند و ما نیز باید با آنان دشمنی کنیم».

 

آخوند قدیری اظهار داشت: «برخی ها هستند که اگر حرفی بر خلاف میل خود بشنوند، به خاطر غرور و خودپسندی به دشمنی با انسانهای دیگر رو می آورند. چنین اشخاصی از جایگاه مناسبی در نزد الله متعال برخوردار نخواهند بود».

 

مطالب مرتبط:

عقب نشینی داعش از شرقاط (عراق)

ا

دوربین مخفی یک خبرنگار از فعالیت‌ های داعش

چین وارد سال جدید می شود / سال سگ و جشنواره بهار ب

دیدار رئیس جمهور با علما و فرهیختگان اهل سنت (گزار

فرمانده بلندپایه عراقی در جنوب موصل به شهادت رسید

داعش یک افغان را سربرید

داعش ابواسامه امیر خود را اعدام کرد

نصب پرچم ترکیه بر فراز ساختمان کنسولگری هلند در اس

 

تولد یک نوزاد فرانسوی در ارتفاع 13 هزار متری از زم

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات