b_0_0_0_10_images_0101010101.jpg

اساس نیوز: به مناسبت ایام ربیع الاول و میلاد منجی عالم بشریت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم مراسم مولود خوانی در مسجد ابوبکر صدیق رضی الله عنه روستای سیجوال برگزار شد. در این مراسم، احمد آخوند قربان پور مدیر مدرسه دینی اهل سنت خاتم النبیاء  شهر فراغی با بیان اینکه تاریخ زندگی نبی مکرم اسلام همچون نوری بر تمامی عرصه ها تابیدن گرفته است، گفت: «درطول تاریخ بشر، بسیاری از انسان های سرشناس بودند که درباره شرح زندگی آنان به کلیات اشاره شده و درباره جزئیات زندگی ایشان چیز زیادی نمی دانیم، لیکن زندگی پیامبر گرامی اسلام از زمان تولد تا رحلت برای پیروان آن حضرت  جزء به جزء معلوم و مشخص است».

 

آخوند قربان پور افزود: «پیامبر گرامی ما صلی الله علیه و آله و سلم اندیشمندی توانا، سیاستمداری موفق و امین واقعی  مال مردم بود که اصحاب مکرم در همه حال به ایشان تکیه می کردند. کفار قریش با آنکه  نبی مکرم اسلام را دشمن همیشگی  منافع خود می دانستند، اما هرگاه می خواستند مالی را به امانت بگذارند آن را به ایشان می دادند؛ چون که می دانستند هیچگونه تصرفی در مال به وجود نخواهد آمد».

 

این عالم اهل سنت اظهار داشت: «پیش ازظهور اسلام، دراکثر ممالک اعتقاد براین بود که انسان باید قبل ازمرگ  تاوان گناهانش را بپردازد و از این رو مردم  امیدی به پایان خوش زندگی خویش نداشتند. به عنوان نمونه  در زمان حضرت موسی علیه السلام  قریب هفتاد هزار نفر با خودکشی توبه کردند. ولی  پیامبر رحمت،  ناامیدی را از انسان ها دور کرد و به ما آموخت که چگونه می توان با توبه نصوح از عذاب الهی رهایی یافت. خدایی که محبت او از محبت یک مادر به فرزندش هم بیشتر است».

 

آخوند قربان پور با تاکید بر آموزش اسلامی فرزندان در جامعه بیان نمود: «شیوه آموزش اسلامی باعث شد تا اصحاب رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم از جاهلیت به  خداشناسی برسند. مسلما نبود آنان نمی توانست  قوای اسلام را در جنگ ها به پیروزی برساند. درعصر حاضر، مسئله ای که برخی خانواده ها  خیلی کم به آن اهمیت می دهند، تربیت فرزندان  بر اساس آموزه های اسلامی است و این أمر، تبعات منفی همچون آلوده شدن به بساط قمار، اعتیاد و بروز ناهنجاری هایی مانند چاقوکشی را به دنبال دارد. متاسفانه می بینیم که حرمت ها شکسته شده و آمار طلاق بسیار بالا رفته است. با همه این احوال،  افتخار می کنیم به اینکه جزو امت رسول الله هستیم».

 b_0_0_0_10_images_0202020202.jpg

مدیر مدرسه دینی اهل سنت شهر فراغی خاطر نشان ساخت: «دین اسلام، انسان ها را از آزار رسانی به حیوانات منع کرده است. پس هرگاه شما خون حیوانی هر چند کوچک مانند  گنجشک  را فقط  به قصد تفریح روی زمین بریزید آن حیوان در روز قیامت از شما به خداوند متعال شکایت خواهد کرد. با توجه به این مطلب امروز می بینیم که در کشوری مانند عراق ظرف یکسال 50 هزار کودک بی گناه کشته می شوند. فرعون به خاطر ترس از تولد حضرت موسی علیه السلام در طول همه  دوران حکومت خود چهل هزار کودک را به قتل رساند  حال آنکه آمار کشته های کودک  در کشور اسلامی عراق آن هم فقط در طول یکسال به 50 هزار نفر رسیده است».

 

آخوند قربان پور ادامه داد: «در حالی که تمام  دنیا بر حقانیت نبی مکرم اسلام اعتراف می کند، عده ای با هدف بدنام کردن دین الهی و با ایجاد میادین جنگ، دست به انواع و اقسام جنایت ها از قبیل تخریب مساجد و معابد، تخریب گورستان ها، سر بریدن انسان ها و مثله کردن کودکان بی گناه می زنند. اینها گروه های ناشناخته ای هستند که ربطی به دنیای اسلام ندارند و دین الهی اقدامات آنان را به شدت محکوم می کند».

 

آخوند قربان پور در پایان تصریح کرد: «وظیفه و رسالت همه ما این است که به ارزش های دین مبین اسلام بیشتر بیاندیشیم. ساخته شدن  مساجد و مدارس دینی، برپایی جلسات احکام و تفسیر، رفتن به مناسک حج، گردهمایی ها، برگزاری جشن ها و ضیافت های دینی، حمایت از فقرا و مستمندان، دستاوردهای مهمی  برای روز قیامت  به شمار می رود که  همگی  از توصیه های نبی مکرم اسلام  سرچشمه می گیرد و انشالله باعث عزت و آبروی ما در نزد خداوند متعال خواهد شد».

 

درجریان این مراسم از نمایندگان تعدادی از بانوان که موفق به ختم قرآن کریم شده بودند، تقدیر بعمل آمد.

خبرنگار: طاهر جانی

مطالب مرتبط:

زنان قرقیزستان؛ داعش و امیدهای بر باد رفته

محاکمه و اعدام سرکرده داعش در اندونزی / تصاویر

فراخوان اتحادیه جهانی علمای مسلمان برای کمک به آوا

مولوی فقهی:امروز گروه های مختلف زیر پرچم جهاد براد

اظهار تاسف مولانا عبدالحمید از قتل فجیع یک زن در ک

گیوتین مبارزه با تروریسم بر سر مسلمانان

دستگيرى باند نفوذى با سركردگى يك زن در وزارت نفت ا

 

آمریکا عراق را به اعمال تحریم تهدید کرد

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

نوشتن دیدگاه


آخرین تحلیل ها و مقالات

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات